Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » LMBTQ-s kitűző szokott lenni...

LMBTQ-s kitűző szokott lenni az osztálytársam iskolatáskáján, ezután nem hozhatja az iskolába, mert tilos a homoszexualitás népszerűsítése?

Figyelt kérdés

2021. aug. 28. 12:52
1 2
 11/17 Lacás1976 ***** válasza:
85%
Ha lesz egy szivárvány az égen azt se szabad majd megnézni....
2021. aug. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
31%
#8 Meleg vagyok de engem aztán nem jelképez az fix. Nagyon nem értek egyet ezzel a mozgalommal. Na ilyenkor mi van? Ki vagyok tagadva mint az egyszeri politikán kívül álló ember a magyar nemzetből?
2022. aug. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%

12-es, nem vagy kitagadva sehonnan, csak szimplán idióta vagy.

A szivárvány minden meleget jelképez, akkor is, ha akarod és akkor is, ha nem.

Konkrétan milyen mozgalomra is gondolsz? Ki ennek a mozgalomnak az elnöke? Esetleg meg tudnád mondani, hogy hol található a székháza?

2022. aug. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
22%
Társadalmi mozgalmakról beszéltem nem pártházakról de mindegy. Ha valakinek joga van azt mondani hogy ő ugyan nem magyar vagy nem bármi más és akkor nem is lesz az, akkor igenis jogom van nem magaménak érezni a szivárványt meg a prideot. Nem érzem egy síkon magam vele. Létrehozhatok én egy jelképet amiről azt mondom, hogy ez aztán az én személyes nézeteim szerint minden embert jelképez, de attól még nem fog, ha valaki nem tud vele azonosulni, vagy szerinted a horogkereszt minden egyes németet jelképezett ha akarta ha nem? Pont emiatt nem kéne szektáns erőltetést belevinni. Ennyi.
2022. aug. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
58%

A társadalmi mozgalmak már teljesen más kifejezés, így rendben van. Rengeteg mozgalom van, amelyek az LMBTQ+ jogokért küzdenek, de maga az LMBTQ nem egy mozgalom.

A német zászló minden németet jelképezet, ők választották meg a náci vezetést. Ha valakinek nem tetszett a zászló, akkor nem tetszett neki, de attól még ez nem választás kérdése volt, hisz az volt a nemzeti zászló. Nekem sem tetszik a magyar címer, mégis jelképez engem, mert magyar vagyok.

Valaki választhatja azt, hogy nem akar tovább magyar lenni, de a melegség nem választás kérdése. A szivárvány minden meleget és nem cisz-heterót egyaránt jelképez.

Ez most olyan, mint amikor az emberekről beszélsz. Ilyenkor a közel 8 milliárd egyedről van szó, mindegyikünkről, azokról is, akik nem gondolják magukat annak és azokról is, akik azt sem tudják, hogy mit jelent ez a szó.

2022. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"A német zászló minden németet jelképezet, ők választották meg a náci vezetést. Ha valakinek nem tetszett a zászló, akkor nem tetszett neki, de attól még ez nem választás kérdése volt, hisz az volt a nemzeti zászló."

Hát ez elég fura következtetés. Ha valahol x ember megszavaz egy pártot, akkor annak bármilyen tevékenysége egyben leképezése lesz az adott ország minden egyes lakója gondolkodásmódjának és magáévá kell tennie ha tetszik ha nem? Nem hiszem. Oké, hogy most csak jelképekről volt szó, de ugyanez a gondolkodásmód vethető össze az általam említettel is. Akkoriban is volt, aki ezzel nem értett egyet és nem érezte magáénak. Ha neked nem tetszik a magyar címer (gondolom nem a színek hanem valamilyen jelentése miatt), akkor nem hiszem, hogy őszintén beállnál mögé szó nélkül, csak egyszerűen azt mondanád, hogy "ez nem az én címerem xyz jelentéstartalma miatt, amit véleményem szerint jelképez". Ez enm azt jelenti, hogy nem tartanád magad magyarnak, csak a jelképpel és a jelentéstartalommal nem értesz egyet. Mint amikor valaki azért nem hord kokárdát, mert a Fidesz 2002-ben kampányfogásként használta fel. Na az pont ugyanez.

2022. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egy gondolkodásmód nagyban különbözik a nemzeti lobogótól. Előbbi bizonyos embereket jellemez, egy országon belül, rájuk érthető, ellenben az ország zászlaja minden, magát azon ország népének a tagjának valló emberre érthető.

Bizonyára akkoriban, ha a németekről volt szó, akár egy ellenzéki vezetőről is, sokaknak jutott eszébe a szvasztika, ahogy fordítva is. Míg ez, véleményem szerint, a nácizmusról nem mondható el.

A magyar címer minden magyar embert jelképez, ez a dolga. Nekem nem tetszik (nyilvánvalóan nem a színei miatt), de természetesen nem hatásköröm annak és céljának megkérdőjelezése.

2022. aug. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!