Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én látom úgy, hogy a...

Csak én látom úgy, hogy a Momentumosoknak csak a szájuk nagy, de egyáltalán nem értenek a gazdaságpolitikához vagy hogy hogyan is kéne vezetni egy országot?

Figyelt kérdés

2021. aug. 25. 21:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%
Igazából Orbánon kívül nincs olyan ember itt jelenleg, akit alkalmasnak tartanék, és nyugodt szívvel rá tudnám bízni az ország irányítását. Mondom ezt úgy, hogy sok húzásával nem értek egyet Orbánnak.
2021. aug. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Momentum egy felkapaszkodott pióca az ellenzék hátán Semmi több, ők voltak akik csak úgy megalakultak hogy ne legyen olimpia Magyarországon, mert a Magyart a Brazilhoz hasonlította és azt mondta hogy Brazília majdnem tönkre ment az olimpia miatt.


Eddig leginkább az ellenzék (főleg a momentum) azért kampányolt hogy mi ne legyen az országban. Olyat hogy mi legyen, egyet sem halottam tőlük. És az ilyen csak rombolni tudna. Mert nincs eredeti ötlete hogy mi legyen, csak hogy mi ne.

2021. aug. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

11-esel egyet értek. Maximum Torockai az aki még felérhet Orbán politikájához. ( mert ő Magyarország legütőképesebb politikusa, a földön a szó szerint fetrengő ellenzékhez képest.... mint a gyerekek.....)

..

2021. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
31%

Huhh, hát sok itt a hülye. :DD


A programjuk alapján értenek, pontosabban, vannak olyan szakértőik, akik értenek.

A 2018-as proogramjuk is olyan volt, amit EU-s szinten is dícsértek, mivel olyan jól kidolgozott volt, így elég egyértelműen kijelenthető, hogy értenek hozzá.


És akkor a kommentekben szereplő hibák:


#5

"A fideszesek akkor is értelmesebben álltak a dolgokhoz és közöttük is voltak olyanok akik értettek a gazdaságpolitikához, közgazdasághoz, pénzügyekhez."

Tévedés, legalábbis az, hogy a fideszre ez igaz és a momentumra nem.

A különbség annyi, hogy más technológiai fejlettség és gazdaság mellett mondták azt amit.

A fidesz akkor simán azt mondta be, ami EU-s szinten normálisan működött MÁR. A momentum meg azt mondja be - jövőre tekintettel -, hogy mik kellene MOST.


"Hiába van több tanácsadója mint Tarlósnak volt, ettől még totál alkalmatlan az irányításra és a döntései is sorra buknak meg."

Karácsony - objektíven - jobb, mint Tarlós.

Tarlós teljesen alkalmatlan és életképtelen nem hogy egy város, de autó vezetésére is.


#6

"Az EP-kampányban azt mondták, EU-s pénzt csak kórházra, iskolára, munkahelyre"

Ez szimplán hazugság, sosem mondták, hogy csak.


"Említhetném Kádár Barnabás agymenését, aki az általános választójog megszüntetéséről írt."

Nem tudom, hogy pontosan mire utalsz, de ha jártas lennél a tudomány területen, akkor tudnád, hogy nagyon sok szakértő kifejezetten arról beszél, hogy hogyan lehetne az általános választójogot úgy megreformálni, hogy az aluliskolázott réteg ne tegyen keresztbe egy országnak.

Lsd. brexit szavazás, ahol a szakértők KIVÉTEL NÉLKÜL megmondták, hogy veszteséges lesz - még hosszútávon is -, mégis kiléptek.


"Cseh Katalin vasútprivatizációs hülyeségén is fogtam a fejem."

Amúgy ez pont nem hülyeség, mivel más országban működik és van ahol sokkal jobban megcsinálták, pontosabb is és megfizethetőbb is.


#7

"náluk jött szóba pl. a 4 napos munkahét"

Ez amúgy szintén nem hülyeség.

Egyrészt, jó pár cég már csinálja, mivel pozitív hatása van.

Másrészt, a robotizáció és mesterséges intelligencia a fidesz szerint 2030-ra 1 millió munkahelyet vesz el. A momentumnak ezzel részben az volt az elképzelése, hogy ezt a munkanélküliségi hullámot is mérsékelje, mivel így fel lehet venni 25%-kal több dolgozót.


#10

"ebből következik, hogy maguk a momentumosok tették őket ezekbe a pozíciókba"

Ezen logika alapján a magyar a legretardáltabb nép.

Ha a kommenteken végig megyek, akkor elhangzik, hogy a fidesz rossz, a momentum rossz, mihazánk rossz.

A többi párt nem hangzott el, de felteszem, hogy dk ellen is fel lehet olyat hozni, hogy Gyurcsány, mszp-párbeszéd ellen mszp-t magát stb.

Vagyis aki szavaz az retardált a magyarok közül, mivel leszavaz arra, akire, aki pedig nem szavaz, az pedig retardált azért, mert nem akar váltani.


#12

"Olyat hogy mi legyen, egyet sem halottam tőlük"

Ezzel én nem dicsekednék, mivel még a kommentek közt is voltak, akik olyan dolgokat mondtak, amit a momentum mondott, hogy legyen (pl. 4 napos munkahét).

Szóval ez csak rád nézve szánalmas. :)


Mellesleg lehet példálózni most a japánokkal. Igazából a végére már senki nem akarta az olimpiát, jól túl is lett árazva és egyáltalán nem érte meg.

2021. aug. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%

#14 "Huhh, hát sok itt a hülye. "

Nem, csak te.

Nem megyek végig a baromságaidon, elég egy. Aki szerint Tarlós nem képes egy város vezetésére azzal nem lehet mit kezdeni. Tarlós egy olyan várost vett át amit 20 évig rohasztott le Demszky és a balliberális politikusok.

Hatalmas adóssággal, egy olyan 4-as metró építkezéssel ami négyszeresébe került a tervezett költségvetésének és annyi pénzt loptak el belőle ami a teljes tervezett keretet jelentette és a 176 milliárdos uniós pályázat összegét is elérte. Nem volt sem fejlődés, sem rend ebben a városban és Tarlósnak sikerült a 9 éve alatt egy virágzó fővárost létrehoznia belőle. Olyan fejlődéssel ami Európa legkedveltebb turista célpontjává tette Budapestet.

Te meg itt jössz ezzel, hogy "Karácsony - objektíven - jobb, mint Tarlós.", mikor Karácsonynak 2 év sem kellett hogy bejelentse csőd közeleg a fővárosban.

Szánalmas vagy!

Nem csoda ha ma már alig valaki veszi komolyan a momentumot, ha ilyenek a momentumosok.

2021. aug. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
59%

ma 00:46


Hiába fényezed a pártocskádat, egy semmi, ficsúrok, csicskák gyülekezete vagytok. Élén Andikával, Donáld Annácskával. Még "haladók" sem vagytok mert a főnöködnek nőtől lesz gyereke, Katica meg nem nővel házasodott. Arrogáns mitugrászok, mint jómagad, nulla szakértelemmel.

2021. aug. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%

#15

"Nem, csak te"

Nem, az a baj, hogy inkább te.


"Tarlós egy olyan várost vett át amit 20 évig rohasztott le Demszky és a balliberális politikusok."

Csak az a baj, hogy nem igaz.

Demszky nem volt jó, de jobb volt, mint Tarlós. Demszky-ék kb. semmit nem csináltak, viszont Tarlós szabályosan rontott az állapotokon.

A különbség az, hogy Tarlós a romlást úgy adta el, hogy neki ez a programja, miközben ezzel egész Bp szívott.


Demszky sem volt jó, mivel ő meg elképzelések nélkül vezetett, de annál értelmesebb volt, mint Tarlós, aki elég szépen le is mondott Bp pénzéről. Tarlós alatt kb. megfeleződött Bp költségvetése.


Amúgy úgy kifejezetten szánalmas Demszky által "lerohasztott" városról beszélni, hogy pont Karácsonyt támadták azzal, hogy rohad pl. a Lánc híd, amit Tarlósnak már rég meg kellett volna csinálnia.


"Nem volt sem fejlődés, sem rend ebben a városban és Tarlósnak sikerült a 9 éve alatt egy virágzó fővárost létrehoznia belőle"

Az, hogy rohad minden 2. épület, az nem virágzó város, akkor sem ha Tarlós annak hazudja.

Rettentően sok felújítás maradt el, amire szükség lett volna csak azért mert Tarlós töketlen volt és nem ment szembe a pártjának az érdekével, hogy kevesebb pénzt kapjon Bp.


"Olyan fejlődéssel ami Európa legkedveltebb turista célpontjává tette Budapestet."

Huhh, hát tényleg nem vagy okos. :DD

Mo. azért "kedvelt" turista hely, mert baromi olcsó, nem pedig mert szép Bp.

Azért lett egyre kedveltebb, mert egyre jobban szakadtünk le nyugathoz képest.


"mikor Karácsonynak 2 év sem kellett hogy bejelentse csőd közeleg a fővárosban."

Igen, a hülyeséged határtalan. :D

Karácsonyon leverni azt, hogy a fidesz még jobban csökkentette a költségvetést.

Okos gyerek vagy. :DD


"Nem csoda ha ma már alig valaki veszi komolyan a momentumot, ha ilyenek a momentumosok."

Nem vagyok momentumos, a probléma az volt a kommentekkel, hogy hazudoztatok.

Ha a dk-ról vagy a fideszről hazudoztok, akkor azt is leírom, hogy hülyeség.

Csak olyan korlátolt vagy, hogy nem vagy képes felfogni, hgoy valaki tények alapján beszél. Pl. oka van ,hoyg egyik állításomba se kötöttél bele a momentummal kapcsolatban, mivel nem tudsz cáfolni.


#16

"Hiába fényezed a pártocskádat"

Nem a pártom.


"Arrogáns mitugrászok, mint jómagad, nulla szakértelemmel."

Akkor cáfoltad volna az állításaimat, amit a momentummal kapcsolatban tettem.

Azért nem tetted, mivel nem tudsz cáfolni, mivel - ahogy írtam - hülye vagy.

Az a helyzet, hogy kijelentésim többségére nemzetközileg elismert szakemberek kutatásait is tudom linkelni, mivel a momentum - program szempontjából - kifejezetten jó.

A média szerepléseik meg rosszak.

2021. aug. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

14-es: ritka, hogy valaki ilyen komolyan érvel ezen a felületen - elismerésem.

És ez független attól, hogy egyetértek-e azokkal, amit írsz, láthatóan nagyrészt észérvekkel érvelsz.

2021. aug. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
42%

#18 ÉRVEKKEL?

Leírt egy csomó ostobaságot, kitalált hazugságokat és teljesen elrugaszkodott a valóságtól. Semmiféle érvet nem írt le, a véleményét mutatta meg, ami egyáltalán nem találkozik a tényekkel.

2021. aug. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
47%

#19

Erre amúgy mondhatnál példát is, mivel eddig senki nem hozott az állításaim ellen érvet.


Pl. Tarlós ellen hoztam példának Bp költségvetését. 2010-ben 484 milliárd forint volt, míg 2018-ban márcsak 225 milliárd. Ez kevesebb, mitn a fele. Egy jó polgármester ezt nem hagyja.


Hoztam példának, hogy a napos munkahét cégek esetében már működik.

Itt van rá egy példa, ahogy mondtam:

[link]


Votl szó a választási rendszerekről is. Erről szintén vannak cikkek:

[link]

[link]


Szóval de, én voltam az egyetlen eddig, aki érvelt.

2021. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!