Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik ellenzik a közmunkát,...

Akik ellenzik a közmunkát, nem ismerik a magyar vidéki valóságot?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy nem valódi segítség és csak bentragadnak az emberek, nem tudnak kilépni a munkaerőpiacra. Van igazság abban is, hogy aki hajlandó tanulni, azt segíteni kell képzéssel és orientálni magasabb hozzáadott értékű munkahelyek felé, de szerintem a leszakadt réteg jelentős része erre alkalmatlan.

A lecsúszott alkeszok, drogosok, cigányok egy faluban mégis mi máshoz tudnának kezdeni? Sokan már nem csak a szellemi, hanem a fizikai munkára sem lennének képesek, egyszerűen hiányzik a rendszer az életükből. Legalább így csinálnak valami hasznosat a társadalomnak. Persze én értem, hogy aki nem jár falvakban el sem tudja képzelni mennyi lecsúszott ember van, csak ossza az észt.



2021. szept. 16. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Persze hadd dolgozzanak csak ingyen ugye kérdező?
2021. szept. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Mondjuk ez igaz, hogy mi itt a Fővárosban nem ismerjük a vidékiek dolgait. Ez igaz. De nem hinnénk, hogy egy ilyen kizsákmányolás=közmunka hasznos lenne bárkinek is. Akkor inkább ne is foglalkoztassák. Hozzák vissza a segélyt mindenkinek
2021. szept. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Azzal egyetértek, hogy ezeket a munkákat kiadják valakinek megcsinálni. Kell árkot pucolni, nem ezzel van a baj, de ebből nem lehet belőle megélni vidéken sem. Ha ezek az emberek valóban becsülettel pucolják az árkot, akkor jár nekik a minimálbér (ami szintén nem sok), vagy akármilyen törvényileg meghatározott minimum órabér és nem ez. Amikor indult ez a program, akkor pár helyen kirúgtak minimálbéres dolgozókat, majd kiírták ugyan azt a munkát közmunkába, mert úgy olcsóbb...
2021. szept. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Ezek az emberek a közmunkán sem dolgoznak, csak ott vannak. Nem véletlenül nincs rendes munkájuk.
2021. szept. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Ki ellenzi a közmunkát?
2021. szept. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk gyorsabban végeznék a közmunkát, ha korbácsos csipkés alsónemüs dominák vegzálnák a kistangás munkásokat. Lefogadom még élveznék is és a termelékenység is sokkal jobb lenne!
2021. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem magával a kozmunkaval van a probléma, hanem hogy havi ~50 ezret kapnak érte. 2021-ben, Európa közepén ez valami teljesen abszurd, megalázó, méltatlan összeg. Legalább a minimálbért meg kellene kapniuk véleményem szerint. Az is rohadt kevés és tényleg semmire nem elég ilyen árak mellett, de egy fokkal jobb lenne. Én így ebben a formában betiltanám, ez rabszolgaság. Vagy talán rosszabb.

Szerintem magát a munkát is komolyabban vennék és a társadalom sem nézné le őket(lehet tagadni, attól még true), ha legalább a minimálbért megkapnák.

Egyébként sokkal több munkalehetőség kellene vidékre. Pont azért szálltak el az ingatlan árak a városokban, mert senki nem akar vidéken lakni. Talán élhetőbb lenne az ország, ha nem ennyire főváros és megyeszékhely központú lenne..

De nemhogy munka, orvos és oktatás, bolt hálózat, tömegközlekedés sincs lassan vidéken. Így még az idősek is menekülnek sajnos, nem csak a fiatalok.

2021. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

" Legalább így csinálnak valami hasznosat a társadalomnak."


Kérdés, mennyire kérik számon rajtuk a munkájukat. Mert ha semennyire, akkor nyilván nem törik össze magukat.

2021. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Amíg nem volt közmunka, legalább egyrészük kapta magát és elment nagyobb városba segédmunkásnak. Most viszont a frászért menjen, hiszen ott dolgozni is kell, szállást kell fizetni, miközben a közmunkánál nincs eleve minimum elvárás, mindenki sorra kerül előbb-utóbb, így elég, ha csak ül a seggén és vár, a bent maradásnak is csak annyi a feltétele, hogy aláírjon. Miközben megy be aláírni felszedett két szemet és teljesítve van a "munka". Ezért. Így SEMMI motivációjuk nincs arra, hogy fejldőjenek, arrébb menjenek vagy bármi. Csak ki kell bírni, míg behívnak. Remek.


Ajánlom a nyomorszéle blog olvasgatását, igaz, hogy iszonyat terjedelmes, mert 12 éve heti szinten ír a hölgy, de ők lent dolgoznak terepen a szegregátumban, vért izzadva a gyerekek miatt. Sok szó van a tanult tehetetlenségről és arról is, hogy milyen negatív hatásokat észlelnek a közmunka miatt.


Szépen hangzik, de mint a legtöbb fentről jött programmal az a gond, hogy nem olyanok találják ki, akik ott vannak köztük, tudják mit miért csinálnak és hogyan. És azt sem tudják, ha valami nem működik, mert az intézményrendszer csak sikert kommunikál vissza, ezért, vagy azért azt nem, ha valami egy rakás szar és semmi értelme. Kb. mint mikor én 30 éve iskolás voltam. Ha jöttek iskolát látogatni, azt mindenki tudta előre, így betanultuk a témát, megvolt, hogy ki fog jelentkezni, előkerültek a kémiai kísérletek, amiket amúgy sose láttunk és így tovább. Aki tehát felülről kijött, annak fogalma se volt arról, hogy mi a valóság. Vagy mint pl. a rokonomnál, aki katona. Ha jön valami fejes, miniszter vagy egyéb laktanyát látogatni, akkor csak a szép részekre mehet és az is meg van szabva, hogy ki szólhat hozzá. Hát persze, hogy úgy távozik, hogy itt minden rendben és mindenki elégedett. A közmunkát se azért erőltetik, mert direkt tudják, hogy gáz, hanem hiába próbálják azok a civilek akik térdig járnak a szarban felhívni rá a figyelmet, hogy milyen károkat okoz, az aktatologatóktól az megy vissza, hogy kell. Meg hát mostmár ki az, aki meri elvenni? Sok a szavazat ugye. De legalább ne emeljék már, amit fizetnek érte, mert még rosszabb lesz...

2021. okt. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link] Olvasd el legalább ezeket, amik közmunka címkével vannak.


Megmondom őszintén hiába olvasom, hiába értem, felfogom a dolgokat, attól még én se akarom, hogy a gyerekemmel egy iskolába járjanak, nem akarom, hogy tovább szaporodjanak, DE ugyanakkor nagyon durva tudni, hogy tényleg hogy élnek, miért élnek, miért van ennyi gyerek, miért úgy költik a pénzt, miért nem dolgoznak, vagy ha igen, miért feketén meg csak közmunkában, stb. és mikor az a nyomorult gyerek ebbe beleszületik, hiába nem tehet semmiről és hiába lehetne ugyanannyi esélye, mint az enyémnek, egyszerűen előre el van rendelve, hogy milyen élete lesz, azért, ami körülveszi. És ezen tényleg nem segít, ha odalökjük a kamu közmunkát, mert abból a gyerek megint csak annyit lát, hogy minek bármi is, majd kihúzza a tankötelezettség végéig így vagy úgy, utána meg csak ki kell bírni, majd behívják.

2021. okt. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!