Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyetemek miért mentek...

Az egyetemek miért mentek bele az alapítványi fenntartásba ha ezeket az alapítványokat a függetlenobjektív média és az ellenzéki szavazók és politikusok szerint a Fidesz vezeti?

Figyelt kérdés

Lehet hogy nincs is olyan ráhatása az alapítványi egyetemek irányítására a Fidesznek mint ahogy ezt az ellenzékiek akarják beállítani? Vagy esetleg ezek már most is vér Fideszes egyetemek voltak és azért ment ebbe bele a vezetésük?


(kis off: nekem a Debreceni egyetemhez volt szerencsém és ott nagyon nem azt éreztem, hogy a tanáraim körében a Fidesz szimpatizánsok lennének többségben, sőt politikáról kb. csak olyan tanárral lehetett beszélgetni akik állandóan szidták a kormányt.)



2021. aug. 22. 14:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
60%

Több egyetem vezetését eddig is a fidesz által kinevezett rektorok vitték, ők pedig odahatottak, hogy a szenátus támogassa az alapítványba adást.


Nem is az alapítványi forma a probléma, hanem hogy aktív fideszes politikusok kerültek a kuratóriumokba, akiket egy kormányváltás esetén sem lehet onnan eltávolítani, ami a demokrácia szembeköpése.

2021. aug. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!