Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a minisztereln...

Mi a véleményed a miniszterelnök-jelöltek vitájáról?

Figyelt kérdés

2021. szept. 24. 20:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ami engem teljesen elbizonytalanít, hogy mit tudnak tenni 2/3 nélkül.

Ha nem nyúlnak hozzá az alkotmányhoz és a kétharmados törvényekhez akkor képtelenek lesznek kormányozni. Ezt Dobrev is elismerte.

Ahhoz hogy végrehajtsák amit Dobrev akar a feles parlamenttel hatályon kívül helyezni orbán törvényeit, nagyon erős brüsszeli támogatás kell. Ha brüsszel ehhez nem járul hozzá akkor akár vissza is adhatják orbánnak a miniszterelnöki széket.

2021. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Ez azért nagyon ijesztő. Olyan mintha ebből a rendszerből nem lenne kiút.
2021. szept. 24. 20:44
 13/20 anonim ***** válasza:
72%

#12

Hallgasd végig az első vitát. Ott részletesen beszélnek erről, hiszen a szavazók kivácsiak rá, hogy milyen konkét intézkedéseket takarnak az ígéretek. Igaz ők brüsszelt nem említik, de nyilvánvaló hogy a kétharmados törvények lebontása kétharmad nélkül csak akkor működhet ha brüsszel nem indít kötelességszegési eljárásokat emiatt magyarország ellen. Az is borítékolható hogy a fidesz az európai bírósághoz fog fordulni ilyen esetben és ott is meg kell állni a jogi érvesnek.

2021. szept. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#13 Na most kíváncsivá tettél.

Leírnád nekem hogy mégis milyen jogi érvelés lehet amellett hogy a 2/3-os törvényeket a fennálló törvények megszegésével sima feles többséggel megváltoztatják?

Mennyiben más ez attól ha most a fidesz átírna egy 4/5-ös törvényt csak mert megvan a 2/3-a? Vagy ha a választási veresége esetén úgy döntene, hogy nem érdekli hogy a kormányalakításhoz parlamenti többség kell, kisebbségben is ők állítanak kormányt?

2021. szept. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#14

Nem tudom. Erre vagyok kíváncsi én is. Dobrev állítja hogy a jogászaik dolgoznak a feladat megoldásán és szerinte van megoldás.

Dobrev olyasmit magyarázott, hogy az alkotmány azon paragrafusából akarják levezetni a fideszes törvények semmisségét amely kimondja hogy senkinek sincs joga a hatalom kizárólagos gyakorlásása. A megsemmisítendő törvényekkel a fidesz szerinte a hatalom kizárólagos gyakorlására törekszik ezért alkotmányellenesek.

Elég necces. Hát majd kiderül.

2021. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%
#15 Már kiderült. Dobrev éppen úgy hazudik neked reggel, éjjel meg este, ahogy korábban a férje tette.
2021. szept. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
31%
Nem fogok dobrevre szavazni, és azt hittem lehet normálisan beszélgetni, de megint jössz ezzel a demagóg fideszes f.szsággal. Ezért rühellek benneteket, begyöpösödött idióták.
2021. szept. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
49%
#17 Mi a bajod? zavar az igazság? Dobrev szimplán hazudik. Pont. Semmiféle módon nem lehet egy törvényt másképpen megváltoztatni, mint ahogyan törvényes. Mit akarsz ezen még cifrázni?
2021. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A logikádat követve a náci háborús bűnösöket sem lehetett volna megbüntetni, hiszen amit ettek az megfelelt a III. Birodalom törvényeinek.
2021. szept. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
61%

#19

A nácik hoztak egy törvényt, amivel elevették a zsidók vagyonát.

A fidesz hozott egy törvényt amivel elvette a trafikokat az üzemeltetőktől, betiltotta játékgépeket. Órákig lehetne sorolni. De hát ez mind mind törvényesen történt.

2021. szept. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!