Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyetemek miért mentek...

Az egyetemek miért mentek bele az alapítványi fenntartásba ha ezeket az alapítványokat a függetlenobjektív média és az ellenzéki szavazók és politikusok szerint a Fidesz vezeti?

Figyelt kérdés

Lehet hogy nincs is olyan ráhatása az alapítványi egyetemek irányítására a Fidesznek mint ahogy ezt az ellenzékiek akarják beállítani? Vagy esetleg ezek már most is vér Fideszes egyetemek voltak és azért ment ebbe bele a vezetésük?


(kis off: nekem a Debreceni egyetemhez volt szerencsém és ott nagyon nem azt éreztem, hogy a tanáraim körében a Fidesz szimpatizánsok lennének többségben, sőt politikáról kb. csak olyan tanárral lehetett beszélgetni akik állandóan szidták a kormányt.)



2021. aug. 22. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

Amíg nem így volt, addig ment a sivalkodás, hogy a fidesz nyírja az egyetemek önállóságát. Most meg az a gond, hogy alapítványoknak adja át.

Én is a debreceni egyetemen végeztem, és tényleg alig politizáltak a tánorok...kb semennyire. Pedig volt köztük fideszes önkormányzati képviselő, és még ő sem hozta a politikát sohasem szóba. De nem is tartottam problémának, mert az elsődleges feladatuk az oktatás, és nem a politika.

2021. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Magad írod le a választ. "Ezek már most is vér Fideszes egyetemek voltak és azért ment ebbe bele a vezetésük".


A cél az, hogy az egyetemek (is) maradjanak fideszes tulajdonban kormányváltás esetén. Valószínűleg arra számítanak, hogy a hozzájuk hasonlóan szintén neolib "ellenzék" nem fogja vissza-társadalmasítani az egyetemek (sem). Így mindent igyekeznek a fidesz tulajdonba hajtani. Ezért is értelmetlen komcsizni a fideszt, mert szinte komcsi eszközökre lesz majd szükség ahhoz, hogy a társadalom szanaszéjjel privatizált, néhány oligarchának kijátszott tulajdonát visszavegyük, az egyetemektől kezdve a szociális lakásokig, a balatoni üdülőktől kezdve az autópályákig.

2021. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tehát akkor pl. a Szegedi Tudományegyetem az ország legjobban rangsorolt egyeteme is vér Fideszes egyetem?


[link]

2021. aug. 22. 14:55
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Mivel a felsőoktatási penzeket at fogjak csoportositani az alapitvanyokba az egyetemek valaszthattak hogy vagy alapitvanyi mukodes vagy 0 allami penz. :)


Szoval jah, szabad választás volt.

2021. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

ma 14:57

Akkor ha az nem kap pénzt aki nem vált modellt az miért maradt a régi rendszerben?

2021. aug. 22. 15:00
 6/11 molnarmarcell21 ***** válasza:
87%
Egyedül az SZFE állt komolyabban ellent az alapítványosításnak, láttad, mi lett a vége, átnyomták erőből.
2021. aug. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Az egyetemek privatizálása mellett a közoktatási intézményeket is sorra passzolja át a fidesz állami tulajdonból, az egyházak tulajdonába. Ezt a borzalmat is hangsúlyozni kell.
2021. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

A kuratórium fogja kinevezni az új vezetőt vezetőváltás esetén, vagyis ezzel az ő kezükben van, hogy ki vezesse az egyetemeket, és olyan vezetők lesznek, akik ellen fognak állni olyan dolgoknak, amik a fidesznek nem tetszenek.


Pl. olyan oktatók, akik megkérdőjelezik az oktatás során a fidesz gazdasági "csodáját" nem lesznek, stb.

2021. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ma 15:30

De a kérdés adott, miért mentek ebbe bele egyes egyetemek és mások meg miért nem? Mert szerintem itt túl van lihegve a dolog, mert ha tényleg így működne hogy Fideszesek vannak túlsúlyban az ilyen alapítványokban és ők hozzák meg a fontos döntéseket akkor ez előnytelen lenne az egyetemek számára és nem vernék le egymást hogy jaj mi is csatlakozhassunk, főleg nem úgy hogy lehet jövőre már nem is a Fidesz lesz hatalmon.

2021. aug. 22. 15:54
 10/11 molnarmarcell21 ***** válasza:
2021. aug. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!