Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2010 óta mennyire cserélődött...

2010 óta mennyire cserélődött ki a Fidesz szavazótábora?

Figyelt kérdés

Nekem az az érzésem az utóbbi 12 évben nagyon kicserélődött a Fidesz szavazótábora, 2010-ben még nagyon népszerű volt az értelmiségiek és a fiatalok körében is, mára ez a két csoport gyakorlatilag kifarolt mögüle és maradtak a nyugdíjasok meg a cigányok. Na jó ez túlzás, mert a konzervatív gondolkodású, vallásos emberek vagy a vállakozók, jólkereső családosok is lehet rászavaznak, de ott inkább már az érdek játszik nagyobb szerepet, kevésbé az ideológiai azonosulás.

Itt az online médiában vagy a budapesti fiatalság körében szinte alig ismerek valakit, aki nyíltan kormánypárti lenne, de valakik mégis szavaznak rájuk, másképp nem lenne majdnem 3 milliós a táboruk. Hogy is van ez? Nem trendi felvállalni mások előtt, de a fülke magányában mégis oda húzzák be az x-et?



2021. okt. 2. 21:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Így van. Nyíltan nem sokan Fideszesek, de azért a fülkében mégiscsak oda x-elnek.

Vagy aki mégis, azzal nem itt fogsz találkozni a gyakorin.

2021. okt. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 hypno ***** válasza:
100%
Aki jobboldali pártot akar, és finnyás lévén sem a fideszt, sem a jobbikot nem akarja, annak ott van pl Pálinkás pártja.
2021. okt. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Pont ahogy mondod.


Gyakorlatilag ma azok szavaznak a Fideszre, akik:

- Nyugdíjasok

- Kistérségben élő közmunkások (megfélemlített, kiszolgáltatott emberek)

- Kisebbségiek

- Vállalkozók

- Vallásosak

- Nemzeti radikálisok


Nemzeti radikálisoknál a 2006 ősze az ideológiai közöspont. 2010-ben leszavaztak a Jobbikra, majd 2018-ban már a Fideszre. A Jobbik szavazótábora kicserélődött, ma gyarkolatilag a magukat nem fideszesnek valló jobboldaliak szavaznak rájuk. Persze Jakab Pétert ideológiailag nehéz hovatenni.


A fiatalok közt nem trendi a Fidesz, mert ez a szüleik generációját jelképezi. A Fidesz a másképp gondolkodókat, kritikus hozzáállást nem tűri el. Egy fiatalban erős a változtatás iránti vágy. Ráadásul 12 évet volt a Fidesz, sok fiatal az ő idejük alatt járta ki az iskolarendszert.

2021. okt. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
13%

"Nekem az az érzésem az utóbbi 12 évben nagyon kicserélődött a Fidesz szavazótábora, "

KIRE????

Kire cserélődött ki az a sok milliónyi fidesz szavazó?

2010-ben 2,7 millióan szavaztak a fideszre, 2018-ban meg 2,8 milliónyian. A közel 5,8 millióból aki elment szavazni.

Kire cserélődött ki a fidesz szavazótábora?

Minden korcsoportban, minden iskolázottsági rétegben a fidesz-kdnp vezet. Most éppen úgy, mint korábban. Hol látsz te itt kicserélődést? A fideszesek kdnp-sek lettek és fordítva?

[link]

2021. okt. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
38%
Maradt minden a régi.
2021. okt. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Elhagyták azok akik valami hasonlót akartad mint 98 és 2002 közt, Na meg azok akik csalódtak a be nem váltott ígéretek miatt.

Viszont jött helyette mégtöbb kádárista, maszop szavazókból is sok, mindig másokat hibáztató turbomagyar proli jobbikosok jó része.

2021. okt. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Van még valami amit elfelejtettem de fontos. A Fidesz maga a status quo, az establishment, ami ellen egy fiatal magától értetődő módon lázad. Amikor én voltam középiskolás 2005-2010 között akkor sok volt a Jobbikos, nemzeti rocker és Fidesz-fan a fiatalok között, de csak azért mert akkoriban ez jelentette a lázadást, ők nem voltak részei az establishmentnek, ma viszont pont hogy ők azok.

2021. okt. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező, még mindig nem adtál választ arra, hogy KIRE cserélődtek volna ki a fidesz szavazói szerinted!
2021. okt. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%
8: a 3-as megadta a választ.
2021. okt. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%

#9 A kérdező válaszát várom, mert ő írta ki a kérdésében. Nem azt kérdeztem hogy te vagy más mit gondol róla. Miért nehéz elfogadni hogy ha valaki kiír valamit akkor azt nem kell csak úgy a levegőbe tegye?

Nem mellesleg a 3-as egyrészt hülyeségeket írt le, másrészt nem ad arra választ hogy kire cserélődött le a fidesz szavazótábora. Kire cserélték el a 2,7 millió embert hogy 2,8 millió lett belőle és kicserélődött?

2021. okt. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!