Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon ha a 60 év felettiek...

Vajon ha a 60 év felettiek nem szavazhattak volna az előválasztáson, akkor is Klári néni lenne az abszolút nyertes?

Figyelt kérdés

Nyilván ez csak egy feltevés, hiszen ez teljes mértékben jogtalan lenne, mivel a 75 éves Marika néninek is ugyanannyi joga van szavazni, mint bárki másnak, de azt vettem észre, hogy az idősek többsége vagy elvakult Fideszes, vagy pedig elvakult DK-s (tisztelet a kivételnek).

Természetesen még nem hirdettek nyertest, de eléggé egyértelmű és szerintem várható is volt, hogy Dobrev Klára nyeri az előválasztást. Engem ez mélységesen bosszant, mivel egyértelműen ő a legkevésbé toleráltabb az 5 jelölt közül a magyar értelmiségiek körében, hiszen mindenki emlékszik arra, ahogyan a férje kormányzott... Ennek ellenére mégis ő a legnépszerűbb és szerintem ez az idős szavazók miatt van így. Egyszerűen az összes posztjában, az összes videójában, ahol választópolgárokkal beszélget, szinte mindenhol csak idős bácsikat és néniket látok. Míg a többi jelöltnél a fiataltól kezdve az idősig minden korosztály megfordult.

Nagyon szép lett volna, ha végre sikerült volna leváltani az Orbán-kormányt, de ehhez Dobrev egyértelműen nem a megfelelő személy, így még talán a Fidesz kétharmadja is megmarad. Ha például MZP kapná a legtöbb szavazatot, akkor lenne esély arra, hogy a Fidesz elveszítse a kétharmadát, vagy akár a kormányváltásra is. Így viszont jövőre az áprilisi választásokon annyira pofára fog esni az Ellenzéki Összefogás, hogy itt már nem lesz kormányváltás, amíg az Orbán él... :c



2021. szept. 29. 20:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
9-es lehet benne valami de ez a fideszes fegyver visszafelé sült el nekik 2019-ben és valószínűleg most sem lesz másképp, így szerintem már óvatosabbak voltak
2021. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%

Miért gondolod,hogy csak idősek szavaznak rá?


Vannak,liberális fiatalok,akik pl nem szeretnének konzervatív jelöltre szavazni,nekik a DK ideális lehet.

2021. szept. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
62%
Aki konzervatívot akar,az a Fideszre szavaz.
2021. szept. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Kedves #10-es! Te biztos, hogy jól utánanéztél a dolgoknak? Mert én megnéztem mind a kettő miniszterelnök jelölti vitát, illetve láttam számos interjút és egyéb vitákat mind az 5 jelölttel. És szerintem világos, mint a nap, hogy Klára összevissza beszél. Az egyik pillanatban ezt állítja, aztán utána annak a rögös ellentétjét. Például sokáig a kerítés lebontása mellett kampányolt, aztán kijelenti, hogy a kerítés marad. Vagy az oltásokat szapulta, majd azt állította, hogy nélkülözhetetlenek. Szerinted ez mennyire utal hiteles magatartásra? Ellenben ott van Márki-Zay Péter, aki ígéretfigyelőt vezet, és a Hódmezővásárhelyen ígért intézkedéseinek már több, mint a 70%-át teljesítette 2 éven belül.

Ezenkívül megfigyeltem, hogy mint sok politikus, Dobrev Klára is amikor feltesznek neki egy kérdést, az esetek 90%-ában körülményesen válaszol, konkrétan nagy ívben kikerüli a kérdező által feltett problémát. Újból kérdem, ez lenne a legalkalmasabb jelölt?

2021. szept. 29. 21:20
 15/19 anonim ***** válasza:
44%
#13 szerintem a konzervativizmust, és a valódi jobboldali értékeket kéne átvenni a Fidesztől a Jobbiknak, hogy a Fidesz szavazók is otthonra találjanak a teljes hatpárti koalícióban, és a Fideszt, mint pártot, szétrobbantani.
2021. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
61%
Hahahha 15, az ország legerősebbet pártját nyilván szétrobbantja egy fals valami, amit éppen ma uralt és roppantott szét egy életre gyurcsány fefe xd
2021. szept. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
34%

#16 ez csak egy gondolat, amit én a következő kormány(ok) helyében megpróbálnék megvalósítani, szerintem lenne rá sansz hogy sikerül, de ez csak gondolat, nem biztos hogy igazam van.

Én nem láttam a jelöltek közt Gyurcsány Ferenc nevét, és Klára érdemét növeli, hogy így előre tudott törni, még az ország szegényebb részein is (már amennyit eddig tudunk persze...)

Ha szavaztál, akkor te is aláírtál egy nyilatkozatot, hogy támogatni fogod a végső győztes jelöltet. Legyen így. És fogadd el, hogy kéz a kézben vagyunk, egy oldalon vagyunk, és senki nem akar Gyurcsány korszakot, Klára sem :)

2021. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
56%

És Dobrev Klára 100%-ban Gyurcsány vagy mi?? Nem Gyurcsány fog kormányozni, hanem Dobrev Klára!

a férje gyurcsány nyilvánvalóan beleszólna a kormányzásba te hülye olyan nincs hogy nem annyira nem értem ezeket a barmokat

2021. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
43%

"az idősek többsége vagy elvakult Fideszes"

Lóf@szt kisfiam, és abból is a legnagyobbat - ha ilyen hülyeségeket írsz!

2021. okt. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!