Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 106 egyéni körzetbe megválas...

Dudubeni kérdése:

A 106 egyéni körzetbe megválasztott képviselők mit csinálnak?

Figyelt kérdés
A 106 egyéni körzetbe megválasztott képviselők mit csinálnak a körzetükben? Vagy csak onnan válasszák meg őket hogy az országgyűlésben legyenek vagy hogy is van ez

2021. aug. 18. 21:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és minden polgármester képviselő?
2021. aug. 18. 21:35
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében össze tartják a választókerületben a településeken működö pártszervezeteket.
2021. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Sörözgetnek-borozgatnak.
2021. aug. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A képviselők az országgyűlésben képviselik azokat, akik megválasztották. A polgármestereknek ehhez semmi köze, ők nem képviselők.
2021. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

"az országgyűlésben képviselik azokat, akik megválasztották"

A frakciófegyelem miatt ez sajnos nem igaz. Ha a párt kiadja az utasítást hogy igent kell nyomni akkor a képviselő igent nyom akkor is ha ez hátányos az általa képviselt körzetre.

2021. aug. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ja és minden polgármester képviselő?"

Nem, nem lehetnek a polgármesterek képviselők.

Pár éve hoztak egy olyan törvényt (2011) - végre - hogy választani kell az illetőnek milyen tisztséget fog betölteni, mert a polgármesterség is teljes embert igénylő feladat - ha dolgozik és nem csak facebook posztokat írogat az illető - meg a képviselőség is. Vagyis nem lehet egyszerre polgármester és parlamenti képviselő senki.

Az önkormányzatokban a polgármester olyan, mint egy képviselő, de nem az. Ugyanakkor választjuk meg őket, de külön kell szavazni a képviselőre ami az adott körzet képviselője lesz a körzetben levő sok jelölt között és polgármesterre aki az egész település vezetője lesz az önkormányzatban.

Pl. Kistalpon a Csányi utca és Buborék utca között levő terület egy körzet és ott indult 3 jelölt, a Buborék utca meg a Hapci köz területe meg a másik körzet, ott meg 4 jelölt indult, polgármesternek meg csak ketten indultak. Akkor a kistalpi lakos ha a Csányi utcában lakik akkor szavaz a 3 ottani jelölt egyikére és szavaz a 2 polgármester jelölt egyikére. A polgármestere mindenkinek ugyanaz lesz a településen, a képviselője az önkormányzatban neki meg más lesz mint a haverjának, aki meg a Hapci közben lakik.

Konkrét valós településsel: Maglódon 8 választókerület van, így lett az önkormányzatban 8 egyéni választókerületi képviselő. Mellette listáról a pártok és szervezetek jelöltjei közül bekerült még 3 önkormányzati képviselő, akiknek a szervezetére a legtöbb maglódi lakos szavazott, és ott van még a polgármester akire minden választókerületből egyformány szavazhattak. Így Maglódon van 11 képviselő+1 polgármester, ők alkotják az önkormányzatot.

[link]

A 106 egyéni képviselő viszont parlamenti képviselő, másik alkalommal van a megválasztásuk, nincs közük a polgármesterekhez.

Az országot felosztották egyéni körzetekre és a parlamentben az ott élőket kell közvetlenül képviselnie a választott képviselőjüknek. De a parlamenti munkában, törvénykezésben, bizottságokban egyformán résztvesznek. Az egyéni képviselőknek van fogadóórájuk a körzetükben és ha egy ott élő akar valamit a nagypolitikától akkor őt kell első körben megkeresnie. Akkor is ha nem rá szavazott.

Teszem azt egy cég olyan hulladékégetőt akar felépíteni a településeden, amiről tudod hogy súlyosan rákkeltő anyagokat is előállítana, aminek a környezetbe kikerülése veszélyeztetné az ott lakókat, téged is. Az ingatlanod értéke emiatt azonnal a töredékére esne és nem akarod hogy ez az üzem ott megépüljön.

Első körben az önkormányzati képviselődet keresed meg, hogy tegyen ellene. Utána a polgármestert, mivel ő az egész városért felel. Majd amikor ez nem elég, akkor mész a körzeti parlamenti képviselőhöz és elmondod neki, hogy a cég átverte a szép ígéreteivel, valójában rettentő veszélyes terméket állítanának elő, nincs kinek eladni, az alapanyagot, amire hivatkozva akarják az üzemet megépíteni, hogy az felesleges hulladék, másképpen is fel lehet dolgozni, úgy hogy nem gyártanak mérget belőle, és hogy akkora a felháborodás ellene, hogy ha megvalósul a beruházás akkor őt soha többé nem fogják megszavazni az ott élők. Na ekkor ez a képviselő elballag a pártjához és ráveszi őket hogy ne támogassák ezt a beruházást kormányoldalról, az emberek nem akarják. A kormány meg nem akar elveszíteni egy stabil körzetet, így visszavonul és a vállalkozó nem építi meg ott a cégét (szerencsére máshol sem). Te meg örülsz és legközelebb is szavazol erre a képviselőre, hiszen elintézte ami neked olyan fontos volt. Gondolom sejted, ez valós saját példa volt.

2021. aug. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bbenjoe ***** válasza:
100%
Úgy 2010 óta egy országgyűlési képviselő nem lehet polgármester is. A két poszt között összeférhetetlenség van. Azaz, ha pl Karácsony Gergelyt jövőre beválasztják a parlamentbe, akkor le kell mondania a főpolgármesterségről, avagy képviselői mandátumát nem veszi át inkább.
2021. aug. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!