Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért teszi ezt a FIDESZ?

Miért teszi ezt a FIDESZ?

Figyelt kérdés

40 Milliárd forintból lehetne megmenteni a Velencei-tavat.

A kormány szerint nincs rá pénz.

De külföldre tud adni milliárdokat?



#Velencei-tó megmentése.
2021. aug. 5. 06:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
9%
2 Nem kellett volna Karigerire szavazni... úgy kell nektek.
2021. aug. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
11%

Ha rákerestek már tavaly is azt írták, hogy rekord alacsony, meg 8 éve nem volt ilyen alacsony. Ez egy visszatérő probléma, szerintem nem lehet megoldani egyik percről a másikra.

Szeretném ha megmaradna, én is járok oda, de a 40milliard tényleg nagyon soknak tűnik, nem tudom elképzelni, hogy mire kellhet annyi pénz.

2021. aug. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
79%
A vadászati világkiállítás költsége, már a 70 milliárdot meghaladta. Mindig arra van pénz, amire szánjuk, szánják.
2021. aug. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Megmenti, nyugi!!
2021. aug. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 hypno ***** válasza:
77%

#9


Például nincs a közelben olyan természetes vízfolyás, ahonnan vizet lehet szerezni és még a Duna is viszonylag messze van.


A két víztározó közül a Pátkai amelyik közelebb van a tóhoz, az algával fertőzött és nem lehet a vizét beengedni a tóba, mert több kárt okoz mint amennyi hasznot hajt.

A távolabbi víztározóból (Zámolyi) meg csak a közelebbin keresztül lehet vizet engedni a tóba.

Ráadásul egyikben sincs értékelhető mennyiségű víz.

2021. aug. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

9: azért érdekes, mert engem érdekel, hadd ne kelljen minden kérdését az embernek megindokolni.


15 köszönöm a válaszod, és mi lenne a megoldás? Csatornaépítés? Nem vagyok szakmabeli, de mindig “vízi” ember voltam

2021. aug. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
87%
Karsztvízből pótolnák a 40 milliárdos terv szerint. Nem tudom, hogy ez nem okozna-e nagyobb kárt mint hasznot.
2021. aug. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 hypno ***** válasza:
89%

#16


Erre problémára készült a Dinnyés-Kajtori csatorna, de szerintem az is csak akkor működik rendesen, ha a Vértesben elég eső esik.


Lehet, hogy hagyni kellene, hogy a természet tegye a dolgát. Állítólag 100-150 évente kiszárad a Velencei tó (legutóbb 150 éve) de aztán újra feltöltődik.

Csak közbeen nem kell telkeket osztani a kiszáradt mederben

2021. aug. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 hypno ***** válasza:
19%

#16


Lehet hogy nem kellett volna elgáncsolni a kaszinó építési tervet, mert akkor az üzemeltető is érdekelt lett volna egy jól kezelt Velencei tóban és még forrása is lett volna a dologra.


De több politikai hasznot hozott, hogy lehetett vele ekézni az előző garnitúrát.

2021. aug. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
41%

Kb. 30 éve is majdnem kiszáradt. Előtte meg éveken át normális vízszint volt.

Pár éve jártam ott, szintén rendben volt. A Velenei-tónak ilyen igadozó a vízszintje. Nagyon nem egyszerű egy ilyenhez hozzányúlni.

2021. aug. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!