Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarja ennyire az...

Miért akarja ennyire az ellenzék a többkulcsos adórendszert?

Figyelt kérdés
Én amúgy rájuk szavaznék, de emiatt (mivel egyértelműen rosszul járnék), nem valószínű, hogy rájuk fogok szavazni. Miért annak kéne eltartania a bérminimumon vagy hajléktalanként élő embereket, aki napi 10 órát dolgozik?

2021. aug. 13. 11:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

10:

A teljesítménybéreseknél fékezőerő! Pl. 1988 vége felé a Ganz Mávagban visszafogták magukat termelésben, mert a magasabb adósávban csak annyi maradt meg, ami miatt nem volt érdemes hajtani. Ezért ügyeltek, a munkájukkal ne kerüljenek magas adósávokba!

Az állami fodrászoknál meg a bérszínvonal miatt, nehogy azt túllépjék, az év utolsó hónapjában már egymás között osztották szét az árbevételt, nem fizették be a vállalatnak!

2021. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11%
(Csak halkan jegyzem meg, hogy ez az egykulcsos adórendszer a lopásra specifikus)
2021. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
30%

#11 és ez hogy jön az én hozzászólásomhoz?

Nem beszélve arról, hogy ha egy gyári munkás adósávot tud lépni, akkor ott baj van a sávok kialakításával. És igen, én sem mai gyerek vagyok, adóztam én is sávosan, akkoriban több sebből is vérzett a dolog de ez nem a sávos adózás hibája.

2021. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol a tobbkulcsos rendszernél az a kérdés hol huzzak meg a savokat es mekkora %kal.


Ha teszem azt az also sav valamivel a mindenkori minimalber felett lesz kicsivel es az szja nem lesz sokkal kevesebb mint a mostani 15% akkor semmi ertelme..


Mert en a szocikbol kinezem hogy a legalso szja hatar is 12-13% lesz ami nem igazi segitseg a kiskeresetueknek. Nyernenek 2%ot ami ekkora bernel par ezer forint...

Ez esetben mondjuk a magasabb sávok meg lesznek 20-25%ok amikkel oriasit buknak azok akik tobbet keresnek. Tobb 10k-t



Es arrol se legyenek illúzióink, az ellenzek sem fogja arra költeni a penzt amire kene. Tényleg van aki elhiszi hogy majd Gyurcsanyek mast fognak csinálni mint 2002 es 2010 kozott?

2021. aug. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert elhitetik a pórnéppel, hogy a többkulcsos szja-val majd Lölőt meg a többi milliárdost fogják jól megadóztatni. Persze.
2021. aug. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

#14

A tetves LMP 25 százalékot akar havi bruttó 500e felett.

Elmennek ezek a jó k.rva anyjukba. Lehet, hogy ezért fogok a fideszre szavazni pedig gyűlölöm őket.

Csóró minimálbéresek ne turkáljanak már a zsebemben. Menjenek el tanulni aztán keressenek többet.

2021. aug. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam számokat, de errol beszeltem.. 500ks fizetesnel az komoly tizezrek.



Igazabol azt gyanitom hogy az all a hatterben, hogy inkabb az afat akarjak csokkenteni, es a kieso penzt a nagykeresetuekkel potoltatjak.. Mert pl egy nehany %os afa csökkentés tobbszaz milliardos hianyt okozna a költségvetesnek amit valahonnan pótolni kell. Ugyanakkor az afacsokkentes ellenere az arak visszafognak dragulni ugyanarra a szintre, csak a kulonbozet a kereskedok zsebében, foleg a multik zsebeben marad.


Senki se gondolja hogy egy esetleges 20%os afaval majd hirtelen minden ara lecsokken.. 😂 Par het es ugyanannyiba kerül majd minden. Mint a tejnel es a sertes husnal..

Vagy van aki tapasztalja hogy 22%kal csokkent a sertéshus ara az 5%os afakulcs bevezetese elotthoz kepest? Mert en nem.

2021. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Jól hangzik, ennyi.

De sávok és kulcsok nélkül csak egy nagy blöff.

Én nem sokkal az átlag fölött a felső kulcsban adóztak


Nem volt egy nagy buli.

2021. okt. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18 A gond az hogy már az átlag is a felső kulccsal adózott, nem csak akik felette voltak.

2009-ben a bruttó átlagbér 199800Ft volt, évi 2397600Ft, de 1900000Ft felett már a legmagasabb adókulccsal kellett adózni. Vagyis havi 158000Ft bruttó felett már a legmagasabb adósávba tartoztunk. Ez az átlagbér 79%-a, a minimálbérnek kicsit több, mint kétszerese volt.

2021. okt. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!