Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban már dupla annyi az...

Valóban már dupla annyi az államadósság, mint amit Gyurcsány csinált? :D

Figyelt kérdés

Pedig, hogy esküdözött mindenre 2008-ban Orbán, hogy ő sohasem adósítaná el így az országot, mint ahogy most Gyurcsány teszi.

Erre meg már tényleg a duplájánál jár? :D (Én azért röhögök rajta, mert én nem itt fogom leélni az életemet, és az utódaim sem)



2021. szept. 15. 20:15
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:

Igen másfél évig voltam tag, A válság előtt közvetlenül, 2008 áprilisban kezdtem befizetni aztán jött a válság novemberben... És amikor ellopta a kormány, ígyis 70 ezres hozam jött ki belőle, tehát valahogy nem tűnt el a pénz a válságban, amiben nagyon sok pénz eltűnt amúgy...


Persze hogy nem hiszek magyar állami számoknak, hiszen mind kamu.

"Központi statisztika hamisító" benne van a nevében is, ami azt számolja ki hogy alig van infláció...

2021. szept. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
46%

Akkor megprobalom megegyszer. Neked azert lett 20szazalekos profitod mert egy valsag utani emelkedo gazdasági es tozsdei helyzetben voltal.


Most is azert van rekord gazdasagi novekedes mert tavaly visszaeses volt.. Te egy szerencses periódusban leptel be. De aki az eleje ota volt tag az annyit ert el hozamkent amennyit beirtunk. Ok megeltek a vilagvalsagot es a 2000es evek kozepen az mszp kormanyt es elhibazott kormanyzast.

2021. szept. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:

#42 na akkor még egyszer: a befizetéseim jó része a válság előtt volt, amit a fidesz szerint hú de elveszítettem, de még is szép hozam lett.


Szerencsés periódus belépni egy befektetésbe az összeomlás előtt?

Ez már nagyon erőltetett...

Tudod a szerencsés belépés az az összeomlás után van, emelkedés előtt, a kiszállás pedig a zuhanás előtt. Ez a tőzsde, és befektetések aranyszabálya.

2021. szept. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
64%

#43 Miért hazudsz? A kötelező magánnyugdíjpénztárból nem lehetett vkilépni. Nincs olyan, hogy 2008 előtt voltál másfél évig tag.

Ha 2006-ban léptél be, akkor benne kellett lenned 2013-ig. Ha csak másfél évig voltál tag, akkor 2010-2011-ben léptették csak be.

Nyugdíj előtt sem választhattad.

Vagy hazudsz vagy kevered az ÖNKÉNTES pénztári tagsággal.

2021. szept. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:

#44 te tényleg hihetetlenül sötét vagy, hogy még a sima magyar szöveget sem tudod értelmezni. Vagy csak terelni próbálsz?


Azt mondod te, és fidióta elvtársaid, hogy a válságban eljátszották az mnyp-k a pénzt. Akkor hogy lett 70 ezres hozamom, ha a válság előtt 6 hónappal kezdtem el befizetni az mnyp-be? Hiszen állítólag eljátszották a pénzem a válságban.

Aztán leírtam neked, hogy mi lenne egy szerencsés periódusban való belépés, és kilépés egy befektetésbe, aminek pont az ellenkezője állt fenn az esetemben. Mit nem értesz ezen?

2021. szept. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:

#45 Itt van ezen az oldalom ráadásul amit TE írtál le: "Igen másfél évig voltam tag, A válság előtt közvetlenül, 2008 áprilisban kezdtem befizetni aztán jött a válság novemberben..." Most ezzel hisztizel?

Leírtad hogy másfél évig voltál tag. NEM LEHETTÉL MÁSFÉL ÉVIG TAG! Nincs ilyen. Aki belépett az egészen a 2012-es változásig fizette és azóta is fizeti mert kötelező. Csak a 2012-es váltás óta az államnál marad amit levonnak.

Magyarázd már el nekem, hogy ez a mondat mi mást jelenthet, mint hogy 2008 áprilisában beléptél és 2009 végén meg kiléptél! Mintha csak a válság alatt fizettél volna oda. Nem tehetted.

Ha 2008 áprilisában léptél be, vagyis akkor kezdtél dolgozni első munkavállalóként, akkor 2012. január 1-ig oda fizetted a járulékodat. És pont ez a lényeg, hogy egy válságmentes időszakban lehet hogy jó hozamot mutat ki papíron a pénztár, a páromnak is nagyon szépen gyarapodott - papíron - a befizetése, aztán a válság évében csak megküldték azt az értesítőt aminek a végén egy nagy 0% jelent meg. Hiába fizetett be a nyugdíjpénztárak kötelezővé tétele óta oda - mi akkor kezdtünk dolgozni - pontosan annyi volt a haszna rajta amikor az elszámolás volt, mint annak a sokkal fiatalabb kollégájának, aki a válság után kezdett dolgozni és tizedannyi tőkéje nem volt még a számláján.

"Azt mondod te, és fidióta elvtársaid, hogy a válságban eljátszották az mnyp-k a pénzt. "

Túl azon mekkora sötét bunkó lehetsz aki így kezd egy mondatot, mégis ki és mikor állított ilyet? Kinél olvastál te olyat hogy eljátszották a pénzt? Az, hogy nem is lehetett jobb eredményt elérni, te hogy hoztad ezzel össze? Megint a kérdés: miért kell mindig hazudnod?

2021. szept. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

#46 ki írt ilyet hogy kiléptem? Egyébként 2009 végén munkanélküli lettem, és papíron maradtam is az, így semmi fizetés nem ment bele.

Nem volt válság mentes időszak, hanem pont a válság előtt léptem be, és még akkor is jócskán válság volt amikor utoljára fizettem.


Így is szép hozam jött össze, és azóta is nézve a hozamokat, meg látva, hogy a tőkét egyszerűen ellopta a kormány, megbántam hogy engedtem a pártod zsarolásának, főleg tudva hogy állami nyugdíj az csak jelképes összeg lesz már a korosztályomnak is, fiatalabbaknak pedig még inkább.

2021. szept. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
40%

A befizetett penzed attol meg kamatozott te retardalt.. Miutan munkanelkuli lettel es nem vontak toled tobbet, a bent levo penzed forgattak. A valsag utan kiemelkedo eredmenyt ertek el, ezert lett rekord hozamod. De a kiemelkedő eredmeny amiatt lett hogy a valsag utan torvenyszeruen jon a novekedes. Mint most. Tavaly az egesz vilag gazdasaga visszaesett, most meg mindenki rekordot dont.


Ha fel evvel a valsag elott leptel be, akkor olyan keves volt meg a befizetesed hogy alig buktal rajta valamit. Vajon 100k vagy 1milliobol lesz tobb veszteseg nominalisan egy valsagban?

2021. szept. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

#48 azt mondták az elvtársaid, hogy eljátszották a bankok a befizetett pénzt. De most azt mondtad hogy a bent lévő pénzemet forgatták. Akkor mégsem játszották el?

El kéne már dönteni...


Tehát nem játszották el hanem szép hozamot csináltak, aminek az ellentétét tudja az állami rendszer: veszteséget, fixen.

2021. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:

#49 Senki nem mondott ilyet, hallucinálsz - vagy hazudsz. Mutasd meg mikor mondott valaki olyat hogy eljátszották a pénzt a pénztárak!

az állami rendszer nem dolgozik veszteségesen. Pontosan ez a lényeg, az állami nyugdíjrendszer garantálja neked hogy 40 év múlva is értékálló a mostani befizetésed, amikor nyugdíjba mész, akkor pont úgy fogsz nyugdíjat kapni ahogy befizettél, mert az inflációt követi a kiszámolt nyugdíj értéke.

2021. szept. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!