Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért terjeszti az ellenzék,...

Miért terjeszti az ellenzék, hogy nehéz lakáshoz, családi házhoz jutni a fővárosban és annak közelében ma a fiataloknak?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy a szegény embereket, fiatalokat a kormány bőkezűen támogatja. Adózni sem kell, rengeteg ingatlanszerzést és felújítást támogató intézkedés történt. Ha azok nem lennének, mint a baloldali kormányok idejében, akkor lenne igazán nehéz. Így csak az nem vett házat, aki nem akart. CSOK, 3+3 millió, babaváró, vagy a 70 millios hitelt max 2,5% fix kamatra. De ott van a napelem telepítésre adott vissza nem térítendő 12 milliós ingyenpénz is.

Ha valaki pedig el akarja adni az ingatlanát, most nagyon jó áron megteheti, Gyurcsányék alatt alig kapott érte valamit. Látszik szépen fejlődik az ország, rengeteg az építkezés, amit ráadásul magyar vállalkozók építenek magyar melósokkal. A KATA-nak köszönhetően sok szobafestő stb nagyon jól jár, mert adóterhe alig van, így a munkát is sokkal olcsóbban tudják vállalni.


Most akkor miről beszélnek? Csak nem savanyú a szőlő kedves elvtársak? Nem szégyellik magukat?!



2021. szept. 24. 07:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Mi van az egyedülállókkal? Nekik sokkal nehezebb lett ingatlant venni.
2021. szept. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Azért terjesztik mert igaz.


Miaz hogy adózni sem kell a fiataloknak? Hol?


Komolyan azt tartod támogatásnak, hogy eladod a párod /saját méhedet az államnak 10 millióért?!


Milyen 70 milliós hitel 2.5%al?

Egyáltalán aki ekkora hitelt felvesz, és visszatudja fizetni egy emberi élet alatt, annak valszeg semmi szüksége erre a hitelre.



12 milliós támogatás? Ez hol volt és mikor?


Jössz a vállalkozókkal?

Ők húzzák le az embert ahogy csak lehet!

Folyamatosan ott állnak az emberek felett és lelki terrorban tartják őket.

Jobb esetben fizetnek időben, fixen minimálbért.


Még hogy felelős kormány, viccnek is rossz vagy!

2021. szept. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, azt elfelejted, hogy a CSOK meg a többi beépült az árakba, legalább annyival drágult minden, vagyis aki fel tudja venni, az ugyanott van, mint előtte, aki meg nem, az meg van lőve.
2021. szept. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Sosem volt könnyű, Mindig is meg kellett küzdeni érte
2021. szept. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk azért terjesztik, mert az a lakás, ami 15 millába került Bp.-n 10 éve, az most már 60 millába kerül. Ehhez képest hajára kenheti az ember a csok-ot, már ha jogosult rá egyáltalán.
2021. szept. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
13%

2es, a fiataloknak januártól tényleg nem kell adózni.25 éves korig. Amúgy mindig sír a szájuk pedig tényleg nagyon sok támogatast kapnak.

Babavaró, csok, felújításpénz, első házasok kedvezménye, ingyen tankönyv, ingyen bkv a gyerekeknek, filléres ebédbefizetések meg még nem tudom mi.

Engem csak az zavar, hogy nekem ezekből semmi se jár, és az én adómból fizetik a fiatalok újépítésű luxuslakásait, meg én fianszírozom a gyerekeiket. És ezek után még van pofájuk sírni.

2021. szept. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
6-os! Amit írsz, annak többsége propaganda. A CSOK és a Babaváró hosszú évekre eladósítja azt, ki felveszi és könnyen a devizahitelesek sorsára juthatnak. Az ingyen tankönyv és ebéd nem minden önkormányzatnál van.
2021. szept. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
8%
Jaj ugyan már nem kötelező felvenni a csokot aminek a nagy része ajándék nem kölcsön!! És a 0 thm es babavárót. El ne sírjam már magam, hogy milyen rossz nekik,miközben én a piaci alapú lakáshitelt nyögöm egy 50 éves panelért.
2021. szept. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

25 éves korig nem kell adózni. Jobb körökben 22-23 éves korig tanulnak, ergo van mondjuk két év, amíg nem kell adózni...a csok akkor ad 10 millát, ha 3 gyereket válalsz és új ingatlant veszel. Az új ingatlanok ára annyira az egekben, hogy a 10 milla kb nem oszt, nem szoroz. Kb. jól kapizsgálod, Budapesten és környékén azok az ingatlanok, amikben már lehet tervezni 2-3 gyerekkel 70 millánál kezdődnek. A legtöbb bank 25 %-os önerőt kér. Az 17,5 millió. Ezt szerinted egy átlagos fiatal miből és mennyi idő alatt spórolja össze?


Aztán ha sikerült is valahogy még marad az 50+ milliós hitel, max 30 éves futamidőre, azaz gyakorlatilag az ember az aktív évei alatt majdnem végig törleszti, a havi min 160-as törlesztőt (nem kalkuláltam ki, de ez a nagyon minimum). Ami a rendszeres kamatláb emelések miatt ki tudja mennyi lesz. Mindeközben egy pályakezdő diplomás tanár/óvonő a havi törlesztőt nem keresi meg...

2021. szept. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem terjesztenek ilyet, de tény hogy nem könnyű a lakáshoz,házhoz jutás most sem.
2021. szept. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!