Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha diplomát szereztem, de nem...

Ha diplomát szereztem, de nem helyezkedtem el vele és egy gyárban dolgozok betanított munkásként, akkor proletárnak számítok?

Figyelt kérdés

2021. aug. 26. 13:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

10 Ez nem igaz, a latin kifejezés arra utal, hogy az ezzel a szóval jelölt emberek annyira szegények és akkora nyomorban élnek, hogy adóval nem, csak gyermekeivel szolgálja az államot. Ez önmagában semmiféle igénytelenséget vagy kulturálatlanságot nem feltételez (még ha a kettő gyakran egybe is esik, a kifejezés nem erre utal).


Ebben az értelemben a szegénységben élő emberek a proletárok. Marxi értelemben mindenki proletár, aki nem tulajdonos, és munkából él, nem tőkéből. Igen, az irodai dolgozó is.

2021. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Proli: Egyszerű és csóró ember, akinek a kultúra az RTL Klubot / TV2-t jelenti.


Proletár: Marxista társadalomfilozófia szerint az az alsó népréteg, aki termel, de nem az övé se a termelés eszköze, se a munkájának a gyümölcse. Csupán bért kap a munkája után.

2021. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Definícó szerint a proletárok azok az emberek, akik nem rendelkeznek termelési eszközzel, így munkaerejük eladásából, bérmunkából élnek. A bérmunkásként végzett fizikai, azaz kétkezi munka ezen osztály egyik elsőrendű megkülönböztető jegye.


Szóval diploma ide vagy oda - proli vagy.

2021. aug. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Egy irodista is belefér ebbe.
2021. aug. 26. 15:11
 15/23 anonim ***** válasza:
67%
14 Pontosan. Én is irodista vagyok, és utálom, ahogy sok irodai dolgozó önmagát valamiféle kis arisztokráciának képzeli. Nettó 200-300 ezres fizetésekkel úgy fenn hordják az orrukat, mintha grófok vagy bárók volnának. Ez a szereptévesztés pedig oda vezet, hogy nem is javul a valós helyzetük, mert mindenáron azt a képet akarják sugározni magukról, hogy ők a rendszer győztesei, ezért eszük ágában nincs olyasmibe belefogni - pl. szakszervezet szervezése -, amivel a valós helyzetüket javíthatnák. Mert az nekik olyan "cringe". Így marad a fos.
2021. aug. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 BlackSword ***** válasza:
73%
Nincs is azzal semmi baj... ha jól teszed a dolgod, pontos vagy, precíz, nem lébecolsz, esetleg még nyitott is vagy a szakmára amit csinálsz, jóba vagy az emberekkel, akkor bizony észre vesznek... előbb csak a kisebb főnökök, majd a nagyobbak is... így indul a karrier... ha ezt később is megtartod és nem szállsz el magadtól, mint a rózsaszín unikornis, akkor baj már nem lehet...
2021. aug. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Így van egy gyárban lehúzol egy évet simán előre léphetsz. Még értetségivel is vagy anélkül nem hogy diplomával. Ezért nem értem a sok diplomást sírnak hogy pályakezdőként nem kellenek de gyárba se megy. Pedig ha már bent vagy bentről könnyebb magasabb állást is megpályázni mint az utcáról
2021. aug. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért olyan fontos ez neked?
2021. aug. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Mert jobb lenne magassabb pozícióba kerülni. Szeretnék a középosztályba tartozni.

De büfészakos diplomával nem kapok komolyabb munkát. Marad a meki vagy a gyár

2021. aug. 26. 18:49
 20/23 anonim ***** válasza:

Oké,de akkor miért büfészakos diplomát tettél?

Amikor jelentkeztél tudtad,hogy nem annyira kelendő diploma, mégis arra mentél.


Sok pályaválasztó nagyon hülye és nem tud racionális döntést hozni.


Szerencsétekre van lehetőség kijavítani ezt a hibát.

2021. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!