Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a fidesz valóban nem enged...

Ha a fidesz valóban nem enged be bevándorlókat akkor miért van tele az ország kínaiakkal, vietnámiakkal meg ukránokkal?

Figyelt kérdés

2021. szept. 27. 01:52
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
30: Mi a szakmád? Hol élsz? Milyen munkát keresel?
2021. szept. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

#30, nem irigyellek, de 2006-10 között az volt a tipikus helyzet. 1,2 millió munkanélküli között a lányom is ezen szívott másfél évig.

Csodáltam, hogy bírta.

Érettségizett vendéglátós, amúgy.

2021. szept. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 Feketeruhasember ***** válasza:
63%

Én épőtőiparban dolgozom laboránsként (talajmechanikai vizsgálatokat végzek) a cigányok nem mozdulnak meg napi 20 ezer Ft alatt. A nehézgépesek 500 fölött keresnek. Én ennek keresem meg a felét. Igaz nekem van céges kocsi és nem kell lapátolnom.


De nem sajnálom tőlük egyáltalán. Magyarok is ugyanúgy vannak köztük. Azért van sok ukrán mert nincsen annyi ember amennyi kellene, úgyhogy erről pont nem a Fidesz tehet. Aki akar dolgozni magyarként, cigányként, ukránként mindenki tud és szarul sem keresnek. A baj mindig a márkát tartó ingyenélő csürhével van.

2021. szept. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

#30

Én nem telefonálhatok aktívan nem küldött be semmit sehova, de az informatika területen keresnek így is a fejvadászok.


Viszont mivel nem vagyok egy jó sales-es, teleshopos, aki elmondja hogy mennyire jó, és mennyire király amit ad, elkápráztatva mindenkit, hanem szerényen a tényekre alapozok, elmondom a szarlapátolós projektről is, hogy bár a megrendelő el volt ájulva, én nem használnám azt a fost amit nem lehetett újraírni, és online teszt feladatokat nem vagyok hajlandó megcsinálni (amit egyszer felraknak/kiválasztanak a meglévőeknől, és akiknek elküldik csak kidobja eredményét, semmit sem kell foglalkozni vele), mert egyrészt agyzsibbasztó fsságok, másrészt hogy ha ennyire nem képesek hogy átnézzék a linkelt kódjaimat, akkor kapják be. Ellenben minden aktuális divatos keretrendszer mély ismeretét elvárják, full stackben, kis fizetéssel azért nem annyira bőkezűek, és persze projektalapú lenne a megbízás, tehát ha vége a projektnek akkor viszlát, kezdheted elölről.


Másoktól is hallom hogy mennyire durván válogatnak, milyen feltételekkel, márpedig az informatikában sírnak a legjobban a munkaerőhiány miatt. De ha tudnák válogatni akkor az azt jelenti hogy nincs munkaerőhiány, mindenhez is értő gombokért dolgozókból van hiány...


Persze bizonyos kétkezi munkából lehet hogy tényleges hiány van.

2021. szept. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
Talán azért nem alkalmaznak romákat mert a legtöbb visszamaradott és nem hiányzik senkinek sem , hogy oda járjon lopni ahol a munkát adod neki
2021. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!