Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balliberálisok szerint a...

A balliberálisok szerint a bestialitást tiltó törvény is felesleges?

Figyelt kérdés

Az új gyermekvédelmi törvény ellen a balliberális oldalról egy gyakori érv az,hogy ritkán fordul elő,hogy LMBT propagandát akarnak terjeszteni az oktatási intézményekben, ezért felesleges a törvény.


A bestialitással kapcsolatos ügy is ritka, mégis van rá törvény.Egy ilyen törvény megelőzésként is szolgál, hogy eszébe sem jusson senkinek se állatokkal fajtalankodni.


Ugyanez a gyermekvédelmi törvény, azért is kell,hogy eszébe sem jusson senkinek se lmbt propagandát terjeszteni az oktatási intézményekben.


2021. aug. 1. 13:03
1 2
 1/15 steven95 ***** válasza:
83%
Minden illibernyák beszopja a fideszpropagandát?
2021. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Ez az érve a balliberálisoknak, vagy csak hallottál valamit, amiből ez következteted. Én nem tudom, az LMBT-vel általános a nemzeti keresztyén konzervatívok foglalkoznak legtöbbet. Azok a nemzeti kereszty konzervatívok, akik például jól elverik az asszonyt, majd azt mondják átesett a vakkomondoron, pedig hát a testi sértés is büntetendő, de sajnos hiába a törvény, nem előzi meg a hasonló eseteket.


[link]

2021. aug. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Még jó hogy Magyarországon LEGÁLIS az állatokal való szex.
2021. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Az nem felesleges, ugyanis a bestialitásról szóló törvény nem figyelemelterelő gumicsont célból lett megalkotva.
2021. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

"Az új gyermekvédelmi törvény"

Milyen gyerekvédelmi törvény? Történt a gyerekekkel szemben valamilyen sérelem, amitől meg kell őket védeni? Gyerekvédelem az, ha pl. valakit vernek a szülei, és ettől megvéded. Van sérelem, amitől lehet védeni egy gyereket, és te megvéded. Az védelem. Az, hogy hozol egy gumitörvényt, ami alapján bármit betilthatsz amit akarsz, nem gyerekvédelem.


"a balliberális oldalról"

Mi az a balliberális oldal? Soha életemben nem hallottam még olyat, hogy valaki balliberálisnak vallaná magát. Én speciel kommunista vagyok, az balliberális vagy nem? Kérlek definiáld, hogy miről beszélsz, mert ez is egy olyan gumi-megfogalmazás, amit bármire rá lehet húzni.


"egy gyakori érv az"

Bizonyíték?


"LMBT propagandát"

Mi az az LMBT propaganda? Nem lehet propagálni egy szexuális irányultságot, eleve abszurd ez a kifejezés. Pl. kommunista propaganda van, mivel a kommunizmus egy eszmerendszer, meg lehet róla győzni embereket. De az, hogy vannak melegek, nem egy eszmerendszer, hanem tény. Nincs értelme propagandáról beszélni.


"ritkán fordul elő... ...ezért felesleges a törvény"

Nem hiszem, hogy ezzel ilyen formában bárki is érvelne. A törvényeket nem előfordulási gyakoriság alapján hozzák.


"A bestialitással"

A bestialitás a nemi erőszak egy formája, hiszen az állatnak semmilyen kapacitása nincs arra, hogy döntést hozzon a témában. A homoszexualitás meg nem az, mivel az két felnőtt ember között jön létre, akiknek van kapacitásuk meghozni egy ilyen döntést. A kettő közti párhuzam eleve abszurd.


"kapcsolatos ügy is ritka, mégis van rá törvény."

Megint csak, a gyakoriság és a törvény közt nincs korreláció. A bestialitás ellen azért van törvény, mert erkölcstelen, nem azért, mert ritka vagy gyakori.


"Egy ilyen törvény megelőzésként is szolgál, hogy eszébe sem jusson senkinek se állatokkal fajtalankodni."

A törvényeknek nem az a célja, hogy megelőzzék azt, hogy valakinek eszébe jusson. A törvények a társas együttélés kereteit adják meg. Ha valaki nem tud ezek között a keretek között együttélni az embertársaival, akkor alapot adnak az elkülönítésére.

Más szóval, azért vannak törvények, hogy aki áthágja őket, azt meg tudjuk büntetni. Nem azért, hogy "eszébe se jusson senkinek". Teljesen abszurdak a nézeteid a törvények működéséről.


"Ugyanez a gyermekvédelmi törvény, azért is kell,hogy eszébe sem jusson senkinek se lmbt propagandát terjeszteni az oktatási intézményekben."

Más szavakkal: a legújabb fideszes gumitörvény azért kell, hogy súlyosan büntethetőek legyenek azok, akik a valóságról mernek beszélni oktatási intézményekben.

2021. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

#5

"Mi az az LMBT propaganda? Nem lehet propagálni egy szexuális irányultságot, eleve abszurd ez a kifejezés."

Az LMBT propaganda nem is magát a szexuális irányultságot progagálja, hanem az irányultság(ok) elfogadását.

2021. aug. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

# 6:


És ezzel pedig az a gond, hogy...?


Mármint én értem, hogy a nemzeti keresztény konzervatívok a melegektől akarják megvédeni a gyerekeket, miközben szerintem minden osztályban előfordul osztályon belüli kiközösítés, bántalmazás. Sokszor ok nélkül, néha valamiért, amiről az adott diák nem tehet. Ezzel szemben nem lép a nemzeti keresztyén konzervatív kormányzat, sem pedig a Mi Hazánk. Mi ennek az oka? Mondhatjuk a nemzeti keresztyén konzervatívok támogatják a kirekesztést?

2021. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
9%

#7

Egyik ellenzéki párttól sem hallotam olyan programot, hogy kiállnának az osztályon belüli kiközösítés, bántalmazás ellen, sem azt, hogy hogyan valósítanák ezt meg. Mi ennek az oka? Az elfogadáspárti ellenzék támogatja a kiereksztést?

2021. aug. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

"Az LMBT propaganda nem is magát a szexuális irányultságot progagálja, hanem az irányultság(ok) elfogadását."

A szóban forgó törvény alapján a homoszexualitás, transzszexualitás MEGJELENÍTÉSE tilos. Ezt a Fidesz úgy jellemezte, hogy az LMBT propaganda ellen lépnek fel. Tehát az ő definíciójuk és a te definíciód alapvetően különbözik.


A Fidesz szerint LMBT propaganda = LMBT megjelenítése

-> Erre csak azt tudom mondani, amit mondtam is, hogy teljes fogalomzavarban szenvednek. A valóság megjelenítése nem lehet propaganda. A valóságban vannak melegek, természetes (kéne hogy legyen) hogy létezik megjelenítésük egy iskolában, ahol a gyerekeket a valóságról tanítják.


Erre a fajta gondolkodásra jó példa, hogy a jobboldali propagandában gyakran hallani olyanokat, hogy "mit szólnál, ha kiderülne, hogy a gyereked tanára meleg?" Vagy "miért vannak melegek a legújabb Netflix sorozatban?". Stb. A Fidesz, és általánosságban a konzervatív jobboldal szerint a puszta LMBT jelenlét propagandának minősül.


Szerinted LMBT propaganda = LMBT elfogadás népszerűsítése

-> Erre azt tudom mondani, hogy az elfogadást nem nagyon tudom negatívumként megítélni. De az tény, hogy ez a fajta "LMBT propaganda", legalább egy koherens koncepció, nem úgy mint az előző. Csak annyi, hogy nem értek egyet az ellene szóló erkölcsítélettel.


Plusz, ez a típusú "propaganda" sokkal ritkább, mint a fentebbi. Ritkán hallok embereket panaszkodni arról, hogy "mi történne, ha a fiam megverné a meleg osztálytársát, és ezért leülne vele a tanár beszélgetni, és elmagyarázná neki, hogy ez nem jó". A legtöbb "LMBT-propagandával" kapcsolatos panasz nem az elfogadás népszerűsítésével kapcsolatos. Szerintem ~1% - 99% megoszlásban ez a ritkább definíció.

2021. aug. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

# 8:


Jelenleg nem az ellenzék van kormányon, mégis a Fidesz kormányzat egy sokkal inkább elvétve előforduló problémát tűzött zászlajára, szemben a mindennapos problémával, mely minden iskolában megtalálható. A Mi Hazánk pedig mindig arról beszél pl. a cigánybűnözés ügyében, hogy a börtönökben az arányokat kell nézni, és ez alátámasztja, hogy van. Vajon tavaly hány diákot bántalmaztak az osztálytársai, és hány diáknak ajánlották fel LMBT aktivisták a nemátalakító műtétet?

2021. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!