Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a közutálat a tanárok...

Mi ez a közutálat a tanárok irányában?

Figyelt kérdés

Egy fiatal tanár a szakmunkás minimálbért kapja (145 ezer), mellé semmi extra juttatás. És sokan még ezt is sajnálják tőlük, mikor ennél kevesebbet egyetlen szakmával rendelkező ember sem kereshet.


Tényleg ennyire rosszak a tapasztalatok? Nekem még csak az egyik gyerekem iskolás (6.-ba megy) eddig volt összesen kb. 20 tanára élete során összesen, ebből csak 2 olyan volt, akit kevésbé szeretett.



2021. aug. 27. 11:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Keseredni.
2021. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Megélek*
2021. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rengeteg alkalmatlan tanár van. Ezt egyébként egyik tanár ismerősöm is megerősítette...

Ettől függetlenül emelni kell a béreket, ez a mai világban nagggyon kevés!!

2021. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

Azért van ennyi rossz tanár, mert nem vonzó a pálya. A fizetés és az elvárás nagyon elcsúszott egymáshoz képest. Ameddig az a hozzáállás marad, hogy "ha ilyenek a tanárok, nem is érdemelnek többet", akkor csak egyre romlani fog a helyzet.


Egy középiskolai tanár fizetésének kb. annyinak kéne lennie, mint egy mérnöki fizetésnek egy közepesen jó cégnél. Nem egy AUDI-nál dolgozó menedzserhez kell viszonyítani, de az ipari átlaghoz igen. És ennek arányában kéne az ált.isk. tanárokat, tanítókat, óvónőket és egyéb személyzetet is megfizetni.

A másik meg a légkör. A politika beleavatkozik az igazgatók kinevezésébe (kb. mint az 1970-es években), és emiatt nagyon sok állami iskolában iszonyatos mérgező légkör alakul ki. Emiatt is sokan elhagyják a pályát, és erről senki nem beszél ám! Mások meg megkeserednek vagy hozzáidomulnak ehhez. Természetes, hogy ez a mérgező légkör a gyerekeken is lecsapódik.

2021. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
13%
5 Nem kel szídni a mekit irigykedni a mekire az egy világ cég könyörgöm.A versenyszférában van nem az állam fizeti az ottani embereket.A tanár is mehet multihoz több pénzért senki nem kényszeriti hogy, tanítson.De ott bármikór ki rugnak a versenyszférában ezért marad is ott ez ilyen egyszerü.Jó hogy, maj az kap többet aki nem kockáztat semmit.Meg sok tanár gyerekek egész életét tönkre vágja én börtönt adnék nem fizetés emelést.
2021. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
87%
14: elmegy egy multiba eladónak, keres nettó 200-at. Mit idegeskedik? Nem jól àll a polcon a liszt? Nem hivatàs, csak meló, ez igaz. Én sem ezért tanultam anno egészségügyi szakdolgozóként. Én pl. biciklis pontos lettem. 50 ezerrel több a fizetésem. Ne bàntsatok. Ott a fiam, ruha kell, cipő kell, enni kell, szàmlàkat fizetni kell. Ez van. Ugyanakkor senkit soha nem néztem le, kivéve a lista, sose-dolgozó-mégis-panaszkodókat.
2021. aug. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%

Nekem rengeteg jó tanárom volt, valahogy egy olyan óvódopedagógust tudnék mondani aki nem értett a gyerekekhez, de általános iskolától kezdve, szakiskolán, szakközépiskolán keresztül, felsőfokú szakképzésig, második szakképzésen, két egyetemi szakig, csodás emberekkel ismerkedtem meg, egy-két tanár volt akit utáltam, de sose vettem egy kalap alá az embereket.


A nagyapám falusi iskolaigazgató volt, nagyanyám tanítónő, anyám tanító lett, raádásul anyum sokszorosan túlteljesítette magát csípőficamosoként, gyermekbénulást túlélve maradandó dolgokkal, még azt is megcsinálta 4 gyerek szülése mellett, hogy tanított, hogy ápolta szüleit, bátyját (neki kötötte a lábszárfekélyes lábát míg már nem bírt fizikailg és inkább idősek otthonába adtuk, de ott is hetente többször látogatta) halálukig.


Amiért ugyan nem kapott pénzt, mint ahogy apám se, pedig apám jobb erőben lévőként ő még emelgette és pelenkázta az anyám szüleit, azt hiszem fontos lenne elismerni az otthonápolást, még akkor is ha van melletted munkád...

2021. aug. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
16 postàs
2021. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
78%
Volt osztálytársam tanár lett. Nagyjából folyton szidja a kollégákat, hogy mennyire alkalmatlanok. Az iskola leállást ő is imádta, hogy mennyivel jobb, könnyebb, csak elküldi az anyagot és kész.
2021. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
30%
Mert a Pisa-, és egyéb tesztek alapján ők valóban "jobban" teljesítenek.
2021. aug. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!