Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minden gyerekek automatikusan...

Minden gyerekek automatikusan homofób lesz, ha felnő? Vagy ha nem, akkor miért kell az "érzékenyítés"?

Figyelt kérdés

Tegyük tisztába.

Ha otthon homofóbok a szülők, akkor semmi de semmi érzékenyítő program nem fogja a gyereket toleránsabbá tenni.

Ha viszont elfogadóak, akkor miért nem elegedendők hozzá ők, hogy elmondják a saját gyerekeiknek, hogy nem bántjuk a másikat azért mert homokos?

Ennyire inkompetensnek tartják az LMBT-sek a szülőket, miközben közülük egyik sem szülő és nem is lesz az soha, tehát 0 tapasztalattal bír a gyereknevelésben?



2021. aug. 11. 09:19
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
76%

Azért mert a szülő nem mondja el, vagy nem ezt mondja el az esetek nagy részében. Erről beszélek amúgy. 6-os szerintem teljesen jól leírta a helyzetet és én köszönöm szépen neki, hogy megosztotta a tapasztalatát velünk mert szerintem hasznos információkkal van tele.


Amúgy pár dolog barátságos szőrszálhasogatás miatt (ha már legalább egy szinten egyet értünk), transzvesztita az nem LMBT személy alapjáraton. És az LMBT sem azt akarja hogy transzvesztiták vagy transzvesztita előadók (drag queen) menjen be az iskolába, hanem, hogy legyen erről szó. Ha erre van egy alkalmas szakember (szexuál/gyerek pszichológus, iskolapszichológus) akkor az már teljesen lényegtelen hogy cisznemű, heteró, vagy piréz az illető.


Ezeket mind gimnáziumban kellene amikor a gyerekben már kifejlődött a szexualitása, nemi identitása és már-már mondhatni majdnem felnőtt emberek. Nem is a kisiskolásoknak óvódásoknak. És ehhez tartozik, hogy nálunk gimnáziumban az egyik szemüveges srácot addig szekálták amíg át nem iratkozott másik iskolába. Szóval még itt is jelen van a szekálás. Így annyira mégsem alaptalan amit én írtam. És a szülőnek sem kell erre buzdítania, elég ha barátaik és a média buzdít erre, vagy egyéntől függően ha éppen mindenhonnan a szivárványos maszlag folyik kéretlenül.

2021. aug. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

10: "Ha valóban ez a kérdés, akkor tárgytalan az egész téma, mert nyilvánvalóan nem jobb, de a téma meg nem ez. A téma az, hogy miért lenne ártalmas az, ha testközelbe hozunk olyan dolgokat a gyerekeknek, amik amúgy vannak a társadalomban, és kicsit tabuk."


De sajnos ez a kérdés, mivel ha nem használ neki jobban ha a szülő helyett egy LMBT-s mondja el, akkor kérdés, hogy mi szükség az utóbbira. Egyszerű logikai levezetés. És miért van felháborodás abból, ha ezt egy törvény 100%-osana szülő kezébe adja.


Abban egyértünk, hogy nehéz sokaféle embernek a beilleszkedés, de akkor ennyi erővel legyen minden hátrányos helyzetűre külön oktató az adott csoportból: melegre, transzra, kerekesszékesre, alacsonyra, pajzsmirigy-túlműködésesre, szemüvegesre stb. stb.


Szerintem könnyen belátható, hogy ez nem valósítható meg, nem értem tehát, hogy miért kellene jobban az LMBT az iskolákba mint a fentebb felsorolt kisebbségeké.

2021. aug. 11. 11:12
 13/35 A kérdező kommentje:
11: igen ezzel egyetértek, hogy miért nem gimnáziumban kezdik, amikor a pubertás már kialakult. Kisgyereknek aztán tényleg lövése nem lesz, hogy mi a melegség, ezért kár is összezavarni ilyennel, különösen nemváltással stb.
2021. aug. 11. 11:15
 14/35 anonim ***** válasza:
71%

"De sajnos ez a kérdés, mivel ha nem használ neki jobban ha a szülő helyett egy LMBT-s mondja el, akkor kérdés, hogy mi szükség az utóbbira. Egyszerű logikai levezetés."


Ha már a logika mezejére tévedtünk, akkor kvantorokban megfogalmazva a Fidesz szerint ez egy kizáró vagy, pedig valójában megengedő. Azaz nem vagy a szülő, vagy az LMBT-s mondja el, hanem miért ne tehetné mindkettő? Baj származna abból, ha több nézőpontot hall a gyerek?


"És miért van felháborodás abból, ha ezt egy törvény 100%-osana szülő kezébe adja."


Ez egy összetett dolog, de alapvetően azért beszélünk el egymás mellett, mert te azt kérdezed, miért kellene megengedni, hogy LMBT aktivisták beszéljenek a gyerekhez, én meg azt, hogy miért kellett megtiltani?


Ezen kívül a törvény nem azt tiltotta meg, hogy mondjuk általános iskolába, ilyen-olyan aktivisták menjenek be felvilágosítást tartani, hanem 18 év alatt minden "homoszexualitást népszerűsítő" tartalmat. Kedvenc példám: a modern család innentől +18 kellene legyen, hiszen ebben van egy meleg pár, pozitív fényben feltüntetve.


A szép az, hogy a kormány még át is címkézte ezt az egészet, hogy itt valami lobbi meg akarja mondani, hogyan neveld a gyerekedet, amiről amúgy szó nem volt. Eközben amúgy az elsős gyerek kötelezően választ, hogy hittant, vagy erkölcstant tanul általánosban, ahol viszont az "erkölcs" a jelenlegi kormány értelmezése, és ebbe nekem, mint szülő nincs beleszólásom. Vagy-vagy.


Abszurd, és képmutató az egész.

2021. aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
81%

Most olvastam csak a #8-as hozzászólást, és tök érdekes felvetés.


"De akkor áll az iskolára is ez e helyzet: minek kell az LMBT oktatás a gyerekeknek, amikor ha van tegyük fel egy sejthetően meleg osztálytársa, aki mellett rá van erőltetve az elfogadás?"


Nekem is volt egy csomó sejthetően meleg iskolatársam, de kerültem őket, és mivel nem beszélgettem velük, ők nem mondtak nekem semmit, így uralkodtak az előítéleteim. Ha téma lett volna, értelmes közegben beszélgettek volna velem a dologról, akkor minden bizonnyal hamarabb megértem, és nem leszek frusztrált a témától.


"Minek bemenni ehhez egy LMBT-s transzvesztitának, miért nem elég ehhez a szülő, hogy elmondja neki, hogy nem bántjuk azt a fiút?"


No, ez egy összetett csomag.


Alapvetően szerintem senki nem akart transzvesztitákat hurcolni az iskolákba. Ez a mítosz onnan fakad, hogy terjed néhány kiragadott példa a tengerentúlról, ahol volt példa hasonlóra, és elterjedt, hogy a "nyugati liberális, lmbt, blabla lobbi" mindenféle perverziókat akar az iskolába hurcolni.


Persze, olyat el tudok képzelni, hogy mondjuk tartanak egy beszélgetést egy, amúgy teljesen értelmes transzvesztitával, hogy tessék, itt van ilyen egy transzvesztita, nem a Marsról jött, nem eszik embert, lehet tőle kérdezni, de nem szabad bántani. Mindezt szülői beleegyezéssel, nem kötelező jelleggel. Olyat viszont, hogy egy obszcénul viselkedő, aberrált kretén csak úgy bemehessen az iskolákba, azt nem. Meg igazából miért akarna ilyen marhaságot bárki?


Amiről itt szó van, az félelem attól, hogy idővel egyre több lesz a meleg, a transzszexuális, mindent szabad lesz, a világot elárasztják a magamutogató perverzek, a társadalom rendje felborul, a gyerekek összezavarodnak, és a többi és a többi. Ha logikusan végiggondoljuk, őszintén: erre van reaális esély? Valójában az emberek 99%-a tökéletesen átlagos, az egész csak arról szól, hogy azt az 1%-ot is hagyjuk élni úgy, ahogy neki frankó.

2021. aug. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

14: baj, ha a gyerek olyan nézőpontot hall, amit a szülő szerint nem kellene hallania. Például ha hagyományos neveltetésű, vagy iszlám vallású vagy bármi. Nevelni a szülőnek kell, nem különbözö politikai mozgalmaknak. Ha a szülő hisz a szivárványos propagandának, akkor természetesen lesz módja (ahogyan most is megvan), hogy elvigye ilyen közegbe, bemutassa LMBT-embereknek. De ne legyen valamiféla alapjoga senkinek, hogy az ő hozzájárulása nélkül a gyerekének odamenjen magyarázni különösen olyen érzékeny témában, mint a szex. Mert ez a szememben közel áll a gyermekmegrontáshoz.


15. ez a transz dolog valóban elszigetelt eset lehet - egyelőre.

A probléma vele az, hogy soha egyetlen LMBT szervezet nem mondta azt, hogy ezt ők túlzásnak tartják és nem akarják csinálni.

Ebből jogos a következtetés és a félelem, hogy idővel majd mindenhol akarják.

Egy olyan világban egyébként, ahol kiskorú gyerekek lehetnek transzvesztita LMBT celebek, én nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy éppen majd a gyerekek "felvilágosítása" vetne fel bennük morális aggályokat:


https://www.youtube.com/watch?v=JxdvOLdG_34&t=308s

https://www.youtube.com/watch?v=majcQ54vlDs

2021. aug. 11. 17:37
 17/35 anonim ***** válasza:
81%

Komolyan minden nap leírom 4x, ide is leírtam de még mindig nem értik meg...


A transzvesztita nem egyenlő a transzneművel, transzexuálissal.

A transzvesztita (férfi) nem LMBT tag, amennyiben nem homoszexuális. A transzveszita embernek teljesen normális, egészséges, általános, hétköznapi, elfogadott a nemi identitása, és nincs nemi diszfóriája.


Olyan emberek ítélkeznek felettünk akik nem is értenek hozzánk, nem jártasak a témában. És ha azt szeretnénk, hogy ne mossanak össze minket pont azokkal a negatív példákkal amiket szoktak hozni akkor pedig hőbörögnek, mindezt úgy, hogy annyira sem nyitottak, hogy elolvassák amikor valaki értelmesen leírja a különbséget.

2021. aug. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

17: ez pont olyan érvelés, mint hogy mondom, hogy kukacos az alma, mire te felháborodsz, hogy ez amúgy nem sima alma, hanem birs, nem tudtad?

Kb. ennyire helytálló egy kisgyerek szexuális megrontása esetén az, hogy most megvontad a különsbéget transznemű és transzresztita között.

Ezek szerint ha egy gyerek transznemű az szerinted sem helyes, de ha transzvesztita akkor igen? Vagy mit akarsz mondani?

Miért kerülöd és maszatolod a probléma lényegét? Kínos lenne a válasz?

2021. aug. 11. 18:26
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

18) A kérdésre már válaszoltam te magad pedig egyet is értettél velem bizonyos ponton.


Az alma és birsalma pedig egészen rossz példa mert a birsalma is alma, az alma pedig nem birsalma feltétlenül. Transznemű ember az küzd a nemi diszfóriával, és nincs megelégedve a született nemével. A transzvesztita pedig meg van elégedve a született nemével, szimplán csak szeret az ellenkező nem ruháit viselni. Az pedig, hogy helyes-e ha egy kisfiú szeret női ruhát hordani, vagy hogy egy kisfiú kislánynak érzi magát nem vagyok felhatalmazva, hogy elhatározzam helyes-e vagy sem. Saját tapasztalatból azt tudom, hogy egyáltalán nem normális, és rohadtul szar dolog transzneműnek lenni, és felettébb megalázó, hogy összemosnak azokkal akik csak hobbiból beöltöznek meg mutogatják magukat női ruhában, mindezt direkt kihangsúlyozva, túljátszva. A legtöbb esetben olyan emberek miatt ítélnek el és utálnak minket akiknek alapvetően semmi közük hozzánk...


Semmilyen kisgyerek szexuális megrontása nem elfogadható függetlenűl attól, hogy a megrontó transzvesztita, transznemű, meleg, heteró, pap, nő, férfi, zöld vagy kék. Ahogyan továbbá az sem elfogadható ha a megrontott gyerek transznemű, transzvesztita, fiú, lány stb...

2021. aug. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
19
2021. aug. 11. 19:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!