Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz újra az álalános...

Árokpart kérdése:

Mikor lesz újra az álalános iskolákban vajon ahogyan régebben délelőtti tanítás?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy az utolsó órának ismax délután 2 óra felé vége van. Egyáltalán miért támogatták a szülők annak idején, hogy ezt a mostani délutános iskolát bevezesség. A mi időnkben a 90-es években is vége lett az óráknak max. 2-re és otthon szépen megcsináltuk a leckét nyugodt körülmények között.
2021. aug. 1. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Más világ volt, más tananyaggal, másféle oktatási módszerekkel, stb.

Nem tudom, miféle "délutános" oktatásról beszélsz.

Általános iskolában évfolyamoktól függően 4-5, 6 tanóra van.

Délutáni foglalkozások: tanfolyamok, szakkörök, sport, stb.

2021. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1


Talán a napközire gondol.Amikor az utolsó óra után bent maradnak még a gyerekek 15-16 óráig.De ilyen régebben is volt.

2021. aug. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, általánosban tanítok és nagyon kevés osztálynak van 2 óra után órája. Azok általában a helyhiány miatt akkorra jutó tesiórák vagy a matektagozat, nyelvtagozat plusz órái. Ha valakinek van az egyik nak 2-től órája akkor másik napon meg 1-kor már végeznek.

Az új NAT-ban pedig óraszám csökkenés volt, éppen eleget kell kínlódnunk azzal, hogy az 5. és 6. osztályosoknak már kevesebb órába kell beleférnie (tavaly indult az új tanterv az akkor 5. osztályosokkal és innentől mindig az új 5. osztályosokra lesz már érvényes).

Úgy kb. 5 éve vezették be azt a módosítást, hogy a diákoknak nem kötelező 16 óráig bent enni az iskolában, hanem az iskola van arra kötelezve, hogy 16 óráig biztosítson felügyeletet és tanulásra alkalmas lehetőséget a diákoknak. Ez szemléletváltás volt, nem azt kell kérni a szülőnek, hogy legyen a gyereke napközis/tanulószobás, hanem azt, hogy NE legyen. Az igazgató meg simán engedélyezi azoknak akiknek nem szükséges a délutáni iskolai foglalkozás = nem bukás előtt állnak éppen.

Így azok a szülők akik foglalkoznak a gyerekeikkel, azok megírják ezt a kérelmet és a gyerek otthon tényleg fog tanulni (ideális esetben, tudom, hogy nem ez a valóság), viszont azok a szülők akik korábban nem vették a fáradtságot a napközi kérésére, pedig a gyereküknek kellett volna, most azt nem kérik, hogy hazamehessen simán - így azok maradnak bent akiknek tényleg szükséges lenne.

2021. aug. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én most érettségiztem de ha visszaemlékszem sosem kellett 13:30-nál tovább suliban lennünk általánosban.


Kivéve persze annak aki napközis volt.

2021. aug. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 qkker1 ***** válasza:

"Talán a napközire gondol.Amikor az utolsó óra után bent maradnak még a gyerekek 15-16 óráig.De ilyen régebben is volt."


Így van, 70-es években voltam "kisiskolás" és már akkor is volt napközi.

Árokpart szokás szerint nem tudja melyik kávéházban van.

2021. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!