Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én látom úgy, hogy a...

Csak én látom úgy, hogy a Momentumosoknak csak a szájuk nagy, de egyáltalán nem értenek a gazdaságpolitikához vagy hogy hogyan is kéne vezetni egy országot?

Figyelt kérdés

2021. aug. 25. 21:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Ők semmihez sem értenek.
2021. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
34%
Nem
2021. aug. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem csak ahhoz nem értenek.
2021. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Az első Orbán kormány sem volt idősebb, vagy tapasztaltabb náluk, attól még el tudták vinni ezt a nagy vitorlást. Meg kéne érteni emberek, hogy ezek csak politikai kinevezések, az igazi munkát a középvezetők végzik az állami gépezetben. + mindenki kap 1-1 tanácsadót és asszisztenst mind a tíz ujjára (a 100+ államtitkárról nem is beszélve).


Ilyenkor érdemesebb azt nézni, hogy megbízol e az adott jelölt józan eszére és értékrendjére.


UI.: kommentem se nem támogatja, se nem kritizálja a Momentumot, remélem mindenki megérti, hogy amit mondtam az a történelmi perspektíva és a gyakorlati államigazgatás lefestése volt.

2021. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

#4 Igazad van, azonban most konkrétan a momentumosokról szól a kérdés.

A fideszesek akkor is értelmesebben álltak a dolgokhoz és közöttük is voltak olyanok akik értettek a gazdaságpolitikához, közgazdasághoz, pénzügyekhez. Nem csak a tanácsadók számítanak, a lényeg maga a politikus aki eldönti ki legyen a tanácsadója.

A legjobb példa Karácsony erre. Hiába van több tanácsadója mint Tarlósnak volt, ettől még totál alkalmatlan az irányításra és a döntései is sorra buknak meg. Mert ő maga nem alkalmas erre a posztra és feladatra.

A momentumosok sajnos pont ilyenek. Csak meg kell nézni azokat a politikusaikat akik az EP-ben ülnek. Az önkormányzatokba tényleg bekerült közülük pár olyan, aki alkalmas lehetett volna a feladatra, de a pártjuk nem támogatta őket és belesimultak az ellenzéki környezetbe. A legostobább döntéseket és a korrupciós ügyeket is elfogadják.

2021. aug. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

Roppant ostoba párt, mondom ezt nem fideszesként, hanem baloldaliként. Az EP-kampányban azt mondták, EU-s pénzt csak kórházra, iskolára, munkahelyre. Miért, környezetvédelemre nem kell? Lakhatásra nem kell? Közösségi közlekedésre nem kell? Meg még vagy százezer másik közszolgáltatásra? Pont az a probléma, hogy a fidesz csak néhány területre hív le EU-s forrásokat, és ugyanazt a teret térkövezik le százezerszer, ami látszólag jól pörgeti a GDP-t, csak a társadalmunk nem halad vele előre semmit. Sokkal hatékonyabban és diverzifikáltabban lehetne felhasználni az EU-s pénzeket, az Európai Szociális Alapból például a fidesz egy centet le nem hívott. Erre a Momentum előjön azzal, hogy csak 3 területre kell EU-s forrásokat lehívni...


Említhetném Kádár Barnabás agymenését, aki az általános választójog megszüntetéséről írt. Ezt minden demokratikus baloldali mélyen elutasítja, főleg azok után, hogy a Vérvörös Csütörtökön demokratikus baloldaliak ezért a vívmányért életüket, vérüket adták.


Cseh Katalin vasútprivatizációs hülyeségén is fogtam a fejem. Szarvas Koppány Bendegúz szabad piaci fundamentalizmusa meg komolyan közveszélyes, még a fidesznél is nagyobb elmeháborodottak akadnak közöttük. Többek között Berg Dániel, aki szerint ha kitör egy háború az USA és Irán között, nekünk abba be kéne lépnünk...


Neolib hülyegyerekek társulata, társadalomra veszélyes egyénekkel.

2021. aug. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy nem értenek, az egy dolog, pénzzel, jó alkalmazottakkal ez pótolható. Ami aggasztóbb, az az agyament eszmefuttatásaik, náluk jött szóba pl. a 4 napos munkahét, vagy hogy Székelyföldön is legyenek választökerületek egyéni képviselőkkel, vagy hogy transzok tartsanak szexuális felvilágosítást gyermekeknek (igen, pont a kormány propaganda gumicsontjából csinálnak ezzel valódit) stb... stb...


Pár kiragadott példát írtam, de aki követi a Momentum face oldalát, az szerintem napi szinten kap agyvérzést tőlük...

2021. aug. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%
Ne csináljunk már olyan nagy varázslatot ebből az országvezetésből.. Aki nem rendel alá mindent a szánalmas hatalomvágyának és irányításmániájának az már 70%, hogy egy jó miniszterelnök lesz. A maradék 30%, hogy értelmes tanácsadókat válasszon ki maga mellé és meg is fogadja amit mondanak. Ahogy pedig felettem is írták, a munka oroszlánrészét a közép és felsővezetők végzik bármilyen állami területen, akikről sosem hallottál. És nem a miniszterek akit a tv-ben meg mindenhol látsz, ők max egy narratívát adnak. De ha már itt tartunk Varga Mihályon kívül egyetlen más arcot sem tudok mondani a fideszből aki nem járatta még le magát valami orbitális marhasággal, és valóban egy szaktekintély. Az összes többi tárcavezető egy középszerű senki, orbán gyalogjai akik kérdés nélkül végigtolják a hülyeségeit. Hát ennél a kormánynál nem nagy művészet bármi jobbat felmutatni.
2021. aug. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%
A mostani programjukat még nem olvastam el, mert úgyis közös ellenzéki program lesz. De 2018-ban nekik volt a legjobb és legrészletesebben kidolgozott programjuk. Kár, hogy néhány idiótával teljesen teljesen agyonvágják magukat. Mint pl. a fent említett Kádár Barnabás. Na, meg a miniszterelnök jelölt pártelnökük sem a legélesebb kés a fiókban.
2021. aug. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

#9 Mivel ezek választott vezetőik, ebből következik, hogy maguk a momentumosok tették őket ezekbe a pozíciókba - azaz ők maguk éppen olyan buták.

A másik megoldás, hogy nem a momentumosok döntenek a vezetőikről, vezető politikusaikról hanem egy külső pénzember aki futtatja a pártot. De ez még rosszabb.

2021. aug. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!