Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csak 20 éves kortól...

Miért csak 20 éves kortól lehet életfogytiglant kapni?!

Figyelt kérdés
Szerintem ez abnormális,amikor a nagykorúság,választójoggal együtt 18 év.Egy 18 éves már pontosan tudja,hogy mit tesz,és ha (Nagyon helyesen.)felnőttnek tekintjük annyira,hogy választójoga legyen,akkor ha egy brutális,és kegyetlen gyilkosságot követ el,akkor kaphasson már akár tényleges életfogytiglant is!Nem azt akarom,hogy 13 évesek kapjanak tényleges életfogytiglant,mint Floridában,de hogy NAGYKORÚAK nem kaphatnak,mert nincsennek 20 évesek,az abszurd!!!
2010. aug. 30. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért én annak a két 14-15 éves srácnak is kiosztanék egy-egy életfogytiglanit, akik most ölték meg a barátjukat. Persze 30 év után ők is szabadulhatnának feltételesen, szóval nem embertelenség ez.
2010. aug. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Mert mi akkora nagyliberálisok vagyunk hogy mindent tolerálunk
2010. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 BeerHunter ***** válasza:
16%

1. Nem tudom. Logikátlan.

2. Miért nem lehet 20 éve halállal sújtani a súlyos bűncselekményeket?

2010. aug. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Én ilyen helyzetben nem tennék különbséget 13 éves vagy 23,vagy 53 éves közt. Aki ölt,az bűnhődjön érte! Nekem ne akarja semmilyen pszichomókus,vagy akármilyen gyerekvédelmi szerevezet bemagyarázni,hogy egy 13 éves nincs tisztában a tetteivel! Senkinek nincs joga elvenni egy másik ember életét,s ezt a 13 évesek is jól tudják.
2010. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
mert egy hülye vagy utolsó 13 éves az még kisgyerek
2010. aug. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó, szerintem nem olyanra gondol az utolsó előtti, hogyha apu pisztolyával játék közben fejbelövi az öcsikét, az kapjon életfogytot.

De annak a romániai gyereknek, aki a Blahán fosztogatott 1-2 éve és késsel megszúrt egy srácot, meg naponta rabolt, stb aztán visszaküldték Romániába, simán kiosztott volna a többség pár évet. Azt hiszem Maugli volt a médiában a beceneve.

Most valami gyilkososat akartam, amikor kisgyerek szándékosan ölt, de hirtelen ez jutott eszembe.

Mondjuk ha most a 16 éves társukat brutálisan megölő két gyerek nem 14 és 15, hanem 12 és 13 éves lett volna, ugyanúgy teljesen jogosan várná el mindenki szerintem, hogy ugyanannyit kapjanak, amit amúgy kapnának, és ne büntetlenséget.

Sok rosszéletű szülő arra használja a gyerekeit, hogy megtanítsa őket lopni is a büntetlensége miatt. Szolnokon lakom és gyakran történik ilyen a városban, hogy 14 éven aluliak rabolnak és lopnak.

2010. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
az a romániai 8 éves volt hova akarnád bezárni?
2010. aug. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Most sehová, mert sehová nem lehet, de ezek miatt kellene csökkenteni vagy eltörölni a büntethetőségi korhatárt. Nem konkrétan csak erre az egy esetre gondolok.
2010. aug. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

08:45


Nem vagyok hülye,de egy 13 éves már nem olyan hülye,hogy ne tudja azt,hogy embert ölni bűn! És itt most nem a véletlen esetekről beszéltem!

2010. aug. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért 18 éves kortól nagykorú az ember miért nem 21-től ahogy a földön rengeteg államban?
2011. febr. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!