Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszes szavazok miért...

A Fideszes szavazok miért szavaznak a kormányra, ha az EU ban Magyarország a harmadik legszegényebb? Amiról szerintem egyértelműen a kormány tehet.

Figyelt kérdés

2021. aug. 7. 15:43
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 A kérdező kommentje:

A gazdaságpolitikájának az alapja hogy kiszolgáltatja a nagy multiknak a magyar lakosságot nagyon alacsony béren. Nem véletlenül hozták meg pl a rabszolgatörvényt. Magyarországnak miért nincsenek saját gyárai és ötletei? Vagy ami van az nagyon minimális. Miért szinte minden gyár külföldi akik kiviszik a profitot az országból. Pl ez: [link]

Nem lenne bölcsebb ha az oktatást fejlesztené a kormány és adókedvezményekkel jutalmazná azt aki az országban értéket teremt. Ez csak egy példa.

2021. aug. 7. 16:06
 22/67 anonim ***** válasza:
#16: A szimpátia az egy szubjektív kérés, attól, hogy neked Karácsony szimpatikus, még nem azt jelenti, hogy mindenkinek az. Politikailag inkább a Fideszhez és a Mi Hazánkhoz húzok, de elismerem, hogy pl. Puzsér, Márki-Zay, Bencsik nekem is szimpatikusak (számomra a legszimpatikusabb magyar politikusok Szijjártó és Toroczkai), de egy kicsit sem szimpatikus nekem Karácsony, Dobrev, Fegyőr. Egyszerűen nem tudom róluk elhinni, hogy ha hatalomra kerülnek, akkor nem fogják tiltakozás nélkül kiszolgálni az EU-ból érkező parancsokat.
2021. aug. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
52%

#18

Én meg olyan statisztikára lennék kíváncsi, ami közli, hogy 2010-ben hogyan álltak az országok, és 2021-ben hogyan állnak. Ez alapján deríthető ki, hogy a 11 éves időszak alatt javult-e a helyzetünk vagy romlott.


#19

Oké, kedvez a tehetősebbeknek. De azt mire a lapozod, hogy a többiek meg folyamatosan szegényednek? Az átlagbér 1,8x-osára nőtt az elmúlt 10 évben, az élelmiszerárak meg 1,4x-esükre. Akárhogy nézem, ma több kajára futja.

És ne gyere azzal, hogy az átlagbér az torzít, mert a minimálbér még nagyobb mértékben nőtt, a 2,2x-esére.

2021. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 A kérdező kommentje:
Azt megértem persze hogy mindenkinek más a szimpatikus, ezzel nincs baj, csak azt nem értem ha nincsenek eredmények akkor mit látnak a szavazok a Fideszben. Miből gondolod hogy Karácsony vagy Dobrev EUs parancsokat hajtana végre?
2021. aug. 7. 16:12
 25/67 anonim ***** válasza:
100%
24: Szerintem meg igen is vannak eredmények. Természetesen, ha csak a 444, 24.hu, hvg, hirklik-t, index-telex és ellenpontot olvasod, akkor az jön le, hogy Orbánék semmit sem csinálnak, de ha mégis, akkor rosszul. Veled ellentétben én olvasom a fideszes médiatermékeket is a fentiek mellett, amelyek bizony mindenről beszámolnak, ami jó a Fidesz kormányba. Mivel nyitott szemmel járok, elismerem, hogy az ellenzéknek sok dologban igaza van, de még mindig úgy gondolom, hogy a jelenleg hatalmon lévő Fidesz-KDNP még mindig jobb mint ők.
2021. aug. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy ami van az nagyon minimális. Miért szinte minden gyár külföldi akik kiviszik a profitot az országból."

Pont azért, amit előtte leírtál. Mert nincsenek saját gyáraink, ötleteink.


"Nem lenne bölcsebb ha az oktatást fejlesztené a kormány és adókedvezményekkel jutalmazná azt aki az országban értéket teremt."

Mi számít értéknek? Mészáros cégei sok pályázatot megnyernek, sok projektet végrehajtanak, sok embernek adnak munkát. Ez értékteremtő folyamat, akárhogy is nézzük? Mekkora diktatúrázás lenne szerinted, ha Mészáros adókedvezményeket kapna? Akkor is a sikoltozás ment, amikor a koronavírus alatt Mészáros Hotelei állami támogatásban részesültek. Azt már senkit nem érdekelt, hogy a Hilton, Mariott, Four Seasons, Interkontintetal is ugyanúgy kapott segélyt a kormánytól, a lényeg az volt, hogy csak a Mészáros ne.

2021. aug. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
44%

#26

Kétféle ellenzéki létezik. A hülye és a normális, te az előbbiek táborát gyarapítod.

2021. aug. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 A kérdező kommentje:
Nem néztem meg nagyobb távlatokban a statisztikákat, ugy gondolom hogy a harmadik legszegényebb ország vagyunk magáért beszél. Ha 11 év alatt kétharmaddal és egy úgymond jó kormányzással még mindig itt tartunk a rangsorban, mi lehet a baj?
2021. aug. 7. 16:18
 29/67 anonim ***** válasza:
59%

Az átlagbér:)


És a mediánbér mennyi?Azzal érdekesebb lenne összehasonlítani a növekvő élelmiszerárakat.


A lakhatási költségek pedig drasztikusan emelkedtek az utóbbi években.

Az albérlet is luxus lett.

Melyik volt szoci országban van ez így?Vagy melyik nyugati országban van az,hogy valaki dolgozó emberként nem engedheti meg magának a lakásbérlést?


Nálunk mindenben a tehetősek járnak jól.

Ez egy ilyen rendszer.


Egy átlag embernek,egyre drágább a lakhatás.

2021. aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
73%
Igen a kormány tehet róla hogy 2010 végére sereghajtók lettünk. A Fidesz kormanyzott 2010 előtt is nem? A baloldal ugyanazokat hozná vissza az ország élére akik anno lejtőre tették az országot. Mindenhol ez történt ahol a baloldal került hatalomra például Budapesten is ez történt. Mindent eladtak, amit csak tudtak, az állami vállalatokat, a közműcégeket, az értékes ingatlanokat, lenullázták az aranykészletet. Sok mocskot kellett eltakarítani a jelenleg regnáló kormánynak például visszavásárolni mindent amit csak tudnak úgy, hogy közben a gazdaságot is rendbepofozzák és ennek köszönhetően csökkent a munkanélküliség is 12 százalékról 4 százalékra. Az aranytartalék 2010-be 3,1 tonna volt most a válság ellenére 94,5 tonna pedig egész 2018-ig változatlan volt a készlet.
2021. aug. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!