Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a Momentum egyenlő jogokat biztosítana 2022-től az LMBTQ számára?

Figyelt kérdés

A programjuk:


Az LMBTQ+ közösség hátrányos megkülönböztetése félmillió honfitársunknak okoz problémákat a mindennapi életben: rendszeresen érik őket kirekesztő megjegyzések, fizikai támadások, kevesebb joguk van, kapcsolataikat az alaptörvény nem tekinti családnak.

Bár az elmúlt években pozitív irányba változott Európa társadalmainak hozzáállása az LMBTQ-közösségekhez, sajnos számos politikus tudatosan gyárt ellenségképet belőlük. Ez különösen érvényes az Orbán-rendszerre, ahol a család definíciójának alaptörvényben történő módosításával, a transzneműek hivatalos nemváltoztatásának tiltásával, vagy éppen az oroszokról lemásolt propagandatörvénnyel a Fidesz célja egyértelmű: politikai haszonszerzésből megosztani és egymás ellen uszítani a magyarokat.

Mi nemet mondunk a gyűlöletre: nem élhetünk olyan országban, ahol a hatalom a saját állampolgárai jogait korlátozza,

és rettegésben tartja őket, csak mert mások, mint a többség!

A Momentumban hiszünk abban, hogy Magyarország javát nem a széthúzás, hanem az összetartozás szolgálja. Be kell bizonyítanunk, hogy a megosztottságra, a gyűlöletre, az uszításra épülő politika helyett mindenkinek jobb az elfogadásra, a nyitottságra és a szolidaritásra építeni. Hiszünk abban, hogy a szeretet szabad, és hogy minden család egyenlő.


Ezért mi egy ilyen Magyarországot fogunk építeni a 2022-es új rendszerváltás után.

A Momentum lesz a garancia arra, hogy:

1.

Eltöröljük az oroszokról másolt homofóbtörvényt


2.

Engedélyezzük az azonos nemű párok örökbefogadását


3.

Engedélyezzük az azonos neműek házasságát


4.

Eltöröljük a nem- és névváltoztatás jogát korlátozó 33-as paragrafust!


5.

Az új alkotmányban kiterjesztjük a család fogalmát a két azonos nemű szülővel rendelkező családokra is.


Egy olyan új, nyugati Magyarországot kell építenünk, ahol a társadalom elfogadó, befogadó, és ahol nincs helye a nemen, származáson, valláson vagy szexuális orientáción alapuló negatív megkülönböztetésnek.

Célunk egy olyan szakpolitikai javaslatcsomag összeállítása, ami biztosítani tudja az országban élő minden ember számára az azonos lehetőségeket, feltételeket és kötelezettségeket.


2021. aug. 1. 10:02
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
14%
21! Nagyon gyenge félrebeszélés. Inkább ne akarj észt osztani üres "zsákbol".
2021. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
72%

A 4es kivételével mehet mind!

Illetve az egyesület kapcsolatban annyit, hogy LGBTQ+ felvilágosítást pszichológus, szexuálpszichológus tarthasson csak. De az tartsa meg rendesen (nem csak a védekezés módszereiről kellene szólnia a felvilágosításnak)

2021. aug. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
23%
3/32! Ha neked az a fejlett gondolkodás, hogy a nem normális legyen normális akkor felétek nagyobb agyrágóbogarak dolgoznak mint vidéken! [link] Ha esetleg nem is bírod a Molnár F. Árpit, ezt nézd meg légyszíves. De 30perctől feltétlen nézd meg!
2021. aug. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:
53%

#28


“És a gyereket ki kérdezi meg erről?” Ennyi erővel hetero szülőknél miért nem kérdezik meg? Hát hogy feltételezheted hogy a gyerek szülőket akar? Akkor már konzultáljunk a 8 hónapos babával hogy hogyan képzeli a jövőbeli családját.


Attól hogy a házasság nem olyan népszerű még vannak emberek akik számára fontos és szeretnék átélni.


“Két azonos nemű nem képes utódot nemzeni. Ők (még ha engedélyezik is), csak egy szimpla pár”


Akkor a meddő nők és impotens férfiak ha örökbe fogadnak egy gyereket nem nevezhetik magukat családnak? Én tényleg nem értem ezt az észjárást. A család fogalma már régen nem merül ki abban, hogy anya apa gyerek. Akárkikből lehet család ha eléggé szeretik egymást. Nem feltétlen kell hozzá gyerek.

2021. aug. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
27%
Az ős genetikában hordozza a nő a női tulajdonságait, egy férfi, a férfit. Ezt Bagdy professzor asszony is mondja, ha egy kislány pálcát kap a kezébe, az mindjárt kavargat vele. Egy fiú hadonász, ütlegel. Ez nem változott évezredek óta! Ez olyan mint a fekete-fehér, sötétség-fény, plussz-mínusz, éjszaka-nappal, férfi-nő, fel-le. Ezek törvények kezdettől fogva. A gyereknek mind a két tulajdonságot látnia és éreznie kell.Mást tanul az anyjától, és mást az apjától. Más-más minta! Magyarázhatod ahogy akarod. Nekem nincs bajom vele ha valaki b'zi ( Elnézést, de a meleg a Magyarban mást jelent). De ez nagyon túl van tolva.
2021. aug. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
78%
Engem nem érintene hátrányosan, nem zavarna. Heteroként nem érzem kevesebbnek magam attól, hogy a nem hetero embereknek ugyanolyan jogaik lehetnek. Örülnék, ha kis hazánkban nem lenne ennyi gyűlölködés.
2021. aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
65%
Én lánynak születtem, ennek megfelelő génekkel, mégse babáztam sose, inkább kisautókkal, építőkockával meg LEGO-val szerettem játszani, informatika diplomát szereztem, nem szeretem a magassarkút és a csajos ruhákat, nem érdekel, ha koszos leszek vagy ronggyá ázok egy túrán, és nem akarok szülni, hagyjuk már ezeket a hülye sztereotípiákat a fiúkról meg a lányokról.
2021. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
29%
Hajrá Fidesz!
2021. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
72%

Heteró vagyok, de örülnék neki.


Engem nem zavar ha ők boldogok együtt, így is teli van az ország mérges emberekkel, ha őket az teszi boldogbbá, ha összeházasodnak, hát tegyék.

2021. aug. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
45%
37/39! Nem a szülésről beszéltem! Gyerekként én is felvettem anyám cipőjét, vagy szoknyáját. Játszottam lányoknak való játékokkal, de heteró vagyok. A legtöbb gyerek ezeket kíváncsiságból kipróbálja. Vannak női focista ismerőseim akik heterók ettől függetlenül. Ezek nem sztereotípiák, tömérdek szakirodalom van a témával kapcsolatban. Egy férfit sem érdekel ha koszos lesz egy túrán? Ismerek bomba heteró csajokat akik időnként gumicsizmában megy ki földre dolgozni ha a helyzet úgy hozza. Őket sem zavarja ha koszosak lesznek. De túrázás közben sok nő nem zavartatja magát ilyesmiért, nem értem mit akarsz ezel mondani? Magas sarkúban sem jár rengeteg nő mert nem szereti. Olyat viszont láttam 60-s korosztályban többet is aki egyedül sírdogált reggelente mert az anyukája után senkije sem maradt, mert nem szűlt. A halálos ágyán nem sokan fogták a kezét. ( Persze nem ezért kell gyereket vállalni.) Amíg fiatal vagy, sokmindenre nem gondolsz, amit később nem tudsz megváltoztatni.
2021. aug. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!