Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minden gyerekek automatikusan...

Minden gyerekek automatikusan homofób lesz, ha felnő? Vagy ha nem, akkor miért kell az "érzékenyítés"?

Figyelt kérdés

Tegyük tisztába.

Ha otthon homofóbok a szülők, akkor semmi de semmi érzékenyítő program nem fogja a gyereket toleránsabbá tenni.

Ha viszont elfogadóak, akkor miért nem elegedendők hozzá ők, hogy elmondják a saját gyerekeiknek, hogy nem bántjuk a másikat azért mert homokos?

Ennyire inkompetensnek tartják az LMBT-sek a szülőket, miközben közülük egyik sem szülő és nem is lesz az soha, tehát 0 tapasztalattal bír a gyereknevelésben?



2021. aug. 11. 09:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
18%
Az érzékenyítés az nem az elfogadásról szól, ez csak a mese, valójában ideológia terjesztés.
2021. aug. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
68%

"Ha viszont elfogadóak, akkor miért nem elegedendők hozzá ők, hogy elmondják a saját gyerekeiknek, hogy nem bántjuk a másikat azért mert homokos?"


Mert sok helyen nem mondják ezt a szülők a gyereknek. És amíg a gyerek azt látja, hogy teljesen normális utálni a "fura" embereket (legyen az LMBT, szemüveges, kövér stb) addig ez meg is fog történni. Csak míg a gyerek amikor felnő általában rájön, hogy a szemüvegesség, kövérség is normális mert az emberek nagy részét érinti, addig az LMBT csak egy kisebb réteget érint ami marad abnormális jelenség. És ami abnormális azt el kell űzni és ki kell irtani ugye... Legalábbis én ezt a fajta gondolkodásmódot tapasztalom a korosztályomban.


"Ennyire inkompetensnek tartják az LMBT-sek a szülőket, miközben közülük egyik sem szülő és nem is lesz az soha, tehát 0 tapasztalattal bír a gyereknevelésben?"


LMBT ember vagyok és szülő. Próbáld meg a világot nem fekete-fehérben látni.


Amúgy mint LMBT ÉS SZÜLŐ ember én azt tapasztaltam, hogy a gyerekek nem tudnak semmit a mai világban. A legtöbb esetben a szülő már csak egy eltartó intézmény. Amúgy is a felnőttek dolgoznak és saját dolgukkal vannak elfoglalva a gyerek pedig le van ültetve a számítógép és okos-telefon elé, az az igazi szülő akitől odafigyelést kap. Persze létezik normális szülő is, és ennél sokkal rosszabb is, az én tapasztalatom aszerint amit látok osztálykiránduláson, buszon vagy amit a gyerek mesél az az, hogy a szülők nagy része igenis inkompetens gyereknevelés téren.

2021. aug. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok szülő van LMBTQ emberek között. Szerinted mégis mik azok a szivárványcsaládok?


Egyébként hidd el, hogy a szülők negatív beállítottságát "öröklő" gyereken is lehet változtatni. Én is homofób gyerek voltam még mikor kamasz voltam, aztán miután felnőttem, váltam elfogadóvá, sőt támogatóvá. (Kedves ezt olvasó személy, nem az óvodások nemváltását, és a homoszexualitás "terjedését" támogatom, hanem az érintett egyént, hogy ne nehezítsem tovább az életét.)


Nem kifejezetten érzékenyítő programokat támogatok, - bár nem is tudom, mik azok - de mondjuk, mikor 12-14 évesen zajlik a szexuális felvilágosítás, akkor megemlíthetnék, hogy vannak melegek, és transzneműek, akik ugyanolyan emberek, mint ők, és semmivel sem alsóbb rendűek, pusztán a nemi orientációjuk, és/vagy nemi identitásuk miatt. (Kedves olvasó, a kettő nem ugyanaz.)


De különben is, egy nemzetközi szinten elismert pszichiáter, Dr K szerint, aki másokat alsóbbrendű embernek tart, maga fog azzá válni.

2021. aug. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

2: a korosztályodban melegeket akarnak ölni? Én valószínű idősebb vagyok mint te, és éltem még akkor, amikor híre hamva sem volt a meleglobbinak itthon.

Soha senkit nem bántottunk azért mert meleg. Kiemelném, hogy középiskolában, mivel az egy hazugság, hogy pubertás előtt bárki felisrerné ezt magán. Akiről tudtuk vagy sejtettük azt bizonyos távolságtartással kezeltük max., de ez közel sem jelentett kiközösítést.

Szóval az a baj, hogy te is lényegében most azt állítod, hogy minden gyereke alapból melegverő-gyűlölő lesz.

Teszem hozzá, ha minden csapból a melegek folynak, az az emberben előbb utóbb ellenállást szül sajnos.

2021. aug. 11. 09:41
 5/35 anonim ***** válasza:
78%

4) Ha egy szebb napon ránézel a gyk-ra, vagy facebook kommentekre egy-egy hír alatt nem ritka, hogy olyan megjegyzésekkel találkozol amelyek az "átnevelő" táborokat tartják megoldásnak, hogy megállítsák ezt a "fertőt". Van aki szimplán csak éjjenez és örömtáncot lejt ha arról olvashat, hogy külföldön megöltek egy LMBT személyt. És párommal is ért már nem egyszer atrocitás az utcán ahol megfogtuk egymás kezét.


Ez természetesen nem minden emberre igaz, és igazad van, hogy alapvetően nincs hangja se az LMBT-nek se az ellene irányuló mozgolódásnak de jelenleg nem ez a helyzet. Jelenleg az a helyzet, hogy a kormány bedobott egy témát a pórnépnek, és tökéletesen látszik csak gyk-ra lekicsinyítve mit ért el vele eddig. Pár év, pár ilyen maszlag a hétköznapi emberek számára, és eljön az idő amikor melegeket akarnak majd ölni!


"Szóval az a baj, hogy te is lényegében most azt állítod, hogy minden gyereke alapból melegverő-gyűlölő lesz."


Nem ezt állítottam, hanem azt, hogy alapvetően a gyerekekben gonoszság van akik bántják egymást egy bizonyos dolog miatt, példának okáért legyen ez melegség vagy szemüvegesség. Aztán a gyerek felnő, látja, hogy sok szemüveges ember van, és nem bántja őket (hiszen más sem bántja) tovább mert normálissá válik a szemüvegesek jelensége. Az LMBT ember viszont még mindig nem hétköznapi, elfogadott, így fennáll annak a lehetősége, hogy a megfelelő intelligencia hiányában és a médiából látott szerepek alapján megmarad ez a gyűlölködés és utálkozás ami miatt igen bántani fogja az LMBT embereket. Ez függ a szülői neveléstől, vagy annak hiányától, és ha annak hiánya van akkor máshonnan kell, hogy a gyerek kapja a nevelést.

2021. aug. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
76%

Elmondom a saját példámat, hogyan működött ez nálam.


Gimis koromban erősen homofób voltam. Nem bántottam senkit, de mondjuk ha egy srác lányos volt, akkor fröcsögtem rajta, kiröhögtem, lenéztem, akár ezt éreztettem is vele. Ha egy srácról gyanítottam, hogy meleg, akkor távolságot is tartottam, nem akartam vele mondjuk egy öltözőbe kerülni. Volt egy srác gimiben, aki egyértelműen a piperkőc meleg srác volt, divattervezőnek készült - az is lett -, és tök népszerű volt. Én rendesen gyűlöltem a srácot, mert mi az már, hogy így ugrabugrálnak egy kis b**inak. Rövid ideig volt egy albérleti lakótársam az egyetemen, akiről gyanítottam, hogy meleg. Egyszer feljött egy "haverja", akiről nem tudtam biztosan eldönteni, hogy fiú, vagy lány, és úgy susmusoltak, mint a csajok. Én úgy kiborultam, hogy hármasban vagyok velük, hogy elhúztam inkább otthonról.


Ez tartott addig, amíg egyszer lett két meleg munkatársam. Mármint ennél súlyosabb volt a dolog, mert élő webcames szexműsorban voltam technikus és egyszer két meleg csávó mellé osztottak be, aminél nagyobb sokkot elképzelni sem tudtam magamnak. Először konkrétan azt hittem, hogy elhányom magam és vagy hozzájuk vágok egy széket, vagy elszaladok.


Az érdekes tapasztalat az volt, hogy utána megszoktam és elmúlt. A két fickó tök jó kolléga volt, segítettek, kivédtek, falaztak is nekem ha kellett, és viszont. Rendesen összehaverkodtunk. Valahogy innentől nem melegek lettek, hanem emberek és ennyi. Felfogtam, hogy ők vannak és pont olyanok mint én, csak csajokon nem fogunk összeveszni. Nem kedveltem meg a homoszexualitást, egyszerűen csak NEM ÉRDEKELT tovább. Nem láttam már semmilyen veszélyt, ártalmat, innentől érdektelenné vált.


Szóval az érzékenyítés nem azt jelenti, hogy meg kellene kedveltetni, vagy "népszerűsíteni" a homoszexualitást, hanem egyszerűen hétköznapivá és unalmassá tenni, hogy már senkinek fel se tűnjön, ha mondjuk két csávó kézen fogva jár.


Mármint ez baromi ellentmondásosnak tűnhet, miközben az orrunk szánk a szivárvánnyal van tele. Ezzel kapcsolatban nekem is képlékeny a véleményem. Egyfelől igen: nekem is az kellett, hogy rámkényszerítse az élet az együttélést. Másfelől meg ha valamit rámerőltetnek, jó az esélye, hogy még jobban gyűlölni fogom. Harmadrészt azért tegyük hozzá azt is, hogy szerintem fele ennyit nem hallanánk a melegekről, ha a Fidesz és a Mi Hazánk nem akarná tőlük rettentően megvédeni a gyerekeket.

2021. aug. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

5: pontosan így van.

A gyerekek ígyis úgyis bántják egymást, hiszen nem az a lényeg, hogy mivel bántja, hanem maga a bántás. Elő-személyiségekről, elő-emberekről van szó. De épp ezért nagy tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy a bántás majd megszűnik, amint megszorokottá válik számára a bántás mondvacsinált oka - épp a szemüvegeseket hozod példának, akik hát igen erősen jelen vannak a társadalomban, akár anyu apu is az lehet, mégis bántási ok a gyerekek között. Ugyanígy a homoszexualitás.

De egyébként abban a korban, ahol a gyerekek bántják egymást még pubertás előtt vannak, tehát kizárt, hogy bármelyikük melegként azonosítaná magát lol... ezért is alaptalan amit beszélsz.

Tehát nem születik senki homofóbnak, meg nem is válik azzá, hacsak nem otthon kifejezetten erre nem buzdítják. Szóvala kérdés továbbra is áll, hogy miért jobb az LMBT a gyerekek mellé, mint a szülő.

2021. aug. 11. 10:19
 8/35 A kérdező kommentje:

6. ezt jól leírtad, és értelek.

De akkor áll az iskolára is ez e helyzet: minek kell az LMBT oktatás a gyerekeknek, amikor ha van tegyük fel egy sejthetően meleg osztálytársa, aki mellett rá van erőltetve az elfogadás? Minek bemenni ehhez egy LMBT-s transzvesztitának, miért nem elég ehhez a szülő, hogy elmondja neki, hogy nem bántjuk azt a fiút?

2021. aug. 11. 10:25
 9/35 anonim ***** válasza:
54%

Leggyakrabban az a homofób akiben van homoszexuális hajlam. Úgy küzd ellene hogy gyűlöli a mássagot.


Majd kíváncsi leszek hány tucat Fideszes polotikusrol derül ki hogy leszbikus, meleg stb a népszavazás előtt biztos megbuktatnak ezzel a témával pár fideszest

2021. aug. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
51%

"Szóvala kérdés továbbra is áll, hogy miért jobb az LMBT a gyerekek mellé, mint a szülő."


Ha valóban ez a kérdés, akkor tárgytalan az egész téma, mert nyilvánvalóan nem jobb, de a téma meg nem ez. A téma az, hogy miért lenne ártalmas az, ha testközelbe hozunk olyan dolgokat a gyerekeknek, amik amúgy vannak a társadalomban, és kicsit tabuk.


Pl amikor meghaltak a szüleim, észrevettem, hogy csomó ember nem is tudja, mi a bánatot csináljon velem, nem értették mire van szükségem. Tök nem lenne hülyeség, ha mondjuk elmennék és elmesélném a gyerekeknek, mit éltem meg, minek örültem volna, hogy ha más valaki jár hasonlóan, akkor már tudják, mit csináljanak. Ez azt jelentené, hogy a szülők helyett én akarom nevelni a gyereket? Frászt!


Egyszerűen van egy csomó ember, aki nehezen illeszkedik be a társadalomba. Homoszexuálisok, rokkantak, fogyatékosok, külföldiek, túlsúlyosak, szegények, akármi. Az ő helyzetükben közös, hogy a többség nem érti őket, mert nem tapasztaltak még hasonlót, emiatt inadekvát módon reagálnak rájuk. Erre lehet válasz, hogy már idejekorán odamégy és megmutatod a gyereknek, hogy "nézd, van ilyen". El lehet beszélgetni, el lehet magyarázni, mi van az ilyen ember fejében, mire van szüksége, mi az amit nagyon utál. Ennyi.


Sosem volt szerintem arról szó, hogy az LMBT közösségnek kell nevelni a gyereket. Ez a kreténség a Fidesz narratívája, én máshonnan nem hallottam. Empátiafejlesztésről van szó, arról hogy megutatnak olyat a gyereknek, amit a szülő ha akarna sem biztos, hogy tudna.

2021. aug. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!