Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mitől megy fel...

Szerintetek mitől megy fel ennyire a magyar gazdaság az utóbbi években? Melyik ágazatra jellemző a nagyfokú fejlődés? Vagy a sok befektetőnek?

Figyelt kérdés

Nem szoktam politizálni, de azt észrevettem, hogy tényleg nagyon megy felfelé a magyar gazdaság, a számokban is mutaktozik meg, fel is minősítenek minket az utóbbi években. (lehet előtte is, nem követtem ezt)

Azt is olvastam, hogy számtalan új befektető érkezett.

Illetve ismerős mondta, hogy a stadionok is már nullásak, aztán jön onnan is a bevétel.

Bárhogyan is, de valahogyan fejlődünk, ezáltal állandóan csak valamit kapunk, vagy ez a réteg, vagy az a réteg, de valaki mindig csak kap és kap.


Nem politizálni szeretnék, ne jöjjenek az ellenzékiek ide, hogy rosszul látom.

Arra lennék kíváncsi, hogy melyik szektor(ok) okozták ezt a növekedést az utóbbi években? mezőgazdaság pld?



2021. okt. 1. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a mezőgazdaság a kulcs. Az ipar hasít tartósan, és erősen fejlődik az SSC szektor (szolgáltatások) meg IT szektor. Magyarország benne van a világon a top20-ban GDP arányos IT bevételben.
2021. okt. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

A német gazdaság húzza magával. Egész Európában felfelé ment 2013 óta egészen a Covidig. Tavaly lement a béka segge alá, most meg visszapattan. A probléma, hogy a legtöbb országban jobban növekedett ezen időszak alatt és ahelyett hogy felzárkóztunk volna a Nyugathoz, olyan országok jöttek fel ránk, mint Románia. Szóval muszáj azért kontextusba helyezni ezt a gazdasági növekedést.


Az autóiparnak egyébként rendkívüli mértékben kitett a magyar gazdaság. A GDP 8-9%-át ez a szektor adja!

2021. okt. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Ipar, autógyártás és hasonlók, amik egyébként kifele viszik a pénzt az országból. A GDP növekedés pedig egy lufi, amit lebegtetni lehet, ugyanis az emberek pénze közbe kevesebbet és az infláció miatt. Nézd meg, hogy 2015-höz képest a lakásárak például megduplázódtak, a fizetések viszont nem. Ergo a te pénzed egyre kevesebbet ér, csak ezt már nem mondják el a köztévén. Sajnos a GDP növekedés egy mutató csak, mert közben a forint rohadt gyenge, az euró erősödik és a benzin lassan 500 ft.
2021. okt. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, ezekre gondoltam.
2021. okt. 1. 10:35
 5/7 molnarmarcell21 ***** válasza:
47%

1) Valójában nem megy a gazdaság, mind nominális, mind vásárlőerőparitáson nézve kb. ugyanott van a GDP (pontosabban nőtt, csak közben mások elhúztak)

2) A GDP-növekedés az EU-s támogatásoknak köszönhető, anélkül 0-1% körüli lenne a növekedés.

2021. okt. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a világgazdaság pörög, addig húz minket is. Ha az bezuhan, akkor mi is. Ennyi a felállás. Nincs itt csoda, jók a körülmények most a világban.
2021. okt. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak az a kérdés, hogy meddig tart ez a világgazdasági fejlődés.
2021. okt. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!