Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldali hatalomátvétel...

Baloldali hatalomátvétel után, ha bevezetik a 35% SZJA adót, 20% társasági adót és ingatlanadót, azzal sikerülhet beindítani a gazdaságot, megállítani az elvándorlást és egy tartós, magas növekedési pályára, jólétre állni, felzárkózni az EU átlaghoz?

Figyelt kérdés

A Fidesz egykulcsos, 15%-os adórendszere bukásra van ítélve, ennek nincs támogatottsága Magyarországon. Nagymértékű adóemelésekre lesz szükség a kormányváltás után a magas keresetűeknél. A minimálbér viszont adómentes lesz az ígéretek szerint. Ezzel talán megállítható lenne a fiatalok elvándorlása Nyugatra és többen költöznének haza Angliából, Németországból, Ausztriából a kormányváltás után. Egy nyitottabb liberális, befogadó társadalomszemlélettel, bevándorláspolitikával a multikulturalizmus is növelhető lenne Budapesten és nagyvárosokban, talán beindulna egy olyan pezsgő élet, sokszínűség, mint Brüsszelben, Manchasterben, Hamburgban, Düsseldorfban.

A Fidesz kormány vállalkozásokat terhelő 9%-os társasági adója is túl alacsony lett, sehol máshol nincs ilyen az OECD országokban. Az átlag Európában inkább 20% felett van és a szomszédos, előttünk járó Szlovákiában is 21%, Ausztriában 25%.

A társadalmi különbségek miatt a vagyonadó is eszköz lehet egy jobb, egyenlőbb társadalomért kormányváltás után, ami elsősorban ingatlanadó lehetne. Az értékes ingatlanok után évi 0,3-0,5% értékarányos adóbevételt szedne az állam vagyonadóként az elképzelések szerint.

2014 óta van egy magas gazdasági növekedés Magyarországon (2020-ban ez megszakadt a Covid miatt, de idén folytatódik), de a gazdasági szakemberek szerint ez nem fenntartható. Már Matolcsy is bírálja a kormány gazdaságpolitikáját. Az EU átlag eléréséhez, felzárkózáshoz még magasabb GDP növekedésre, hosszú, tartós, fenntartható fejlődésre lenne szükség. Ha Ausztriát nem is tudjuk utolérni, jó lenne ha baloldali gazdaságpolitikával legalább Máltát, Olaszországot, később Franciaországot sikerülne.



2021. szept. 5. 20:25
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha rajtam múlik, egy nanomásodpercre sem jut hatalomra egy ilyen baloldal! Az emberek nem azért dolgoznak, hogy agyament paraziták nagylelkűen lenyúlják a munkájuk eredményét és elosztogassák! Több, mint egy évtizeden keresztül nélkülöztem, tologattam a befizetetlen számláimat magam előtt csak azért, mert más módon nem tudtam otthont teremteni magamnak, mint hogy egy svájci frankot életében nem látott hitellel szívasson egy parazita bank. Menjenek a pokolba - úgy a bank, mint azok, akik mások munkájának lenullázásában látják az "igazságot"!
2021. szept. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
55%
31: mennyivel jobb az ugye, hogy az ingatlanpiacot a támogatásokkal és egyéb építőipari pénzszórásokkal annyira felpörgetjük , hogy a fővárosban már a panelok is 30 millió felett járnak, tégla lakásból meg nagyrészt használt sincs 40 alatt. És akkor itt 50 négyzetes lakásokról beszélünk. Nah most az a fiatal aki nem csok és babavaróval ( kb lassan semmire nem megy vele az ember ) szeretett volna egyről a kettőre jutni annak őszintén , van most bármire esélye ? Az a 30 Misi kb 10 millió önrész meg 20 millió hitel ám.
2021. szept. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
85%

#30, csak az önkormányzati ingatlanadók nem értékhez kötöttek.

A felvetés meg az, hogy érték határ fölött fizessenek.

Ez csak az ingatlanos értékbecslőknek volna üzlet.


Meg kétszer fizetni ugyanazért... Nem jó ötlet.

2021. szept. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
29%

"Az emberek nem azért dolgoznak, hogy agyament paraziták nagylelkűen lenyúlják a munkájuk eredményét és elosztogassák! "


ezt közölhetnéd a jelenlegi kormánnyal is :)

2021. szept. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
10%

#24

Számtalan módszer van, elég sok mindenre lehet gondolni. Mondok 2 teljesen eltérőt.

Egyik lehetőség, hogy minden mondjuk 10. piaci alapon felépített lakás után, ami ilyen lakóparkban épül 1 lakást az önkormányzatnak kell adni. Ez lehetne egy ilyen adó is.

Ezzel elég jól fel lehetne tolni rövid idő alatt is a lakások számát.


A másik opció. Ez még nem elterjedt, de már olvastam róla, hogy 3d nyomtató technológiával már elkezdett lakásokat készíteni. Ez még kísérleti fázisban van a legtöbb helyen, de egy 40 nm-es lakást Amerikában kb. 3 millió forintból össze tudnak hozni.

Ez nagyon olcsó megoldás viszonylag jó technológiával.


#25

Abban a stílusban válaszoltam, ahogy nekem írtak, hyülegyerek. :)


#28

De, eléggé. Az emberek többségének a háza, lakása 50 millió alatt van.

Egy nagyobb új építésű ház Bp-en is van amikor még 80 millió alatt van. Szóval de, ezek már elég drágák, főleg a jelenlegi fizetések mellett.

A nettó átlag a ksh szerint kb. olyan 290 ezer. Kb. 23 évig kell ezt az összeget TELJES EGÉSZÉBEN félre tenni, hogy egy 80 milliós lakást vegyél.

És itt még csak a ksh által közölt eléggé torz adatról beszéltünk. Illetve nem is a mediánbérről, ami lényegesen alacsonyabb.


"Az adóemelésből még sehol nem lett növekedés, csak a fekete gazdaság nőtt."

Sajnos, vagy nem sajnos, de lett.


#31

De ez elmondható a TB-re is, hogy nem azért fizeted, hogy utána még 100-200 ezret zsebbe fizess, mivel különben hozzád se nyúlnak.


Amúgy a leírásod alapján kétlem, hogy olyan vagyonod lenne, hogy téged bárki megadóztatna.

2021. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Előző:

- Szép elgondolás de azért érdekes lenne, ha egy ötvenlakásos vadiúj társasházba, amelyben drága lakások vannak, az önkormányzat 5 lakásba beköltöztetné a hátrányos helyzetű, sokgyerekes családokat.

Nem részletezem, gondolom érted mire gondolok, lehet, hogy előitéletes vagyok. A másik: ha az építtetőnek ingyen kellene átadni lakásokat az államnak/önkormányzatnak kvázi adóként, mint ahogy írod, az megintcsak a piaci alapon eladott új lakások drágulását eredményezné, mert a vállalkozó nem jófejségből épít, hanem a haszonért.

- a nyomtatott ház is jó ötlet, de ahhoz telkek kellenek, hol lehetne ezt nagy számban felépíteni, talán vidéken de akkor meg az lesz a problémájuk, hogy ott meg nincs munka. A devizahitel károsultaknak épített ócsai lakóparknál is azon problémáztak, hogy a semmi közepén van.


Lehet, hogy az emberek többségének a háza, lakása 50 millió alatt van, de Budapesten a belső kerületekben régi társasházakban 50 nm-es lakás 50 millió Ft, arról nem beszélve, hogy nincs érték alapú ingatlannyilvántartás.

2021. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
31%

#36

"önkormányzat 5 lakásba beköltöztetné a hátrányos helyzetű, sokgyerekes családokat."

Ez nem gátolja meg semmiben az önkormányzatot, hogy kinek adja ki.

Ha mindenképp kétségeid vannak, akkor sokkal reálisabb a jelenlegi politikusainkat látva, hogy szépen lassan eladják maguknak.


Amúgy egy nagyobb lakásállamoány esetén nem csak sok gyerekes családról lehet szó, hanem pl. pályakezdő fiatalokról. Azokkal meg gondolom nincs bajod.


"megintcsak a piaci alapon eladott új lakások drágulását eredményezné, mert a vállalkozó nem jófejségből épít, hanem a haszonért"

Csak ha nincs vevő annyiért, akkor nem tudja eladni, vagyis egy bizonyos szint fölé nem mehet.

Továbbá van olyan párt, aki felvetette, hogy x év után a benne lakó megveheti a lakást, így pedig lesznek olcsóbb lakások is, ami miatt a befektető nem engedheti meg a túl magas árakat.


"a nyomtatott ház is jó ötlet, de ahhoz telkek kellenek, hol lehetne ezt nagy számban felépíteni, talán vidéken de akkor meg az lesz a problémájuk, hogy ott meg nincs munka"

Látva ,hgoy bp-en egy-egy ház hogy néz ki, kb. bárhol emg lehet oldani.


A jelenlegi önkormányzati lakások jelentős része lakhatatlan, ezért nincs kiadva, ha nem ezek felújításában gondolkoznak az emberek, hanem újak építéseben, akkor lenne terület.


Amúgy szerintem szintén opció, hogy Bp. külvárosában kezdenek el ilyeneket építeni, ahol hely van. Már az lenyomná az árakat, hogy a város szélén tudnak olcsón lakást venni az emberek.

2021. szept. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
60%
A minimálbér és a 25 éven aluliak adómentességét Jakab vagy legalább másfél, de lehet, hogy 2 éve javasolta.
2021. szept. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, milyen szakmai lépésekre van szükség.

Azonban abban én is biztos vagyok, hogy a mélyszegénységnek, a gettószegénységnek, és a lakhatási szegénységnek a felszámolása az első fontosságú dolgok közt kell lenniük.


A lakhatás kb. ugyanúgy az állam működéséhez tartozik hozzá, mint az, hogy ma már nincsenek ,,törvénytelen gyerekek'', és létezik ,,közoktatás''. Lakhatás nélkül nincs állam és nincs társadalom a XXI. századi értelemben. A klimaválságot és a járványveszélyt (mégcsak nem is pont a COVID-ot, hanem a szekemberek átal évtizedek óta általánosan is megjósolt zoonósis-betöréseket) sem lehet úgy kezelni hosszutávon, hogy ne szabadulnánk meg a XX. században még elfogadott fajta mélyszegénységtől.


A régi, ilyen NDK-s stílusú kommunista panelprogramok, nagytömegű lakásépítések és kiosztások ebben érdekes jellegű ksérletek voltak. Egy más szempontból tarthatatlan pártállami diktatúra különös kísérletei egy egyébként valós és ökológiailag fontos probléma kezelésére. Azt mondhatnám, hogy ezek megelőzték a korukat, de az akkori kommunisták elméleti felkészültsége nem volt elég széles. Az NDK rengeteg egyéb ok miatt belegyalogolt a teljes társadalmi csődbe, miközben azonban azt is tudjuk, hogy ettől függetlenül a lakhatási válságot valóban nem lehet úgy félvállról venni, ahogy ma az világszerte történik.


Nyilván a jelenllegi szétszakadt társadalommal, a zsufolt gettókban élő, a családon belüli erőszak által is sújtott mélyszegény tömegek mellett nem lehet elképzelni normális jövőt, és az is valószínű, hogy ennek a megoldása fog egy bizonyos ,,bérfeszültséget'' eredményezni a társadalomban. A kérdés , az, milyen szakmai lépések kellenek ahhoz, hogy ez a fajta ,,bérfeszültség'' pont még a megfelelő formában érje a magyar társadalmat. Nem tudom, hogy ennek az elmélete ki van-e dolgozva, vagy inkább csak afféle pagmatikus módon valósítható-e csak meg, mint a skandináv meg az ilyen Ausztriához hasonló államokban.

2021. okt. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!