Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 2030-re elérjük Csehország,...

Ha 2030-re elérjük Csehország, Észtország jelenlegi gazdasági fejlettségét, akkor jobb lesz az ország, lakosság helyzete vagy úgy érzik majd, hogy rosszabb?

Figyelt kérdés

A Moody's felminősítette Magyarországot, úgy látják, hogy jó helyzetben van a gazdaság, folytatódni fog a növekedés.

Előreláthatólag Magyarország így 2030-ra éri el azt a gazdasági fejlettséget, ahol Csehország, Észtország 2019-ben volt. Ez statisztikailag lenne egy javulás, de mivel közben ezek az országok is fejlődnek, így nem valószínű, hogy utolérjük őket. Másrészt meg ha megnézzük ezeket az országokat, lakosság helyzetét, akkor azt látjuk, hogy ott is van szegénység és az emberek tömegével menekülnek, emigrálnak inkább Ausztriába, Németországba, Hollandiába, Angliába, Svédországba, Finnországba, Dániába a jobb életért. Így nem túl biztató a helyzet. A magyarok egy nagy része pedig hagyományosan úgy érzi, hogy egyre rosszabbul mennek a dolgok.



2021. szept. 25. 10:29
A kérdező szavazást indított:
Szerintem jobb lesz 2030-ban Magyarországon
Szerintem rosszabb lesz 2030-ban Magyarországon.
Ugyanilyen lesz, nem lesz változás.
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
"Előreláthatólag Magyarország így 2030-ra éri el azt a gazdasági fejlettséget, ahol Csehország," Ezt nem tudom, honnan szedted, szerintem sokkal hamarabb, ha fennmarad a korábbi illetve előrejelzett növekedési ütem.
2021. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A Moody's 3-4%-os gazdasági növekedés előrejelzéséből indultam ki és hogy még ebben az évtizedben is lesz egy kis lassulás vagy ideiglenes visszaesés (mint például a 2020-as Covid válság).

Így a GDP/fő 35-40%-kal nőhet 2030-ig. A világ, benne Magyarország is eléggé eladósodott, gyorsul a demográfiai hanyatlás, sokan nyugdíjba mennek, így nem vennék optimistább forgatókönyvet.

Kínában sem lesz már évi 7-8%-os növekedés ebben az évtizedben szerintem, ott is lassulás van.

2021. szept. 25. 11:01
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Ha marad a Fidesz, akkor jobb lesz.


Ha az Összefogás nyer, akkor rosszabb.


Ha egy Fidesznél jobb alternatíva jut kormányra akkor még jobb.

2021. szept. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Annyira hasít a gazdaságunk, hogy 356 már az euró.
2021. szept. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az EU 6,3% növekedést vár idénre, 5%-ot jövőre. Ez a "3%, de még abból is leveszek" egy elég hiperpesszimista megközelítés.

2021. szept. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5

A 3-4%-os átlagos növekedés kijöhet úgy is, hogy jövőre 2022-ben 5%, 2023-ban 3%...

A tartós 5% nem tűnik reálisnak 2030-ig.

2021. szept. 25. 11:39
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
Hát inkább valószínű, minthogy az óvatos a 3%-ból is leveszel.
2021. szept. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az előző évtizedben is csak 2,5% volt az átlagos éves növekedés Magyarországon, az az előtti évtizedben meg 2,3%.

Most, hogy még nagyobb az adósságteher a világban, várhatóan a folyamatos kamatcsökkentés időszaka után megindul a kamatok emelkedése, fokozódik a népesség elöregedése, mitől lenne ennek duplája szerinted?

Jó lenne, de szerintem nem lesz a világban magyar csoda.

2021. szept. 25. 12:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Valamit elírtál! 4030-at vagy 5030-at akartál szerintem írni!
2021. szept. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!