Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy Márki-Zay Péter nem akarja nagyobb mértékben megadóztatni a szupergazdagokat, miközben az ország legfelső 1%-a az ország összjövedelmének 22%-át teszi zsebre, emellett még a saját példájával is beégett?

Figyelt kérdés

Bojár Gáborral példálózott, hogy hát a becsületes vállalkozókat nem kell jobban megadóztatni. Miközben Bojár Gábor - aki Karácsony Gergelyt támogatja - pont arról beszélt, hogy a szupergazdagok, legyenek azok fideszesek vagy nem fideszesek, nagyobb részt kell hogy vállaljanak a közterhekből. Pedig ő valószínűleg benne van az ország leggazdagabb 1%-ában, de ő is azt mondja, hogy a szupergazdagokat nagyobb mértékben kell megadóztatni, az országnak egy szociáldemokrata fordulatra van szüksége, nem az elitizmusban kell tovább dagonyáznia, ami a fideszes korszak folytatása lenne mindössze.


MZP öngólja már önmagában is mókás, az viszont már nem mókás, hogy elitista felfogása az ország elsöprő többségének nem áll az érdekében.



2021. szept. 13. 17:49
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
69%
az akit te szupergazdaknak hívsz tízezreknek biztosít állást. Megszopatod ő azt azon a tízezren fogja behajtani ennyi
2021. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
77%
ha meg az ellenkezőjét mondta volna, akkor meg azon hőbörögnél
2021. szept. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:
Az első mondatodnak az ellenkezőjét nem is állítottam. Ez nem zárja ki a szupergazdagok nagyobb mértékű megadóztatását. A második mondatod már nem vállalható. A magasabb adóikból színvonalasabb közszolgáltatásokat lehet fenntartani, ami érdekében áll a tízezreknek.
2021. szept. 13. 17:55
 4/61 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem mindenkinek meg kell adni a lehetőséget arra, hogy szupergazdag legyen. Erről szól a kapitalizmus, ha tetszik, ha nem. Én pl. soha nem irigykedtem másnak a vagyonára, autójára, házára, mivel mindenkinek joga van gazdagnak lenni. Én k*rvára fel lennék háborodva, ha egész életemben keményen és becsületesen megdolgoztam volna a pénzemért, és ezért még meg is adóztatnak! Nonszensz. Tudjuk, hogy sokan lopással és csalással érték el azt, amit. Ugyanakkor nem ez az átlag, és egy kisebbség miatt szopás lenne minden gazdagot megadóztatni.
2021. szept. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
63%
A válasz arra, hogy a gazdagok magasabb adóikból színvonalasabb közszolgáltatásokat lehetne fenntartani pedig az, hogy ne aggódj, lenne pénze a kormánynak a színvonalasabb közszolgáltatásokra, csak éppenséggel ELLOPJÁK azt a pénzt.
2021. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:

2 Nem. :)


4 Tehát ahol jól megadóztatják a szupergazdagokat, az nem kapitalizmus? Jó tudni. Végül is, igaz.

2021. szept. 13. 18:04
 7/61 anonim ***** válasza:
83%
Azért a szoci kormányok alatt nem kellett szuper gazdagnak lenni ahhoz, hogy magasabb adókulcsba kerüljél. Én a magam részéről örülök neki, hogy legalább egy jelöltje van az ellenzéknek, aki nem szociális demagógiával kampányol. Egyébként meg taktikai szempontból is butaság csak az alsó-középosztálytól lefele szólni a választókhoz, ha többséget akarsz szerezni. Pláne mivel pont hogy nem egy tudatosan szavazó rétegről van szó.
2021. szept. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
59%
Úgy értettem, hogy neked is megvoltak a lehetőségeid arra, hogy szupergazdag légy, miért nem lettél az? Ez a megadóztatás dolog csak szimplán irigység.
2021. szept. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
46%
Gyakorin sosem dolgozó kommunista tolvajok unokái irnak, meg politikusok csaló vállalkozó kölykei irnak. Ezek nem dolgoztak, sosem adóztak, lopnak,csaltak, védik a rendszert. Élősködő kullancs népség a magyar nép vérén
2021. szept. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:

7 A megfelelő helyen kell meghúzni a határt. Ausztriában 7 kulcsos jövedelemadó-rendszer működik. Az 1 millió euró feletti jövedelmeket 55%-os kulccsal sújtják. Így hozták létre a jóléti államot. Ezt demagógnak nevezni olyan, mint amikor a Brian élete című filmben egy nem túl értelmes figura minden értelmes hozzászólást ezzel a szóval akart érvek nélkül lesöpörni az asztalról. Nem is értem, miért erőlteti ezt a szót a jobboldal, lehet, hogy nem látták az egyébként méltán népszerű és ismert filmet. Aki ezzel a szóval értelmes kezdeményezéseket akar leszólni, karikatúrát csinál önmagából.


Az erősen progresszív adórendszer nem csak az alsó-középosztálytól lefelé áll a társadalom érdekében. A társadalom elsöprő többségének ez áll az érdekében. Ők sokkal többen vannak, mint a gazdagok, esztelenség a gazdagoknak kampányolni, amikor ők vannak kevesebben.


8 Igen, megvan a lehetőségem arra, hogy 200k-ért adjuk ki a lakásunkat. De egyrészt hazafi vagyok, másrészt baloldali - a kettő persze egyet jelent -, így figyelembe veszem mások érdekeit is, nem csak a saját magamét. Irigység? Ugyan. Hazafiság, társadalmi szemlélet.


9 El vagy tévedve. Szupergazdagokat nem csak kommunisták adóztatnak keményen. A kommunisták inkább államosítják, nem adóztatják. El vagy tévedve. "védik a rendszert", én úgy látom, te véded a rendszert, és már azt sem tudod, mi ellen fröcsögsz.

2021. szept. 13. 18:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!