Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon ha a 60 év felettiek...

Vajon ha a 60 év felettiek nem szavazhattak volna az előválasztáson, akkor is Klári néni lenne az abszolút nyertes?

Figyelt kérdés

Nyilván ez csak egy feltevés, hiszen ez teljes mértékben jogtalan lenne, mivel a 75 éves Marika néninek is ugyanannyi joga van szavazni, mint bárki másnak, de azt vettem észre, hogy az idősek többsége vagy elvakult Fideszes, vagy pedig elvakult DK-s (tisztelet a kivételnek).

Természetesen még nem hirdettek nyertest, de eléggé egyértelmű és szerintem várható is volt, hogy Dobrev Klára nyeri az előválasztást. Engem ez mélységesen bosszant, mivel egyértelműen ő a legkevésbé toleráltabb az 5 jelölt közül a magyar értelmiségiek körében, hiszen mindenki emlékszik arra, ahogyan a férje kormányzott... Ennek ellenére mégis ő a legnépszerűbb és szerintem ez az idős szavazók miatt van így. Egyszerűen az összes posztjában, az összes videójában, ahol választópolgárokkal beszélget, szinte mindenhol csak idős bácsikat és néniket látok. Míg a többi jelöltnél a fiataltól kezdve az idősig minden korosztály megfordult.

Nagyon szép lett volna, ha végre sikerült volna leváltani az Orbán-kormányt, de ehhez Dobrev egyértelműen nem a megfelelő személy, így még talán a Fidesz kétharmadja is megmarad. Ha például MZP kapná a legtöbb szavazatot, akkor lenne esély arra, hogy a Fidesz elveszítse a kétharmadát, vagy akár a kormányváltásra is. Így viszont jövőre az áprilisi választásokon annyira pofára fog esni az Ellenzéki Összefogás, hogy itt már nem lesz kormányváltás, amíg az Orbán él... :c



2021. szept. 29. 20:40
A kérdező szavazást indított:
Ha csak a 60 év alattiakon múlna, akkor nem Dobrev Klára nyerné az előválasztást.
Ha csak a 60 év alattiakon múlna, akkor is Dobrev Klára nyerné az előválasztást.
41 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
És Dobrev Klára 100%-ban Gyurcsány vagy mi?? Nem Gyurcsány fog kormányozni, hanem Dobrev Klára!
2021. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Ha a 60 év felettiek nem szavazhatnának, jövőre nem lenne DK, sem fideszes 2/3-d.
2021. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
43%

Szia. Én nem Klárára szavaztam, de szerintem (is) ő a legalkalmasabb a feladatra.

Úgy gondolom, a többséget nem érdekli, kinek a kije, és nem szeretne ő sem visszahozni Gyurcsány korszakot. A programja, és az általa vízionált Magyarországgal sem nehéz egyetérteni. Az a hangos kisebbség, aki pedig Gyurcsányt látja benne, nem tud túllépni a múlton - ilyen mint például MZP, a te favoritod.

Azt tudom tanácsolni neked is, és a hasonlóan gondolkozóknak, aki MZP-vel van, Klárával is van, és aki Klárával van, az MZP-vel is van. Csak együtt sikerülhet. :)

2021. szept. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17%
A baloldal vesszőparipája a női miniszterelnök, de egy maradi, nőgyűlölő országban ez szinte lehetetlen. A többség szerint a nő helye még mindig a konyhában van.
2021. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Az előválasztás "abszolút nyertese" az lesz, aki a 2. fordulót megnyeri, de javíts ki, ha tévedek.


Nem kell ezt a 10%-os előnyt túlpörögni. Ha nagyjából így is maradnak az arányok, a 3 visszalépőn/kiesőn múlik, hogy kit támogatnak. MZP és Fegyőr biztosan Karácsonyt, Jakab kérdéses.

2021. szept. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem nyeri az előválasztást, de ha nyugdíjasok nem szavazhatnának akkor a DK/MSZP jó eséllyel be se jutna a parlamentbe.


A legutóbbi választás során a Fidesz szavazótáborának az átlagéletkora 50 év volt, a DK-nál 55, az MSZP-nél 57.

Szóval csak részben vetted jól észre, ugyanakkor olyan 45-50 között lehet a választásra jogosultak átlagéletkora, szóval az 55-57 év se feltétlen jelenti azt, hogy csak nyugdíjasok szavaznak rájuk.

2021. szept. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Dobrev Klára aktívan kampányolt, Mzp szinte nem. Miért nem győzte meg jobban a szavazókat, országjárással, beszélgetéssel akkor?? Semmit téve bárki várhatja a sültgalambot.
2021. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Az hogy a nyuggerektől elkéne venni a szavazati jogot egy dolog de jelenleg van nekik nem is ezzel van a gond, én azt nem értem hogy több nap volt a szavazásra akkor mégis mit csináltak az emberek?


Ha ennyire leszarják az ország sorsát akkor mégis mi a fsznak váltsunk kormányt? Bszki a Jobbik például pont azért alakult hogy ilyenek ne kerülhessenek hatalomra. A momentum szintén erre tessék, se a momentumosok se a jobbikosok nem mentek el szavazni (tisztelet annak a csekély kivételnek)

2021. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Nekem van egy olyan gyanúm, hogy az eredmény erősen függ a fidesztől. Egyik közvélemény kutatás sem jósolt ekkora részvételt. Szerintem fideszes aktivisták leszavaztak dobrev-re, hiszen a valódi kampányban ő a legtámadhatóbb.
2021. szept. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
29%
Na, most még a saját időseiteket is szapuljátok, csak mert nem azt akarták, amit ti? :) Nektek mindig más a hibás, hol a határon túli magyarok, hol ez, hol az, csak azt nem látjátok be soha, ha valaki tehetségesebb nálatok és kész. Mindenféle sallang nélkül. Mondd csak, kire kellett volna Klára helyett szavazni? A többi 4 férfi, de annyira talpraesettség, intelligencia és kurázsi nincs egyikben sem, mint Klára kisujjában. Jakab és Fegyőr vicc, rájuk nem is áldoznék szót, Karácsony magától 2 lépést nem tud megtenni, az értelmes kommunikációra képtelen, Márki pedig egy senki ehhez a szinthez, egy tudálkoskodó roma.
2021. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!