Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem cserélik le az...

Miért nem cserélik le az LMBTQPXY zászlót az összes színre? Mi ez a kirekesztés?

Figyelt kérdés

Olvasom a 888-on, hogy tesznek bele még legalább két színt, hogy a fekete transzok se érezhessék kizárva magukat (a fehér szín hiánya senkit nem zavar, de azok úgyis mint tudjuk mind nácik).


[link]


Szóval nem lenne egyszerűbb fogni a teljes színpalettát és arra lecserélni a zászlót? Hiszen a 200+ féle végtelen nemből mindig lesz valaki, aki nem annyira érzi majd magáénak a kék, a sárga, a libafosszexuális színt mint a többi, hanem annak a kevésbé hangsúlyos árnyalatával azonosul, ezért elnyomva érzi majd magát a mozgalmon belül?



2021. aug. 12. 19:13
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
9%
Miért nem maradtok meg az valami ló de a homlokán egyszarva van.
2021. aug. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:

5:

Mutasd már meg azt a fehér színt a zászlóban kérlek.

Már megint valóságtagadásban vagytok?


Az új szín meg nem az én problémám, hanem a tiétek :D

2021. aug. 13. 05:56
 13/50 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy a kérdésre nem váalszoltatok kedves melegvédők:

miért ne érezze kirekesztve magát pl. a kék és narancssárga közti átmenetben lévő személy, aki nem érzi magát teljesen pirosnak?

Hiszen mindenkit képvisel a mozgalom nem csak a teli pirosakat, kékeket és narancsásrgákat stb.

Erre mi a jó válasz?

2021. aug. 13. 06:00
 14/50 A kérdező kommentje:
Pl. nem csak hogy fehér, de szürke sincs, velük mi van? Ők nem számítanak? Nagyon kirekesztő ez a mozgalom...
2021. aug. 13. 06:01
 15/50 anonim ***** válasza:
80%

Nem gondoltam volna, hogy még gyerekesebben és egybitesen kell, hogy magyarázzak, és kérlek nyugtass meg, hogy csak kínodban szívózol velem de... tessék...


[link]


Csak most, csak neked kék nyilacskákkal bejelöltem hol találod meg a fehér színt. Remélem így már érthető, látványos... Szóval a saját logikád alapján vagy színvak vagy, vak (amit kétlek), kötekedő provokátor vagy valóságtagadásban élsz. Az új szín pedig nem a mi problémánk mert minket nem érdekel, te tettél ki erről kérdést :D


És mivel hiányolod a kérdésre adott választ (bár én jóindulatúan tényleg azt hittem csak hergelsz nem pedig tudatlan vagy), ezért arra is válaszolok neked:


"miért ne érezze kirekesztve magát pl. a kék és narancssárga közti átmenetben lévő személy, aki nem érzi magát teljesen pirosnak?


Hiszen mindenkit képvisel a mozgalom nem csak a teli pirosakat, kékeket és narancsásrgákat stb.


Erre mi a jó válasz?


Pl. nem csak hogy fehér, de szürke sincs, velük mi van? Ők nem számítanak? Nagyon kirekesztő ez a mozgalom..."


Egyrészt...nem! Nem mindenkit képvisel a mozgalom. A mozgalom képviseli a homoszexuálisokat, biszexuálisokat, leszbikusokat, transzneműeket, és a queer-eket. Amennyiben te nem tartozok egyik kategóriába se, úgy téged nem képvisel példának okáért.


Másrészt: A kék és narancssárga átmenet közti személy, vagy aki nem teljesen piros, vagy szürke (más is van még?) azokat képviseli a zászló. Feltételezem nemekre gondolsz ha már az eredeti kérdésben 200+ nemet említettél (amiből legutóbbi kérdésednél egy adott listából sem tudtál 10et felsorolni) A transznemű zászló (amely a fehéret is tartalmazza!) színei kék, rózsaszín és fehér ezzel reprezentálva a férfi, nő és átmenet (nem bináris) embereket. Így pont az a hírhedt és sokat emlegetett fehér szín ami képviseli az összes többi "200+ nemet" akik se nem férfiak se nem nők, inkább a nem bináris skálán helyezkedve találnak maguknak megfelelő nemet. Ha pedig utánaolvasol a fehér színnek talán még arra is rájössz, hogy miért pont az lett választva.


Remélem, hogy így már minden érthető, világos.

2021. aug. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:

15 - aha ez tök király, na akkor mutasd már meg itt a tömegben, hogy hol van az általad linkelt zászló:

[link]


Köszi!

2021. aug. 13. 09:30
 17/50 A kérdező kommentje:

15 - "A kék és narancssárga átmenet közti személy, vagy aki nem teljesen piros, vagy szürke (más is van még?) azokat képviseli a zászló."


Már miért képviselné?? Ha a libafosszín zölddel azonosítom magam, akkor miért nincs az rajta a zászlón?

Milyen alapon jelented ki, hogy én képviselve vagyok, mikor az én színem nem szerepel a zászlón? Vagy csak valami kisebbségi formában vagyok képviselve?? Mi ez a kirekesztés, én alsóbbrendű vagyok???

2021. aug. 13. 09:32
 18/50 anonim ***** válasza:
100%

16) Neked most az a bajod, hogy a régi idejétmúlt zászlón nem szerepel a fehér szín, vagy hogy azt lecserélik? A kérdésed az új zászlóra vonatkozott eredetileg.


A régi zászlót azért egészítik ki az új színekkel, hogy ne kelljen a nagyobb csoportoknak külön zászlót lengetniük. Ahogyan azt már leírtam a szivárványszínű zászló (amit te is küldtél) a homoszexuális közösség zászlaja volt, ami nem foglalkozott a nemi identitással. Idővel viszont bekerültek a transzneműek, biszexuálisok, egyéb (queer)-ek is a közösségbe ezért cserélik le/adnak hozzá színeket.


Amúgy tessék:


[link]


Sárga nyilacskával jelöltem a transznemű zászlót ami a jövőben a fő zászlóval egyesülten fog megjelenni (amiről a kérdésed szól). Jelenleg pedig még külön zászlón szerepel az LMBTQ-nak a T reprezentálására. Érthető?

2021. aug. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon gyengén adod a troll-t amúgy :D De én még élvezem


"Már miért képviselné?? Ha a libafosszín zölddel azonosítom magam, akkor miért nincs az rajta a zászlón?


Milyen alapon jelented ki, hogy én képviselve vagyok, mikor az én színem nem szerepel a zászlón? Vagy csak valami kisebbségi formában vagyok képviselve?? Mi ez a kirekesztés, én alsóbbrendű vagyok???"


Ha te egy libafosszín zölddel azonosítod magad, akkor elsősorban kérni szeretnélek, hogy nevezd meg azt a nemet, amit ez a szín képvisel forrásmegjelöléssel, hogy tudjam nem csak butuska provokátor vagy, tényleg szegény elnyomott transznemű.


Másodszor pedig: téged is reprezentál a transznemű zászló színe (amit már vagy 4x írtam le, hogy újonnan kerül be az új zászlóba), a fehér színben. Képzelj egy pici buksikáddal egy színes pálcikát. Az egyik vége a pálcikának kék (ez reprezentálja a férfiasságot) a másik pedig a rózsaszínt (ez pedig a nőiességet). A pálcika közepe pedig fehér, ami egy átmeneti színként reprezentálja azokat a nemeket, amelyek nem felelnek meg egyértelműen a nő és a férfi végletnek. Ez a fehér reprezentálja a te libafoszöld hülyeségedet is. Te egy individuum vagy... (egy egyén, csak, hogy értsd is) aki egy közösséghez tartozik. Nem TÉGED SZEMÉLY szerint reprezentál a szín. A szín az a közösséget reprezentálja. A közösség pedig téged.

2021. aug. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
95%

De, talán ha magyarsággal hozok neked ellenpéldát akkor jobban megérted.


A magyar zászló (piros fehér zöld) reprezentálja a magyarokat. Ez a kérdésed olyan, mint ha te most fel lennél háborodva szekszárdi létedre, hogy téged nem reprezentál a magyar zászló. Hiszen nincs benne kék!


Érted már?

2021. aug. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!