Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Választójog 16 éves kortól?

Választójog 16 éves kortól?

Figyelt kérdés
Ausztriában működik...
2011. ápr. 2. 19:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában működik...


Hát igen,de ez Magyarország.Itt mindig fordítva sül el minden.Egyébként nem támogatom,egy 16 éves még nem nagyon tudja eldönteni az ilyen dolgokat+ nem is nagyon érdekli őket a politika tehát arra szavaznának akire apu meg anyu mondja.

Anyu mag apu mondja....Erről az jut eszembe,hogy félig-meddig burkolva iktatják be a gyerekek utáni szavazati jogot.

2011. ápr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%

én nem támogatom

sőt felmelném 20 évre


régen 24 éves kortól lehetett csak szavazni

2011. ápr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%

Választójog 22 éves kortól?

Japánban működik.

2011. ápr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
67%
Akkor vezetnék be, ha ez a FIDESZ-nek kedvezne. De mivel a tinik között arányaiban jóval több a jobbikos beállítottságú figura, ebből a javaslatból nem lesz semmi. A FIDESZ-nek elvei nincsenek, mindent a hatalmi logikán keresztül ítél meg.
2011. ápr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
88%
Szerintem baromság lenne ! Én 16 éves vagyok és semmit nem értek a politikához és be is vallom. Nem mennék el szavazni és 18 évesen se fogok elmenni. Ismerőseim között a fiatalok 90 % Fideszes , szóval igen a pártnak megérné , de szerintem a korombeliek nem értenek a politikához és semmilyen szinten nem kéne belefolyniuk. Azt mondják a suliba , azt otthon hallanak és szerintem szörnyű , hogy az iskolákban részt vesz a politika . Én komolyan felfordulok , amikor történelem órák azzal mennek el , hogy politizál a tanár ! Szerintem emelni kéne és nem csökkenteni , hogy egy szélesebb látókörű ember tudjon csak szavazni az általa helyesnek vélt pártra.
2011. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
64%
Mit értesz működés alatt?
2011. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
82%
Orbán nem támogatja, és meg is értem, egy 16 éves gyerek ne szavazhasson, 18 évesnek sincs még mindig benőve a feje lágya.
2011. ápr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
70%

Én 19 vagyok, tavaly szavaztam, és a mai napig meggyőződésem, hogy jobban cselekedtem, mint némely idősebb ember. Nem kell lenézni, ugyanis a fiatalok közt is vannak olyanok, akiket érdekel a politika és tájékozódnak felőle nap mint nap. Arról nem is beszélve, hogy mi nem csak a lefizetett tv adókat nézzük, mint az idősek... sokkal több helyről gyűjtünk be információkat, ami valószínűleg valósabb képet is ad az embernek. Ráadásul lássuk be, a nép fele, és az idősebbik fele, még a kommunista rendszerben él. Rendszeresen hallom a szüleim barátaitól, hogy emlegetik. Egyszerűen képtelenek elengedni a távoli múltat, ami szerintem nagy hiba. Tanulni kell belőle, de nem kell siránkozni miatta még mindig.

Hozzáteszem, a 16 évet én sem támogatnám. Sokaknak tényleg még a 18 év sem kellene... volt gimis osztálytársaim úgy mentek szavazni, hogy "háát az mszp sem, háát a fidesz sem, háát a jobbik igen rasszista, akkor maradt az lmp". Abszolút fogalmuk sincs, mil az az LMP és mit szolgál, de azért elmentek szavazni. Az ilyeneket tényleg nem szabadna engedni.

2011. ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
30%
Én meg 16 éves vagyok, érdekel a politika, a fidesszel meg tele van a tököm! És igen, nagyon nem szimpatizálok a romákkal, csak hogy szépen fejezzem ki magam. Normális embert érdekli hogy mi történik körülötte, milyen törvényeket hoz a kormány.
2011. ápr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%
16 évesen is annyit konyítanak a fiatalok a politikához mint 18 évesen. Mindenképpen apuci vagy anyuci pártjára szavaznak, mindegy, hogy bevallják, hogy azért mert ők is, vagy azt mondják, hogy szerintük is az a párt a legjobb. Én támogatnám ezt a tervezetet.
2011. ápr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!