Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyermekteleneknek különadó?...

Gyermekteleneknek különadó? Mi a véleményetek Boross Péter nyilatkozatáról?

Figyelt kérdés

A politikus a gyermektelenek különadójával kapcsolatos álláspontját firtató kérdésre elmondta, nem ért egyet az adócsökkentéssel, mert ha alacsonyak az adók, a népszaporulat növelését célzó kedvezmények jelképesek lesznek. "Azaz marad a különadó mint megoldás, hogy a gyereket nem nevelők is arányosan járuljanak hozzá a közös jövőhöz" − fűzte hozzá Boross Péter, aki szerint "ahol a nő pótolhatatlan, nem a munkahely, hanem a szülőszoba".


A téma meddő nőket érintő vonatkozása kapcsán azt mondta, "nem kell érzelmi kérdést kreálni az ügyből", a nemzet jövőjéhez vagy gyerekneveléssel, vagy különadó fizetésével lehet hozzájárulni, akinek fontos a nemzet jövője, nem tekinthet pusztán magánügyként a gyermekvállalásra.


2010. aug. 30. 18:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

baromság. eleve a párok a pénzhiány miatt nem vállalnak gyereket, még ha erre rámegy egy plusz adó, még később tudnak gyereket nemzeni.


és aki nem tud gyereket szülni?

2010. aug. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Az a véleményem, hogy aki ezt kitalálta, az hülye.

A kisebbségnek még több gyereke lesz...

Könyörgöm, egy gyerekhez anya és apa kell és azoknak nem csak megcsinálni de kiegyensúlyozottan fel kell tudni nevelni azt a gyereket.

Mi van, ha nincs párom, vagy ha biológiailag nem lehet gyerekem? És mi van, ha valakinek meghal a gyereke gyerekként? (ismerek egy orvost, 2 gyerekét veszítette el, mert betegen születtek)

Idióta egy ötlet.

Én AKÁRKINEK nem szülök, szerelem nélkül nem szülök, nincs párom, volt, de nem maradhattunk együtt, azóta nem lettem másba szerelmes. Ezért fizessek több adót (az amúgy is nullából), mert elszakítottak attól, akit szeretek?

2010. aug. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Egyet értek a válaszolókkal. Én inkább ösztönözném a gyermekvállalást (adókedvezményekkel, kedvező lakáshitelekkel, szocpol visszaálítása, több bölcsödei és óvodai hellyel, stb).
2010. aug. 30. 19:05
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, ahogy a többiek. Ne a gyermektelenséget büntessék, hanem a családokat támogassák.
2010. aug. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ez ma is létezik akinek nincs gyereke szja ugyanannyi mint a gyerekesé, és ugye az állam habár egyre kevesebbet de fizeti a gyerekek iskoláztatását. És a meddő nők és féfiakkal, nem lehet gyerekük és még pluszban fizesse a másét. Vagy fizesse a méreg drága lombikbébi programba és hasonlókban... Nem értek vele egyet!

Aki karrerista nem a különadó fogja motiválni ugyanis jó állása van, aki meg magányos annak emiatt nem lesz gyereke, szerintem. Persze nem tudom a mértékét.

2010. aug. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Van olyan ember, aki alkalmatlan a gyereknevelésre. Anyukám tanítónő, már így is sok az elcseszett gyerek...
2010. aug. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%

Én inkább kifizetném, minthogy gyereket vállaljak ide! De mégis hova? Ide, minek? Remélem már külföldön fogok élni amikor bevezetik ezt a hülyeséget.

19/L

2010. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%
Teljesen igaza van!! Hiszen elfogyunk!! Persze a meddő nőket nem sújtanám ezzel.
2010. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
19:24 - Hajlandó vagy AKÁRKIVEL gyereket vállalni? Tehát tegyük fel, hogy nem találsz párt magadnak, az is rendben van?
2010. aug. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként itt egy cikk:

[link]


Itt 10%-ot írnak erre az adóra.


Én szeretnék gyereket, komolyan, DE csak attól, akit szeretek, és nem tudom, hogy mikor jön el az idő, amikor egymásra találunk. Ha mástól kéne gyereket szülnöm, az erőszak lenne, és nem tudnám a gyereket szeretni.

2010. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!