Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Németország...

Miért van az, hogy Németországban alacsonyabbak az árak a boltokban, de a fizetések sokkal magasabbak mint itt. Ez is a fidesz hibája?

Figyelt kérdés
2021. aug. 18. 20:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előzőek jól leírták Németországban magasabbak az árak. Ha valami olcsóbb, az az ÁFA különbség miatt lehet.
2021. aug. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
38%

"Coop, Reál, CBA? Ezek helyiek, nem?"


ezek nem láncok, hanem egyedi boltok ahol csak egy azonos brand-en működnek

2021. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
A magyar boltok, pl. Príma, Coop sokkal drágábbak, mint mondjuk az Aldi, pedig az német.
2021. aug. 18. 20:48
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
12: "létrejött a CBA-üzletlánc. A tulajdonosi kör felismerte, hogy az egységes kereskedelmi politikában, beszerzésben rengeteg lehetőség van. "
2021. aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%
Ezen én már 2011-ben is elgondolkoztam, mikor kimentem oda dolgozni. Csak néztem hogy a 800 grammos készétel konzerv olcsóbb volt, mint itthon a 400 grammos.😳 Mondom WTF??
2021. aug. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"12: "létrejött a CBA-üzletlánc. A tulajdonosi kör felismerte, hogy az egységes kereskedelmi politikában, beszerzésben rengeteg lehetőség van."


egy piaci pozíciót nem lehet máról holnapra átalakítani

2021. aug. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azt akarja, hogy olcsóbb legyen, de nem ez a baj. Nincs verseny, mindenki ugyanazt a szutykot árulja ugyanannyiért, tippre a beszerzések is közösek ezeknél az áruházaknál. Ez a cégeknek nagyon kényelmes: nem kell helyi termelőkkel vitatkozni, nem kell hónapról-hónapra új termékek 100-ait polcokon kipróbálni, hogy tetszik-e a vásárlóknak, nem kell más raktárakkal tárgyalni stb... Jön az ugyanolyan párizsi mindenhova, azzal melléfogni nem lehet, konkurenciánál is ez van, évtizedes viszonylatban változtatni sem kell rajta, még túl is lehet árazni...


Semmi verseny nincs a magyar piacon, kb. mintha mindenki a háttérben kiegyezett volna egymással.

2021. aug. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
19: 1992 óta van CBA
2021. aug. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
Magyarországon alacsonyak az árak és magasak a bérek.
2021. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!