Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz azzal, hogy a...

Egyetértesz azzal, hogy a közösségi közlekedést a COVID hullámok intenzív szakaszában csak védettség igazolása mellett lehessen használni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 25. 06:52
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
47 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
15%
Én a boltokba is kötelezővé tenném. Aki nem akar oltakozni, hozasson mindent mással, vagy éhezzen.
2021. aug. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
86%

Nem. A közösségi közlekedés (benne van a nevében is) egy az állam/települési önkormányzat által működtetett, a köz számára fenntartott intézmény, azaz diszkrimináló intézkedés lenne. Engem az ilyesmi ötletek a zsidókkal kapcsolatos intézkedésekre emlékeztetnek a 30-as évekből.


Mondom ezt úgy, hogy egyébként én egyébként oltott vagyok.

2021. aug. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
49%

Előző vagyok:


Az utolsó sorban eggyel kevesebb "egyébként" kellen legyen, elnézést még reggel van.

2021. aug. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
18%

Teljesen jogos, mivel itt mások veszélyeztetéséről van szó.

Múltkor egy tömött villamoson utazás után utánanéztem, akár 350 ember is lehet rajta. Ha van az országban már 0,2% fertőzött, akkor esélyesebb, hogy együtt utazol eggyel, mint hogy nem. Ismételd ezt meg havonta minden nap, jó eséllyel találkozol velük.

2021. aug. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Ez a legsötétebb diktatúrákat idézi. Amúgy ha az oltottak annyira bíznak a vakcinában, akkor miért rettegnek az oltatlanoktól?
2021. aug. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
20%

5:

-Mert az oltás nem 100%-os védelmet nyújt

-Mert az oltatlanok termelik ki az újabb veszélyes mutánsokat

-Mert az oltatlanok leterhelik az egészségügyi rendszert, ami így az oltottak egyéb bajait se képes ellátni

-Mert egy kis szuri bevállalása a társadalmi minimum járványhelyzetben

2021. aug. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
91%
Nem, mert az oltottak is megkaphatják a vírust és fertőzhetnek is. Azomkívül a vírus pihen a pápa látogatásáig.
2021. aug. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
83%

Nincs miről beszélni. A közösségi közlekedés az adónkból van részben. Ha vki adót fizet akkor használhatja ezt is, és az egészségügyet is. Most már több kutatás kimutatta, hogy ugyanúgy fertőznek az oltottak mint az oltatlanok. Csak kisebb eséllyel kapják el, és lesznek betegek.

A Te szempontodból teljesen irreleváns ki oltott vagy nem a buszon. Csak annak van jelentősége hogy Te be vagy-e oltva. Arról még szabadon dönthetsz.

2021. aug. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
14%
Elméletileg egy rövid időre támogatnám. A gyakorlatban nem lenne kapacitás az ellenőrzésre, hiszen "békeidőben" sem jut minden járatra ellenőr, az első ajtós felszállás az összes vonalon pedig megoldhatatlan.
2021. aug. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
57%

Oltáspárti vagyok, de ezt túlzásnak tartom.

Bőven elég, ha étteremből, moziból, színházból, egyéb beltéri rendezvényekről ki vannak tiltva.

2021. aug. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!