Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért nem akarja csökken...

Orbán miért nem akarja csökkenteni a kiskeresetűek adoját? Jol érzem hogy nem nagyon foglalkozik ezzel?

Figyelt kérdés
Akárhányszor kérdezik vagy kikerüli a választ vagy általanisságban beszél minden dolgozóról.

2021. szept. 21. 00:52
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
63%
De a munkaerőpiacon nem értékesek mert túl sok van belőlük.
2021. szept. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
37%
Diplomásként sem biztos hogy jól fogsz keresni. Én dolgoztam már a bölcsész diplomámmal cigiboltban.
2021. szept. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Nekem minden dolgozo ertekes ember. Regen volt hogy megkulonboztettek szegenyt gazdagot zsidot nem zsidot ezt nem kene.
2021. szept. 21. 02:05
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy egy munkakörben sokan dolgoznak, tehát az ebben dolgozók viszonylag könnyen helyettesíthetők, így a munkaerő-piacon kevesebbet fizetnek ezekért a munkákért, az nem azt jelenti, hogy ezek a munkák társadalmilag ne lennének roppant fontosak. Eleve hibás a piac vélt tökéletességéből kiindulni. Főleg a közszolgáltatások terén dolgozik rengeteg ember, akiknek a munkaköre nem tükrözi munkájuk társadalmi fontosságát.
2021. szept. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
66%

"Mivel egykulcsos adórendszer van"

Ez amúgy téves. SZJA többkulcsos, csak a sávhatárt nem a jövedelem határozza meg, hanem a gyerekszám, munkakör (sportolók adókedvezménye), jövőre az életkor...

Mellesleg az igazán nagy jövedelmeket még mindig nem fizetés formában szerzik. Hanem osztalék, vagy részvények formájában, a fizetésnél jóval kedvezőbb adóteher mellett.

2021. szept. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
47%
Ő maga soha nem volt kiskeresetű, de a rokonságban sem senki...
2021. szept. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
93%

#15 attól mert nem tetszik az elnevezése attól még nem így van. Az SZJA egykulcsos és ezen belül van adóKEDVEZMÉNY.

Éppen úgy ahogy korábban is adókedvezményt kaptak a minimálbéresek, az SZJA ott is meg volt, 18% és 32% mindenkinek.

2021. szept. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
54%

Jelenleg az ultragazdagoknak a legjobb a magyar adózási rendszer, ők fizetnek a legkevesebbet.

A munkásnak semmivel semm jobb, mint 12 éve. Max át lett alakítva, hogy valamilyen jogcím alapján kevesebbet, más alapján többet fizetnek.

2021. szept. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
65%
Orbán a saját hatalmán és a pénzen kívül semmivel nem akar foglalkozni.
2021. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
25%
Az én véleményem az, hogy az egykulcsos szja elég igazságos, jól is tud működni egy, a miénkhez hasonló országban (hiszen nálunk nem fog menni a széles, jólétben elő középosztályra támaszkodni, és az SZJA-t magasan, a forgalmi adót pedig alacsonyan tartani, mint pl. az USA-ban vagy Japánban, merthogy ilyen réteg itt gyakorlatilag nincs...majd talán egy pár évtized múlva). És szerintem nem magas a 15%. Ha nem lett volna Covid, benne lett volna a pakliban a kormány részéről az egykulcsos szja is (főleg a választások közeledtével), erre még várni kell. Minden esetre egy kiskeresetű család már két gyerekkel is elég szépen tudja csökkenteni a fizetendő adóját és járulékait, több gyerekkel meg méginkább. Egy négy gyereket szült és felnevelt anya például élete végéig nem kell, hogy SZJA-t fizessen. De ott van a 25 éven aluliak SZJA-mentessége a jövő évtől, ők például jellemzően nem a legmagasabb keresetűek szoktak lenni. A másik dolog az, hogy az alacsony keresetűeket az áfa téren is érik könnyítések, hiszen nagyon sok termék került már az 5%-os kulcs alá (habár a termék árát nem ez határozza meg, de akkor sem elhanyagolható könnyítés). Végül pedig ott van az is, hogy a mai Magyarországon, a jelenlegi munkaerőpiaci helyzetben szerencsére nem kell emberfeletti teljesítmény ahhoz, hogy az embernek ne kelljen beérnie a legalacsonyabb jövedelmet biztosító munkákkal, kellő szorgalommal, elhivatottsággal és talpraesettséggel (ezek szerintem elvárható tulajdonságok) van lehetőség az előrelépésre. Én javaslom mindenkinek, hogy tanuljon valamit (mert valamit mindig lehet), szedjen fel magára hasznos ismereteket, mert ez ma kifizetődő. Mi 28 évesek vagyunk a feleségemmel, és szerencsére már régóta nem az átlagbért viszi haza egyikünk sem. Ehhez annyi kellett, hogy hajlandóak legyünk egy keveset tanulni (akár munka mellett), valamint folyamatosan dolgozni. Munka az ma szerencsére bőven van, én sokkal nehezebb életre számítottam a 20-as éveim elején, ehhez képest gyakorlatilag nincs problémám.
2021. szept. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!