Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » DK-sok, már remegtek? Ha...

DK-sok, már remegtek? Ha Karácsony és Márki-Zay összefog, akkor Dobrevnek nem lesz semmi esélye

Figyelt kérdés

2021. okt. 2. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Miért ne lenne? Karácsony és MZP egyezkedése is vett már el szavazót tőlük, nem beszélve arról, hogy Jakab is kiállt Dobrev mellett aki azt mondta, nem tárgyal senkivel. Nem lesz ez lefutott meccs, nem véletlenül tárgyalnak napokon keresztül Karácsonyék, hogy melyiküknek kellene visszalépni.
2021. okt. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező te sok minden tévesen gondolsz. Miért kéne bárkinek is remegnie? Ez csak nálad szokásos, arrafelé, amire célzol, nem. Ott a megbeszélés, vita, megegyezés dívik. Akkor is, ha neked ez nem érthető.
2021. okt. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem lesz.. 🧡🧡🤣🤣
2021. okt. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Az egy régen meghaladott tévhit, hogy csak remegő vénasszonyok szavaznának a DK-ra. Dobrev Klára akárki is legyen férje meg a felmenői(amiről nem tehet) egy kompetens jelölt, akit el tudok képzelni, hogy külföldi vezetőkkel tárgyal meg úgy egyáltalán képes kormányozni. Karácsony lehet, hogy egy jobban eladható termék, de ezeknek a képességeknek igen csak híján van, ez a főpolgármestersége alatt is kiderült.
2021. okt. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Dobrev mitől kompetens árulja már el nekem valaki? A "le Orbánnal" és a demagóg, populista ígérgetésen kívül semmi értelmeset nem hallottam még tőle. (mondjuk másoktól se nagyon, kivéve talán MZP). Meg majd ő 51 %kal akarja a 2/3os törvényeket megváltoztatni. Tipikus kommunista. Vele nem a 2010 előtti, hanem a 1990 előtti idő jönne vissza ( bár lényegében ugyanaz)
2021. okt. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Fordítva is elsülhet a visszalépés és Dobrev Klára nyer. Evvel vigyázni kell.
2021. okt. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
Remélem remegnek. Ha Dobrev lesz az ellenzék miniszterelnök-jelöltje, nem lesz kormányváltás.
2021. okt. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Dobrev fog szerintem. Márkyból sokan ki fognak ábrándulni, mert Karácsonnyal szövetkezett.
2021. okt. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy sem lehet leváltani választásokkal.
2021. okt. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A DK alelnöke szerint az, hogy Karácsony Gergely és Márki-Zay Péter bejelentették, hogy mindketten szakértői kormányt fognak felállítani, ha esetleg miniszterelnök lesz belőlük, azt is jelenti, hogy „”a koalíciós kormány vezetőjeként egymaguk szeretnének dönteni a miniszterek személyéről.”


„Nem lesz ez így jó, urak!” – kezdi Molnár Facebook-bejegyzését.


Mint írja: szerinte „a parlamentáris demokrácia lényegi eleme, hogy a minisztereket a koalíciós pártok delegálják a koalíciós kormányba, a pártok parlamenti súlyának - vagyis a választásokon kifejezett népakaratnak - megfelelően.”


„Antall József, Horn Gyula, Gyurcsány Ferenc, de még első kormánya idején Orbán Viktor is természetesnek vette, hogy csak azokat a minisztereket válogathatja ki maga, akik azokat a tárcákat vezetik, amelyeket az ő pártjuk kapott a koalíciós alkuban. A többit meg elfogadták másoktól” – áll a bejegyzésben.


Molnár Csaba hozzáteszi: „ha most bármelyik miniszterelnök-jelölt kijelenti, hogy szakértői kormányt akar, akkor ezt a legalapvetőbb parlamenti demokratikus alapszabályt rúgja fel.”

Na szerinted kedves kérdező, ezek után nem egyértelmű, hogy az ellenzéki oldalon az kell történjen, amit a DK és a Jobbik akar.

Akármilyen megállapodást nem fognak engedni Gyurcsányék, olyat még biztosan nem, amin pl Márki Zay nyerne.

Ezt egyébként egy másik kommentben olvastam.

Én sokszor leírtam, hogy aki Gyurcsánnyal összeáll, semmi jóra ne számítson.

Ez most megint az ékes példája... Sőt, Karácsony lelkem most mit tegyen...??

Ha visszlépne Márki Zay javára... nem folytatom, szerintem kitalálod!!!

2021. okt. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!