Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyibe kerül a 14 év alattia...

Mennyibe kerül a 14 év alattiak ingyenes utazása?

Figyelt kérdés
És amikor Gy. Böbi azt mondta, és nyomtatott róla óriásplakátokat, hogy annyi pénzt elvett a sátánorbán, hogy le fog állni a metró, akkor az hazugság volt ezek szerint?

2021. szept. 5. 14:54
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

"A történelmi egyházak nem bizniszegyházak." De, azok, és klassz lenne már végre megadóztatni őket."


De igen, mert a dobrev klári azt mondta. Óvodás színvonal.


"Ez két sebből is vérzik. Egyrészt nem mindegy, hogy a normál munkaidő heti 40 óra vagy 32 óra, mert nem mindegy, hány órához képest számolódik a túlóra. Másrészt a túlórákat is lehet korlátozni."


Ez három sebből is vérzik ostobaloldali!

Egyrészt teljesen mindegy, hogy mondjuk 1500 forint órabért hogyan vezetsz le, ha a végén 1500 forint lesz az órabér.

- Ja, mondjuk a betegségedre meg a szabadságodra kevesebb pénzt fogsz kapni, mert annak nem alapja a pótlék :). Kösz szocik! Nagy zsenik voltatok már megint!

- Harmadszor a túlórákat lehet korlátozni, csak azon túl, hogy be kell fizetni egy kis bírságot valódi következménye nem lesz. Főleg ha a munkáltató 35 óra munkára csak 35 óra bért kap, miközben a DK-s elvtársak rázzák a ketrecet, és már 48 óra munkából sem élsz meg a gigaadók miatt, nem még 35ből.


"Köszönöm, hogy újra megerősítetted, hogy a liberális, szabadpiacpárti jobboldal a melósokkal szemben csak a multik érdekeit szolgálja ki."


Az nem melós érdek, hogy tönkretesszük a gazdaságot, a baloldal pedig nem létezik, nincs is mivel összevetni.

Az offshore és a gyarmattartó országok például általunk megtermelt bevételeiből mi azért nem tudunk bezzegországbéli rendszereket működtetni, mert nem vagyunk offshore és vagy gyarmattartó ország.

Ezt nehéz felfogni?!

2021. szept. 5. 17:05
 42/46 A kérdező kommentje:

"A fidesz semmilyen ezzel kapcsolatos bankadót nem vezetett be. Tranzakció-adót egyébként az Igen Szolidaritás akarja. A libsik lehet, hogy őrjöngenek rajta, a baloldaliak biztosan nem."


Na konktétan a fidesz vezetett be 0,3%-ot erre, a készpénzfelvételre pedig 0,6%-ot.

2021. szept. 5. 17:06
 43/46 anonim ***** válasza:
Csak amiről én írtam, nem erről szól. Te a fizetési illetékről beszélsz, aminek az alapja a fizetési műveletek összege, fizetési műveletenként legfeljebb 6000 forint. Én nem erről írtam. A készpénzfelvételi illetékkel meg pont a bankokat sújtják, hanem a lakosságot. Én pont az ellenkezőjéről írtam.
2021. szept. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
*pont nem a bankokat sújtják
2021. szept. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:

"Én nem erről írtam."


hát ezaz, hogy semmiről nem írtál, hogy az micsoda meg hogy néz ki


tranzakciós illeték ezen a néven ezt jelenti, amivel a fidesz a bankokat megadóztatja

2021. szept. 5. 17:25
 46/46 anonim ***** válasza:
Nem adóztatja meg őket rendesen, alig folyik be a tranzakciós illetőkből. Még felső határa is van. A tranzakció-adó meg a Magyarországról kimenő átutalásokra vetne ki adót, így a nagyobb végeknek nem érné meg repatriálni, és arra lennének ösztökélve, hogy Magyarországon tartsák a pénzüket, és Magyarországon fejlesszenek. A transzferárazással persze még így is tudnának játszani, de sok pénzt Magyarországon lehetne tartani.
2021. szept. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!