Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarja ennyire az...

Miért akarja ennyire az ellenzék a többkulcsos adórendszert?

Figyelt kérdés
Én amúgy rájuk szavaznék, de emiatt (mivel egyértelműen rosszul járnék), nem valószínű, hogy rájuk fogok szavazni. Miért annak kéne eltartania a bérminimumon vagy hajléktalanként élő embereket, aki napi 10 órát dolgozik?

2021. aug. 13. 11:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Ráhajtanak a prolikra.
2021. aug. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%
Mert irigyek!
2021. aug. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

Ahogy 1-es írja, egyrészt ugyanazt a taktikát próbálják ami korábban már bevált (és nem is tudnak jobbat helyette), hogy hazudjunk a proliknak mert ők elhiszik talán, hogy azért puha, hogy ne fájjon - másrészt meg ők is pontosan tudják, hogy nem fogják tudni jól vezetni az országot, a gazdaságot. Ha nyernének akkor pillanatok alatt megint felélik a pénzeket és szükségük lesz adóemelésekre. A legegyszerűbb ha már előre ezzel kampányolnak és akkor még tapsolni is fognak nekik egy ideig a szavazóik, hogy a többkulcsos adórendszer bevezetésével több lesz a jövedelemadó. Mire rájönnek, hogy ezzel őket is megvágták, akkorra majd úgyis megint tönkrevágnak mindent és lesz más baja is az emreknek mint hogy ezzel foglalkozzanak.

A mostani ellenzéki összefogás nem tervez tovább egy ciklusnál. Ők is jól tudják, hogy ha nyernek, akkor is maximum 4 évük lesz, ha kibírják egyáltalán annyi ideig kormányon. Rövid idő alatt kell minél több pénzt elszedni az emberektől, mert nem kapnak újabb esélyt.

2021. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
2010 előtt kaptak esélyt, azóta se, és jövő évtől se!
2021. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
3: a proliknak hazudni dolgot éppen Orbán nyomatja folyamatosan az agymosó, primitív üzeneteivel ("Soros támad! Ez veszélyes!", stb.)
2021. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Nemrég próbáltam itt megkérdezni, hogy egy minimálbéres szerint mennyit kellene levonni egy jól kereső ember fizetéséből. Csak a félrebeszélés ment, egyik válaszoló sem írta le hogy szerinte a jelenlegi 33,5 százalék helyett ő monduk 40 vagy 50 százalékot vonna el.

Szóval jól lehet hergelni vele a szarul keresőket de amikor valaki belegondol, hogy a fizetésének a felét elvenné az állam, akkor azt mondja hogy dolgozzon a f.szom tisztességesen bejelentetten.

Csalok én is ott ahol tudok.

2021. aug. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

Régen mondta, orvbán hogy egyre kevesebb lesz, arról regélt a cél egy számjegy 5 százalék az álma. Ezt mondta 2018 választások előtt. Beszélt arról is leelőzzük Ausztiát életszínvonal tekintetében.


Amikor Antal József kereszténységről beszélt, a Fidesz látványosan kivonult s parlamentből, most meg 10 éve kereszténykedik.... de senki sem írta meg, mint anno a Jobbikról, hogy néppártosodik, meg cukiság kampányol.


Hát ez e kereszténykedés vajon mi a Fideszben? Ílyen gyorsan változtatunk ideólgiát?

2021. aug. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

Hallgasd meg Meddgyessy Péter vs Orbán vitát. Ott Medgyessy így fogalmaz: "... márpedig ha nem változtat a politikáján, ön kénytelen lesz bevezetni az egykulcsos adórendszert"


Na igaza volt. És így visszatekintve meghallgatva ez a 3/3 ügynök meglátásai egy jóslat, mert itt tapasztaljuk a börünkön.

2021. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A többkulcsos szja rendszert a komcsik vezették be 1988-ban!
2021. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
15%

A több kulcsos adó miért jelent a fideszesek szemében automatikusan egy ingyen élést támogató segélyrendszert?

Engem nem zavar ha többet adózok ha tudom, hogy jó helyre megy az a pénz (az eszetlen segélyezést én sem támogatom). De valahogy ez az összefüggés (illetve össze nem függés) nem jut el a kormány pártfunkcionáriusaihoz.

2021. aug. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!