Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek ti hogy vagytok a...

Fideszesek ti hogy vagytok a katolikus egyházzal? Pozitívan vagy negatívan tekintetek rá, és miért?

Figyelt kérdés

2021. aug. 27. 15:19
A kérdező szavazást indított:
Pozitív
Negatív
23 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem különösebben foglalkozom vele, nem érdekel.
2021. aug. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Én nem vagyok fideszes.

De negatív, pénz és hatalommegszerzés, hitelesség teljes elvesztése.

Hozzátéve hogy maga a gondolat okés, hogy legyen egy egyház de a papok többsége lebukik hogy megszeg mindent is...

Így mennyire van ennek realitása?

Ok keresztény életmódot élünk már sok száz éve, és tény hogy a tanok egy hatalmas része az emberek javát szolgálja és az alapvető jogok velős részét szóval maga a vallás és a hit egy fontos dolog.

De mint egyház szervezet, ami több hatalmi ágakból áll és kvázi emberek fölött vannak nem feltétlen értek egyet.

Egy ellenzéki.

2021. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Inkább negatívan. Az tetszik benne, hogy nem ismeri el a transzikat és a melegházasságot, ellenzi az abortuszt, és a nőknek a hagyományos, gondoskodó családanya szerepet támogatja, viszont nem tetszik benne az antikapitalizmusa, a túlzott pacifizmusa, és a nagyszámú dél-amerikai, afrikai katolikus miatt a fehér emberek helyett a színesbőrűekre koncentrálása, és a migráns-barátsága.


Azt is érdemes megnézni a térképen, hogy a katolikus országok rendszerint fejletlenebbek, szegényebbek, és rosszabbul szervezettek, mint a protestánsok.


Én inkább az amerikai vallásfelfogás híve vagyok, abból is a kapitalizmus és fehérember-párti protestáns egyházaké, valamint ellenzem, hogy az állam pénzeljen bármilyen egyházat, inkább legyenek adómentesek, és a hívektől szedjenek tizedet, abból tartsák fent magukat.


Ateista vagyok, de ha mindenképp választanom kell egy "kedvenc egyházat" Magyarországon, az a Hitgyüli. Németh Sándor radikálisan kiáll a nyugati, fehér, kapitalista civilizáció, valamint az USA és Izrael mellett.

2021. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
A legtöbb fideszes csak névleg keresztény, de közük sincs a hithez.
2021. aug. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Hitgyüli?? Pfff... Az egy roma szekta nem?
2021. aug. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Én a hagyományos egyházakat mind támogatom, mindegyik jót akar, ha mindenki a tanítasaiknak megyefelelően élne, nem itt tartanánk.
2021. aug. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Leginkább semlegesnek mondanám a hozzájuk való viszonyomat.

Van hitem, de nem vagyok megkeresztelve.

Viszont ha egy ateista haladó meg akarja nekem mondani, hogy miként viselkedjek keresztényként, meg milyen egy keresztény, azt el szoktam küldeni a jó édes anyukájához vizitre.

Az akaratom szabad, a hit szabad, és ebben csak én döntök, és nem egy hibbant-narkós ateista.

2021. aug. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Kérdésed diszkriminatív, - mert csak a "fideszesek" véleménye iránt érdeklődsz!
2021. aug. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerubb mint az ortodox vallas. Azt szoktam mondani hogy a katolikus az ortodox vallas reformatusa. Mint reformatusnak regebben bonyolultnak tunt a katolikus vallas (mikor az egyesulettel voltunk misen neha) de miota az ortodoxba jarok azota tudom hogy az sokkal bonyolultabb. A katolikus Szentmise ,,protenstans,, az ortodoxhoz kepest.
2021. aug. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pedofilok
2021. szept. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!