Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz nem bukik meg...

Ha a Fidesz nem bukik meg 2022-ben, de elveszti a 2/3-át, az ellenzék nyilvánosságra fogja hozni az összes alkotmány módosításukat?

Figyelt kérdés

Olyan alapvető törvényeket írtak át, fogalom szinten is a saját javukra az alkotmányban, mint:

közpénz fogalma, magántulajdon fogalma, hazaárulás fogalma, stb.

Természetesen a lista valahol több száz és több ezer módosítás között van, amiről soha senkinek nem adtak tudósítást, vagy csak az internet legelrejtettebb zugába valami zimbabwei IP címes weboldalra feltették, hátha.

Ezek mind napvilágra fognak kerülni 2022 után? Mert hogy a 2/3-ot azt 100% hogy elvesztik, jobb esetben megbuknak.



2021. aug. 8. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Elárulok egy titkot: az alkotmánymódosítások teljesen nyilvánosak.
2021. aug. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden jogszabály és jogszabály módosítás: törvény, kormányrendelet, miniszeri rendelet, felhatalmazott főhatóság rendelete, megjelenik a Magyar Közlönyben, eleve csak akkor válik hatályossá, ha ott közzéteszik. Az 1998. január 1-től megjelent minden törvény, rendelet és azok módosításai bárki számár ingyenesen hozzáférhetők [link] honlapon.


A Nemzeti Jogszabálytár az időállapotoknak megfelelő egységes szövegszerkezetben tartalmazza a jogszabályokat; szintén bárki számára díjmentesen hozzáférhető: [link]

Ügyfélkapu regisztrációval, vagy a honlapon történt regisztrációval, igényelhetsz személyre szabott tartalomkialakítást, és ahhoz kapcsolódó támogatást.

A szövegváltozatok a tárgyévet megelőző öt teljes naptári évre visszamenően találhatók meg. De, kérhető bármely jogszabály akár eredetétől történő rendelkezésre bocsátása. Így, akár végig követheted az 1976. január 1-én hatályba lépett KRESZ összes változását; ha akarod, akkor megnézed, hogy például mi volt a hatályos szövege a születésnapodon, hacsak nem 1976. január 1. után születtél.


Nem tudom, milyen törvény, alkotmány módosítás, aminek a nyilvánosságra hozására gondolsz?

2021. aug. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Én megmondom őszintén, hogy az Alkotmányt úgy telibeszarom, ahogy van. Sem a módosítás előtt nem tudtam mi áll benne, sem a módosítás után.
2021. aug. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te valamit nagyon összezagyváltál. Még a bizottságoknak benyújtott tervezetek is ott vannak mind a parlament oldalán, csak érteni kell a kereséshez. Ez nem egyszerű az igaz, de mindent meg lehet találni, vagy az iromány benyújtásának vagy tárgyalásának napját kell tudni, hogy melyik bizottságban adták be, vagy a címét. Ahogy az elfogadott módosításoknak mind ott van a parlamenti jegyzőkönyve, még csak nem is sima többséggel szavazzák meg, hanem a képviselők kétharmadával, vagyis a kevés minősített többséggel elfogadott törvény között van.

Ez kb. olyan volt, mintha azt állítanád, hogy a könyvtárban elrejtették a Harry Potter könyveket és majd kell egy új könyvtáros aki nyilvánosságra fogja hozni hogy mi is van ezekben a könyvekben.

2021. aug. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést. A módosítások nyilvánosak.


Azt vártam a mondat elején, hogy az ügynök aktákra fogsz rákérdezni. Bár egyértelmű válasz arra sincs, legfeljebb az, hogy reméljük.

2021. aug. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!