Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok "szakértő" miért hibáztatj...

Sok "szakértő" miért hibáztatja a szülőket,hogy a fiatalok többsége diplomás akar lenni?

Figyelt kérdés

Akik most 18-19 éves gyereke van és szülők, ők a 80-as, 90-as években voltak fiatalok.

A rendszerváltást követőek óriási leépítések voltak, amiből a felsőfokú oklevéllel rendelkező emberek jöttek ki jól.Ha meg állását vesztette, pikk-pakk elhelyezkedett.Abban az időben a kétkezi munkások nincstelenek voltak, sokuk alkoholban próbálta feloldani a problémáit.


De, a 2008-as válság kapcsán is, minden statisztika szerint a felsőfokú végzettséggel rendelkezőket nem sújtotta annyira a válság.


De, ha megnézzük ezt a mini gazdasági válságot a COVID kapcsán, itt is megfigyelhető,hogy a szakmunkásokat durvábban érintette.Ha nincs pénz házat építtetni,festetni, akkor hol dolgoznak?



A szülők pedig tanulnak a történelemből, a válságokból, ezért legjobb tudásuk szerint egyetemre küldik a gyerekeiket.



Mi 3-an vagyunk testvérek, 3-ból 3 diplomás.Apám szakmunkás, anyám meg középfokú végzettséggel rendelkezik.Mindkét szülőm szigorú volt és nem engedett a diplomából.


2021. szept. 20. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Köszönjük hogy leírtad a véleményedet erről a kérdésről, egy random kérdőjellel a végén
2021. szept. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Ezek a statisztikák azért sántítanak, mert sok esetben nem azért 8 osztályos valaki, mert annyira penge lenne. Meg azért egyetem és egyetem között is lényeges különbségek vannak, abban persze igazad van, hogy először a sori munkás fog repülni ha gebasz van de a diplomás se fog túl sok értéket termelni, max őt nehezebb visszavenni ezért tartják meg szívesebben.


Ez szép hogy mind diplomások vagyok de szerinted egy ország hogy tudna úgy működni ha mindenki az lenne? Majd jársz át a csóró osztrákokhoz hajat vágatni?

2021. szept. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülő és a gyerek is akarja, akkor senkit nem hibáztatunk. De nekem van olyan ismerősöm, aki azért ment el egyetemre, mert a szülei megigérték, hogy kap egy autót, ha elmegy... Na ez rettentően gáz. Ha a gyerek megfelelési kényszerből megy pancsolni a szülei és az állam pénzét, akkor inkább ne menjen szerintem.
2021. szept. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Mit ér a gyerek egy büfészakos dipmolával? Pl. szabad bölcsészettel? De most komolyan?
2021. szept. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

" abban persze igazad van, hogy először a sori munkás fog repülni ha gebasz van"


Hát nálunk a második hullám okozott komoly gondokat a cégben, kapásból 20an repültek az irodából.

2021. szept. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert aki dipólusú az páva, pávákra meg semmi szükség.
2021. szept. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Általában ezt a túl sok diplomás van, miért nem mennek többen szakmunkásnak álláspontot diplomás középosztálybeli szülők szokták hangoztatni, természetesen a saját gyerekeikre nem vonatkoztatva...
2021. szept. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk is csak az irodát ritkították. Dolgozót meg folyamatosan vesznek fel.
2021. szept. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
30 vagyok. Egész életemben azt hallgattam, hogy egyetemre kell mennem, mert az eszemmel kell pénzt keresnem. 5-6 evig huztam, nem diplomaztam le, végig rühelltem. A legnagyobb hibás én vagyok, de azért a szüleimet is okolom, hogy ezt nyomatták. Úgy érzem, hogy bármilyen kétkezi munkát meg tudtam volna tanulni mesterien, egy rakás pénzt kereshettem volna, ha inkább azt mondják hogy fiam, középsuli után inkább dolgozz 1-2 évet, amíg rá nem jössz, hogy mi a f*szt is akarsz.
2021. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
+ rájöttem, hogy az egyetemeken van a legtöbb droid. 90%-nak eszébe nem jutna, hogy a világon van más is a 8-16-os mókuskeréken kívül.
2021. okt. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!