Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek miért vannak...

Az ellenzékiek miért vannak ennyire a nagy család ellen, és a felelőtlen hitelre gyerekvállalás ellen, amikor a világon a legtöbb gyerek nyomorba születik?

Figyelt kérdés

Itthoni statisztikák is alátámasztják, hogy a sokgyerekes (3+) családok azok többnyire hátrányos helyzetűen és nyomorban, szegénységben élnek. Ez mindenhol így van. Sok gyerek = csóróság

Világszerte.

Nem véletlenül a leggyorsabban szaporodó országok, a világ legszegényebb országai.

Miért baj az, ha itt Magyarországon is mindenféle csóró hitelt adnak a nagy családoknak amit majd úgyse fognak tudni fizetni? Majd elgettósodnak ők is. Problem? A világ 90%-ban gettókban élnek a nagy családok...



2021. aug. 17. 18:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
19:26: és kérdező, már bocsáss meg, de nem a kormány támogatja minden erővel és propagandával a nagycsaládosokat?
2021. aug. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

#11.

Nem támogatja, hitelbe viszi őket.("adományozik")

Ne mondja nekem senki hogy az ezen felüli semmit érő családi kedvezmény, meg a szintén semmi családi többet ér.

Szerintem ez nem támogatás, 10-es voltam.

2021. aug. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

19:32: Dél-Ázsia (Pakisztán, India, Bangladesh, Indonézia) kimondhatatlanul túlnépesedett, és semmi jele a népességszabályozásnak. Amiről te beszélsz, az csak Kínára, Dél-Koreára és Japánra igaz.

Persze ha a kérdező Dél-Ázsiához hasonlít minket, az minimum elmezavart feltételez.

2021. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

#13.Ez igaz, de most egész Ázsiáról beszélt.

Nekem inkább az utóbbi 3-mas ugrik be mindig, de jogos a felvetésed.

2021. aug. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Sajnálom megbízóidat, hogy ilyen kidolgozatlan kérdésér is fizetnek.

Azért írom ezt, mert feltételezem, pénzért csinálod, nem pedig saját IQ-d diktálta.

.

Itt van például ez:

"miért vannak ennyire ... a felelőtlen hitelre gyerekvállalás ellen"

Szerinted, ha valaki felelősen vállal hitelt, az feltétlen kormánypárti, vagy csak tudja, hogy hitele nem csődbe vezeti?

.

Az ellenzék éppen azért akarja az európai minimálbért, hogy eltarthatóvá tegye a nagyobb családokat is.

Nem csak a gyerekvállalásra felvett felelőtlen hitel ellen van a gondolkodni tudó, hanem az autó/ingatlan vásárlására felelőtlenül felvett hitel ellen is.

2021. aug. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Hát tudod, az itt élő emberek többségének nem Afrika, India, és Ázsia a példaképe. Még akkor sem, ha (szerinted) Magyarország ezekbe illik.

Szeretnék a gyermekeiket normális, emberi körülmények között felnevelni, és nem nyomorban, nélkülözések között. Pozitív hozzáállással az állam ebben hatalmas segítséget lenne képes nyújtani.

De az emberek nem azért vállalnak vagy nem vállalnak gyereket, mert ez ilyen-olyan anyagi előnyökkel, vagy hátrányokkal jár, hanem azért, mert SZERETNÉNEK gyereket, gyerekeket nevelni, egy kisebb-nagyobb családot kialakítani.

Tapasztalataim szerint ez egyáltalán nem függ politikai hovatartozástól. Ismerek jónéhány többgyerekes szülőt, akik különböző politikai nézeteket vallanak, de a gyerekeik száma és a politikai nézeteik között nincs semmilyen összefüggés.

Tény, hogy gyermektelennek lenni, vagy egy gyereket nevelni anyagilag (is) kevésbé megterhelő, mint több gyerekes szülőnek lenni. De akik több gyerekes családra vágynak, azok nem a politika, és még csak nem is az állami támogatások miatt teszik (nem is mennek vele sokra), hanem azért, mert SZERETIK a gyerekeket, és örömmel vállalják a felnevelésüket. Még akkor is, ha ez valóban sok lemondással, szűkösebb körülményekkel jár is.

Természetesen az előzőekben a normális, felelősen gondolkodó emberekről írtam, nem azokról az agyamentekről, akik sorozatban gyártják a gyerekeket, aztán elvárják a társadalomtól, hogy eltartsa őket.

2021. aug. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Ázsiában is csak a legszegényebb országokban van a szaporodás. A fejlettebb országok mint Japán, nem szaporodnak. Hanem ahogy mondjátok, Pakisztánban, Jemenben, Afganisztában viszont ami a csövön kifér, szó szerint a vagina szülő csövön.
2021. aug. 17. 19:57
 18/21 anonim ***** válasza:
50%
17) ehhez képest kína a legnépesebb a világon és korántsem tekinthető szegénynek :D
2021. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Veszett érdekes kérdés...
2021. aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Amúgy én pont a szaporodás támogatása mellett vagyok, mivel jól felnyomták az ingatlanárat a sok ingyen hitel meg a CSOK, és én is jót kaszáltam ezen.

Azt nem értem a baloldalnak mi baja van ezzel. Hiszen szinte természetes, hogy csak a világ felső 10%-ának adatik meg a jólét, és minél több a gyerek, annál inkább nyomorban élnek, még Amerikában is a gettókban, ahogy Elvis is megénekelte. "és az anya sír, mert az egyetlen dolog amit nem szeretne, még1 éhes szájat etetni a gettóban" .. magyarra fordítva.

2021. aug. 17. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!