Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik osztály tagja vagy?

Melyik osztály tagja vagy?

Figyelt kérdés
Paraszt, munkás, katona, értelmiségi, nő, ifjúság?
2010. aug. 28. 19:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
38%
Ennél gagyibb kérdést még soha nem olvastam, az szinte biztos :D Itt mindenki nemesi származású ráadásul, de m st visszavonultan élő értelmiségi. Jah meg egy frászt, itt is mindenki paraszti származású és maximum tanyafilozófus nem értelmiségi.
2010. aug. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
54%

az ingyenélő cigányt kihagytad a felsorolásból!!


Egyébkén szüleim parasztok, khmm.. földművelők, de én egyetemre készülök

2010. aug. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy visszavonultan él?

Szerinted a valászadók közül mégis ki nem dolgozik?

2010. aug. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Normális társadalomban vannak osztályok, és normális társadalomban nincsen egyik sem elnyomva, hanem egy egészséges hierarchiába rendeződnek. Ettől függetlenül mindegy melyik osztály tagja, minden ember egyenlő. A kommunizmus egy osztálytalanságot akar létrehozni, ami lehetetlen, a kapitalizmus pedig kialakítja az elit-VS-tömeg szerű társadalmat.


Az ifjúságot azért említeném osztálynak, mert innen kerülnek ki a dolgozó emberek (legyen az fizikai vagy szellemi), tehát ez egyfajta "előosztály".

2010. aug. 28. 20:35
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

Én a 12.b osztály tagja vagyok.


Na jó, ez nem igaz... :-D


Kedves kérdező, te most a Sonda Ipsos internetes felmérését végzed? Nem biztos, hogy az itteni válaszolók "reprezentatív mintának" minősülnének...


Pedro

2010. aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%

Már régen végeznem kellet volna a 12/c-ben, de most 16.-kos vagyok. Ha el tudom végezni, akkor minden áron a burzsoáziához szeretnék tartozni és báróként élni.


Egyáltalán tisztázni kellene, - ha Magyarországra gondolsz - hogy milyen társadalmi berendezkedés van itt, annak melyik fokozata és milyen osztályok találhatók benne. Ezt a rendszerváltás óta még egyetlen kormány sem merte felvállalni, de remélem, hogy az április forradalom győztesei megpróbálják ezt is megoldani.

2010. aug. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
59%
Akkor kezdjük már ott inkább ezt az osztályosdit, hogy Ma már olyan osztály nincs ,hogy paraszt, olyan se, hogy nő. Az egy nem. Olyan sincs, hogy katona, főleg, hogy a magyar hadsereg kb 20 ezer fő. Van munkás, értelmiségi, milliomos, meg ingyenélő oszt jó napot.
2010. aug. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
ifjusági értelmiségi :)
2010. aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

a kérdezőnek fogalma nincs az osztályokról!

talán, mert ő még a 8.b osztályba jár :D

2010. aug. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

a-a, téves


most leszek 13.-os (5 éves gimnázium)

2010. aug. 29. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!