Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán elfogja veszíteni...

Orbán elfogja veszíteni jövőre a választást vagy lesz esélye nyerni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 30. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Aki nem Orbán Viktorra szavaz az hazaáruló!
2021. szept. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Elnézve a 3 befutót az ellenzéki elöválasztáson, egyedüli kérdés, hogy fidesz egyszerü többség vagy 2/3?
2021. szept. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

Nem vagyok jós de nagyon kormányváltó hangulat van. MZP és Klára akiket nagyon jó jelöltnek tartok és mindketten megverhetnék őket. Talán a Klára által vízionált Magyarország számomra szimpatikusabb lenne.

Karácsony Gergelyt csak azért nem említettem meg, mert ő inkább ilyen belesimulós alkat, alkalmazkodik mindenhez és ez nekem nem túl jó jövőt jósol előre.

2021. szept. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

3-as: te honnan veszed, hogy kormányváltó hangulat van? Még az ellenzéki pártokhoz közelálló közvéleme´nykutatók szerint is a Fidesz 50%felett áll a biztos pártválasztók körében. Azért ez messze van a kormányváltó hangulattól.


PS: Kormányváltó hangulat 2008-ban meg 2009-ben volt, amikor az akkori krománykoalíció legnagyobb pártját 20% körül mérték a közve´léménykutatók, kolációs partnerét meg a bejutási küszöb alatt.

2021. szept. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha Dobrev nyeri az előválasztás (ami biztos is lesz),a Fidesznek garantált lesz az újabb 2/3-ad
2021. szept. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4-es: megérzés. Miután azoknak akik nem Fideszesek, az volt a "vágyuk", hogy minden ellenzéki párt fogjon össze, és ezt végre megtették, azóta érzem ezt.

Mondjuk magán a szó értelmezésén, hogy "kormányváltó hangulat" valószínű mást gondolunk. Nem hasonlítom a 2008-ashoz, az is az volt, meg van most is egy más fajta k.v.hangulat

2021. szept. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

7: ez egy érdekes megközelítés :D de nem. Én abban érzem a kormányváltó hangulatot, hogy bizonyos erre szakosodott intézetek általában azt szokták mérni, hogy fej-fej mellett halad az ellenzék, és a Fidesz támogatottsága, és én úgy számolok, hogy az ellenzékhez általában még hozzáadok +3-4%-ot, amennyivel elmérték 2019-ben a főpolgármesteri választást.

És még egyszer: azzal, hogy a biztosan választók alapvető többsége le akarja váltani a kormányt, ez kormányváltó hangulat. (persze sok múlik a mandátumokon is hozzáteszem) :)

Ja és egy kiigazítás részemről: Nem minden ellenzéki "libsi" de ha már libsi, akkor legyen már liberális, ne sértsünk direktbe meg embereket.

2021. szept. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
8-as: Azért a budapesti önkormányzati választási adatait nem lehet az egész országra levíteteni, Budapesten a balliberális ellenzéki pártok hagyományosan erösek, ill vciszonylag jól szervezettek. (Míg vidéken most a Dk valamelyets meg jelen van, a Monetum egy-két egyetemi/nagy várost elszámítva nem is létezik, az MSZP mega Jobbik éppen most csinálja ki mgaágt) Illetve az elmúlt év idöközi választasai, mint országgyülesi mind önkormányzati megmuatták, hoyg az "összefogás" egyáltalán nem müködik, ´úgy, mint Budapesten. (Lásd Borsod, Mohács stb)
2021. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7-es: Azért az ország nemcsak Budapestből áll. Az önkormányzati választáson pl Győrben, hiába volt közös ellenzéki jelölt, Borkai még a botránya ellenére is nyerni tudott.
2021. szept. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Orbán Viktor lesz a miniszterelnök ismét...

A fővárosban az ellenzék nyerni fog, de vidéken sokkal több választópolgár van, ott még rendesen a Fidesz lesz a nyerő!! Így összességében Fidesz győzelem lesz.

2021. szept. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!