Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy baromi magas az infláció hazánkban? Ehhez mennyi köze van a kormánynak?

Figyelt kérdés
Főként az élelmiszerárakban érződik hogy minden megkétszereződött pár év alatt.

2021. szept. 1. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
A kormany uzemelteti nalatok a kozertet? :) Mert akkor az o hibajuk ... minden mas esetben a vallakozon mulik, hogy mennyit nem szegyel elkerni a termekekert.
2021. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Van köze hozzá. Nyilván a multik is benne vannak de ez sok mindenből tevődik össze. Például a gyenge forint miatt drágább behozni a termékeket külföldről. Vagy a 27% áfa, de itt a magyar mentalitás is olyan, hogy mindenki 500 bőrt akar lenyúzni a másikról
2021. szept. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
2010-ben 270 Ft volt az euro, most 360 körül.
2021. szept. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

"Csak én érzem úgy, hogy baromi magas az infláció hazánkban"

Nem tudom, magas az tény, de messze van a baromi magastól.

2021. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
A kaja,építőipari árak nagyon megnőttek az tény, de a többi viszonylag maradt.
2021. szept. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok országban nagyon meglendült az infláció főleg a Covid miatt.

Mi az élbolyban vagyunk az tény.

2021. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12%

"Csak én érzem úgy, hogy baromi magas az infláció hazánkban? "

Igen, csak te érzed így mert nem volt még részed baromi magas inflációban. Mondjuk amikor a január első hete azzal telt, hogy várták az emberek mennyit emelnek a gáz meg villany árán, aztán meg nézegették hogy az év eleji fizetésemelésük lesz-e akkora vagy sem - és sokszor nem volt akkora.

Az infláció nem éri el az 5%-t és nem, az élelmiszere ára nem kétszereződött meg. Általánosságban nem. Van aminek extra magas lett az ára és van amié meg csökkent.

Tegnap én is kifordultam egy cukrászdából, mert 2 év alatt háromszorosára emelték meg egy linzer árát és pont azt akartam volna venni, de ennyiért már egyszerűen nem éri meg. Ugyanakkor előtte meg boltban voltam és amit vettem az kevesebbe került, mint 2 éve ugyanabban az üzletben.

Az infláció érzékelése nehéz és az áremelkedés is nehezen követhető. Sokszor nem a termék árát emelik meg hanem lecsökkentik az ugyanannyiért eladott mennyiséget. Amikor nem érzed az áremelést akkor simán lehet hogy csak kevesebbet tudtál megvenni belőle ugyanazért az összegért. Kb. 2010-2011 környékén pl. a Tibi étcsokinak a tömege 100g helyett már csak 90g-os lett, az ára megmaradt. Ez 10%-os áremelkedés, de te még sem vetted akkor ezt észre - a statisztikában viszont megjelent.

2021. szept. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15%
Azért is fontos hogy minél többen be legyenek oltva, hátha elkerülhető lesz egy újabb gazdasági visszaesés, egy újabb inflációs hullám.
2021. szept. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
Tulajdonképp minden oltatlan az infláció szekerét is tolja.
2021. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem csak te érzed.

Ezeket mérik, nyilván az inflációs kosár sok mindenből áll, így papíron nem magas, de az alapvető élelmiszerek ára az elmúlt kb. 5 évben százalékosan kétszámjegyű dráguláson ment át.

Pl. az krumpli valami 50%-ot drágult 1 év alatt.


És igen, a fidesznek nagyban köze van ezekhez az adatokhoz.

2021. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!