Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdély lesz még(megint)...

Erdély lesz még(megint) magyar föld?

Figyelt kérdés

2021. aug. 4. 01:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos jelenleg nincs rá nagy esély, tekintve, hogy még a csonka Magyarország sem a miénk.
2021. aug. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
45%

Egyebkent tudtok erveket felsorakoztatni amellett, hogy miert is lenne jo? En max Szlovakianak orulnek, mert ok sokkal elorebb vannak mar, mint a magyarok. Romanok azert meg szerencsere nalunk is elmaradottabbak.


Tele lennenk etnikai konfliktusokkal. Szerentem jelenleg jobb a mostani felallas. Mindenki tud Erdelybe utazni szemelyivel, ha nosztalgiazni akar.

2021. aug. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
43%

Most mondjatok hazaarulonak, sosem csinaltam ebbol nagy ugyet, hogy mi Magyarország es mi nem. Budapesten lakom, ami csodalatos, szeretem is mutogatni kulfoldi-es igen, koztuk vannak romanok is-ismeroseimnek.


De pl. sosem erdekelt annyira a magyar videki elet, ha ele akartam menni valahova, felultem a repulore, vagy kocsival bejartam a helyeket. Szerintem ha allandoan a multban probalunk elni, es arra koncemtralunk, hogy mekkora volt Magyarorszag, a jovo altal nyujtott egyeb lehetosegekrol mondunk le.

2021. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

A következő esetekben igen:


- egy világháború szerű fordulat, és egy számunkra jó kimenetel.


- Koszovóhoz hasonlóan a magyarság többségbe kerülése. Mondjuk az erdélyi románok óriási számban költöznének Bukarest és környékére, vagy külföldre, míg a magyaroknál átlag 2-4 gyerek születne a következő 20-30 évben. De ahogy Koszovó albán többségénél, itt sem lenne utána olyan egyszerű. Konfliktus lenne egy népszavazás körül.


Kicsit más:


- Egy kialakuló Európai Egyesült Államok, ahol népszavazással, anyanyelvi alapon alakítanának ki régiókat, nem pusztán 1 régió = 1 ország elvét vallanák. De itt is egy Erdély mint román, magyar hivatalos nyelvű régió létezhetne, benne esetleg egy saját közigazgatású, Dél-Tirol típusú Székelyföldi al-régióval.

Az EU-t most hidegen hagyja bármi nemzeti kisebbség, vagy anyanyelvi kérdés, szóval ez csak egy képzeletbeli felvetés...

2021. aug. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
45%
És mit csinálnánk az ott lakó több millió románnal? És belegondolt abba bárki is, hogy max. egy nagy háború után lehetne Erdélyt visszakapni, de abba valószínűleg mi mind meghalunk?
2021. aug. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
41%
Nátó amúgy sem engedné és az Eu is szankcionálna minket ha csak meg is mozdulnánk Románia felé.
2021. aug. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
82%
Így 100 év után visszacsatolni Erdélyt, pont annyira igazságtalan lenne, mint amennyire igazságtalan volt Trianon. Pl. mert hozzánk kerülne több millió román is, aminek semmi jó vége nem lenne.
2021. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom elég gyermeteg a kérdező, de csak ha egy kicsit is belegol, mi hasznunk lenne az egészből? Amikor elcsatolták tőlünk, akkor sem volt magyar a nagy része. Szerintem az lenne igazságos, ahogy a bécsi döntés szerint osztották fel, akkor most nekünk is jutna a Kárpátokból, illetve székelyföld is a miénk lenne. Magyar lakta teületek pedig visszakerülnének hozzánk. Ezekkel így is sok a konfliktus, pl. Szlovákiában vagy Romániában. Lévén, hogy ott a románoknak semmi történelmük nem volt, még lehet el is költöztek volna szívesen, vagy asszimilálódtak volna a helyi lakossággal. Nem lehet tudni. Sajnos a történelem igazságtalan, de nem csak mi szívtunk, és ezt kéne felfogni. Vannak sokkal rosszabb helyzetben levő országok, és nem bizos, hogy egy plusz Erdély segítene a mostani ország gondjain.
2021. aug. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
82%

Pont most tertem vissza Erdelybol. Gyors kis trip volt, de sok mindent megfigyeltem.


1. Kolozsvar teljesen elromanosodott, alig hallani magyar szot. Kiirva meg semmit nem talalsz meg mar magyarul.

2.Szekelyfoldon eleg sokan beszelik a magyart, de rengeteg mar ott is a roman. Romanul mindneki beszel, magyarul csak az aki magyar.

3. Erdely deli reszen szinte senki nem beszel mar magyarul.


Ezek utan mi milyen alapon foglalnank vissza? Trianon valoban igazsagtalan volt de most nem lenne igazsagtalan ha valaki ott elt 100 evig romankent es kozlik vele, hogy bocsi, most ez megint Magyarorszag?

2021. aug. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
12%
Az utolsót annyiban kijavítanám, hogy Székelyföldön az oláhok is tudnak magyarul. Az más kérdés, hogy csak akkor szólalnak meg magyarul, ha nagyon muszáj.
2021. aug. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!