Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok, a jelenlegi...

Mit gondoltok, a jelenlegi elmérgesedett politikai helyzetben LMBTQ-diáknak lehet baja egyházi iskolában?

Figyelt kérdés

Az öcsémről van szó, most megy középiskolába szeptembertől. Anyáék nem tudják róla, hogy meleg, csak nekem mondta el eddig meg pár közeli barátjának.


A településen, ahol lakunk 3 középiskola van összesen, egy egyházi gimi, ami erős iskola, jó továbbtanulási esélyekkel, meg két elég gyenge szakképző. Az öcsém orvos szeretne majd lenni, szóval csak a gimi jöhetett szóba, de ez egyházi. (A következő jó iskola 45 km tőlünk.)


Nagyon aggódok, hogy mi lesz, ha itt kiderül róla, hogy nem heteró... Kidobhatják ezért az iskolából?



2021. aug. 11. 08:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%

#4 ez valahogy emlékeztet a Roslyn iskolakerület esetére.

Ha esetleg a kérdező öccse nyilatkozna egy újságírónak/riporternek arról, ami történik az iskolában, azzal rosszabbul járna az iskola, mintha csak simán kiraknák, nem? Mármint nyilván, ha elterjedne a hír. Jelen esetben ez nem történne meg szerintem.

2021. aug. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
29%
Amúgy 13 évesen tuti, hogy meleg?
2021. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
96%
Nálunk az osztályban van egy meleg srác és két leszbikus lány. Senki nem foglalkozik ezzel a kérdéssel, nem problémázunk rajta. Pont úgy kezeli őket mindenki, a tanárok is, mint az összes többi gyereket. Egyébként egy megyeszékhelyen élünk, viszonylag nagyobb városban. Lehet kisebb városokban vagy egyházi iskolában jobban problémáznak majd rajta.
2021. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
7%
Remélem lehet és nem is kis baja.
2021. aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

"Amúgy 13 évesen tuti, hogy meleg?"


Én a nővére vagyok, nem látok bele a fejébe. De emlékszem, mikor mi voltunk 11-12 évesek, már nekünk is volt kiszemeltünk, tudtuk, hogy ki tetszik. Gondolom nála is pont ilyen, annyi különbséggel, hogy vele azonos nemű tetszik neki.

2021. aug. 11. 11:40
 16/21 steven95 ***** válasza:
100%
25 vagyok, 10 évesen már biztosan voltam benne. Az emberek ellenérzese a dologgal kapcsolatban úgy ütközik ki, hogy rácafolnak egy másik ember érzéseire. A szexualitás meg "ennyire" fluid.
2021. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 steven95 ***** válasza:
79%

*bizos voltam...

*nem ennyire...

2021. aug. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%

Na ja... Ha Péternek megtetszik az osztálytarsnője, Ica, és diszkréten közeledik, de annak nem jön be és elutasítja, és Péter ezt tudomásul veszi, akkor nincs ügy. Ha tetszik neki, akkor sincs ügy esetleg kézen fogva sétálnak, talán csókolóznak, senkit nem érdekel.


De ha Géza a fiúkhoz vonzódik, és ugyanígy viselkedik Zoltánnal szemben, ahogy Péter Icával, akkor is ugyanez van?! Vagy akkor mi van?!

2021. aug. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
96%
Kidobni egészen biztosan nem fogják.
2021. aug. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
71%

#19 ha a #18-as válaszomra reagáltál, akkor biztos, hogy nem úgy megy a dolog, hogy Zoltán szalad az igazgatóhoz, hogy Géza megkörnyékezte, és tessék kirúgni, mire az igazgató gondolkozás nélkül kirúgja, mégha a legjobb tanulója is a gimnáziumnak.

Viszont azt simán el tudom képzelni, hogy az osztálytársak zaklatni fogják, a tanárok nem lépnek közbe, talán még rá is tesznek, és ha a Géza otthon elmondja, hogy mi a pálya, és az anya-apa bemegy az igazgatóhoz, hogy csináljon már valamit, tegye helyre a többieket, akkor az igazgató csak széttárja a kezét, hogy mit tegyen, nem lehet melegpropagandát tartani, és esetleg hozzáteszi, hogy nem gondolkodtak el azon, hogy nem idevaló a gyerek?!

2021. aug. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!