Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarországon az iskolákba...

Ha Magyarországon az iskolákban kötelező lesz a cigányokról tanulni, szerintetek további gyűlöletet fog generálni?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam, hogy kötelező lesz a cigányokról tanulni. Én eddig is utáltam őket, de hogy még elkerülni sem tudom így őket, hanem egyenesen lenyomják a torkomon, csak tovább fokoz. Mi a véleményetek, szerintetek is komoly ellenállást fog eredményezni?

2013. aug. 27. 06:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
20%
Nem. A normálisabbak rájönnek, hogy nem lehet egy egész csoportot elítélni egyes emberek helyett. De amit erről tanulhatnak a diákok, legfeljebb 1 vagy 2 órai tananyag lehet.
2013. aug. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 MrPifta ***** válasza:
34%
A Bibliát is kötelező tanítani, mégsem utálják az ateisták a vallásosakat
2013. aug. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
67%
Természetesen, ez további ellentéteket fog gerjeszteni.
2013. aug. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Első, szerintem senki sem azt a kb. 3-5 % százalék romát utálja, aki normálisan dolgozik és rendes családfő, nem gyermekgyártó kisiparos, csak éppen nem írják oda/mondják, hogy a romák X%-a...
2013. aug. 27. 07:10
 5/29 anonim ***** válasza:
8%

"Több helyen is olvastam"


Rosszul olvastad. Csak az olyan iskolákban lesz a cigány kultúra kötelező tárgy, ahol a diákok több, mint 50%-a az. Nyilatkozás szerint, nem ofői ránézésre.


Az meg talán tolerálható a mélymagyar fajtádnak is, hogy tegyünk a lokális TÖBBSÉGért is valamit, ne csak a kisebbséget ajnározzuk, ugye?


Egyébként normális embert nem szítana ilyesmi, csak az előre elvakult barmokat, mint te. A tanulás lényege a diákok világnézetének a kitágítása.

2013. aug. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
62%
Ha lesz is ilyen, biztos nem lesz kötelező csak bizonyos iskolákban. Elméletben azonban, ha feltételeznénk hogy mindenhol kötelező lenne, bizony tovább genarálja a cigány gyűlöletet. Az emberek ugyanis rosszul viselik, hogy az egyébként jogosan kritizált kisebbségi csoportot ilyen szinten kiemeljenek. Ha a cigányok 90%-a beilleszkedni képtelen, magukat bűnözésből eltartó emberekből áll, az diákok jogosan kifogáolnák hogy miért róluk tanulunk. Olyen ez, mintha Győzike vagy Pákó valamiféle követendő magyar példa lenne a hazai zeneiparban. Pedig tudjuk hogy zeneileg tehetségtelenek, persze hogy borzolná a kedélyeket.
2013. aug. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
10%
De a mélymagyarok elmagyaráznák nekem, hogy egy cigány többségű iskolában ez miért felháborító? Tán az is felháborít titeket, ha a nemzetközi iskolákban angol irodalmat is tanítanak a magyar mellé a sok koreai és argentin diáknak? Netán jiddis iskolában zsidó vallási órák vannak? Az nem háborít fel? Ez igen? Na eltakarodtok anyátokba a "logikátokkal".
2013. aug. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
69%

"A normálisabbak rájönnek, hogy nem lehet egy egész csoportot elítélni egyes emberek helyett."


Nem,a normálisak arra jönnek rá hogy vannak egyes kivételek,de ha egy népcsoport tagjainak 90%-a emberi viselkedésre képtelen,munkakerülő és bűnözésre hajlamos akkor ez a népség egész biztosan alkalmatlan a társadalmi beilleszkedésre.

2013. aug. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
69%

Igen, ez szándékos provokáció a kormány részéről.

#7 Ha szegregált cigány iskolában tanítanák, akkor teljesen rendben lenne. De egy fehér gyerek minek tanuljon a cigány "kultúráról"? Látja azt eleget, amikor a cigók ordítoznak, verekednek, lopnak, stb.

2013. aug. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
17%

Azért, mert ti vagytok a legnagyobb szószólói annak, hogy nem lehet a többség érdekét a kisebbségnek alávetni.


Na lám, itt a logikátok próbája. Cigány többségű iskolában a ti logikátok szerint ez a tárgy oktatandó.


Vagy tán nálatok vannak egyenlők és picit egyenlőbbek? Tudok szép fehér hegyes csuklyákat nektek, egyenesen Amerikából! Érdekel?

2013. aug. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!