Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért alkotmányellenes az...

Miért alkotmányellenes az alaptörvény?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdezem, nem nagyon követem a magyar politikát, sose éltem Magyarországon, szavazni sem fogok. De azt tudom hogy a fidesz kétharmaddal többször is megváltoztatta és hogy a jelenlegi ellenzék egyik legfőbb célkitűzése ezt visszaállítani, csupán azt nem tudom hogy melyek ezek a változtatások.

2021. okt. 1. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Mert egy illegitim kormány erőltette a népre illegitim módon.
2021. okt. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

"...azt tudom hogy a fidesz kétharmaddal többször is megváltoztatta"


Többek közt pl. ezért. Normál esetben egy alkotmányt egyszer megírnak, lefektetik benne szokat az alapelveket, amire épül az adott állam, jogállamisági kritériumokat, emberi jogokat stb, és az úgy marad, nem pedig amikor épp eszébe jut Viktornak valami, akkor azt még "gyorsan rögzítsük". Ha épp a melegekkel van kínja, akkor azt, ha a közpénzekkel akarnak babrálni, akkor meg azzal kapcsolatban.

2021. okt. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van errol egy rendkivul hosszu es reszletes vita h sokszor onmaganak mond ellent. Ha tenyleg erdekel es hajlando vagy idot szanni ra itt egy beszelgetes kereteben kifejtik:


[link]


Igen hosszu de erdemes vegig hallgatni.

2021. okt. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert az alkotány kimondta, hogy minden más, amit helyébe léptetnek, az érvénytelen.
2021. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Én úgy tudom,hogy benne van az alkotmányba,hogy egyetlen párt sem kaphat szabadkezet.Magyarul nem valósul meg a fékek és ellensúlyok alapelve,hiszen az ellenzék nem csinálhat semmit.Sőt,ha Orbán elveszti a 2/3ot,már ő sem csinálhat semmit,hiszen alkotmányt módosítani csak 2/3os felhatalmazással lehet.
2021. okt. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#1 Pont úgy, ahogyan az azelőtti kommunista tákolmánynál is csinálták eleink.
2021. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként csak el kellene olvasni egyszer legalább az alaptörvényt, ha más jogszabályt nem is. Alapműveltség szerintem. Nincs olyan írva benne, hogy nem kaphat szabad kezet. Annyi van, mint ahogy az korábban is volt, hogy egyetlen párt, személy vagy csoportosulás tevékenysége sem irányulhat a hatalom kizárólagos megszerzésére és gyakorlására. De ez mondjuk nem magyar sajátosság, a világ szinte valamennyi alkotmányába benne foglaltatik.
2021. okt. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szabadkéz és a hatalom kizárólagos gyakorlasa között mi a különbség??

Saját szavimmal értve a szabadkéz azt jelenti,hogy mindenbe én döntök.Ha a hatalmat kizárólag én gyakorlom,az azt jelenti a saját szavaimmal,hogy senkinek semmi beleszólása nincs a döntéseimbe,én döntök mindenről.

Mi a különbség a kettő között??.Ugyanazt írtam le,mint te,saját szavaimmal.

Valamint a világ jókora részén demokrácia van,azaz nem a kormányzó párt dönt mindenbe,ezt nevezik fékek és ellensúlyok elvnek.Van,aki kordába tartja a mindenkori kormanyt.Nálunk kinek van lehetősége kordába tartani ezeket??

2021. okt. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!