Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A saját politikai nézeteidtől...

A saját politikai nézeteidtől függetlenül szerinted, melyik eredménynek van a legnagyobb esélye a jövő tavaszi választásokat tekintve?

Figyelt kérdés

2021. okt. 4. 15:00
A kérdező szavazást indított:
Fidesz győzelem lesz 2/3-al.
Ellenzéki győzelem lesz 2/3-al.
Fidesz győzelem lesz sima többséggel (legalább 100 mandátum).
Ellenzéki győzelem lesz sima többséggel
31 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
A saját politikai nézeteim függetlenül szerintem Fideszes győzelem sima többséggel.
2021. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hypno ***** válasza:
19%
Valamelyik oldal 2/3-al fog győzni. Azt nem lehet előre eldönteni melyik, de ez a választási rendszer két komoly induló esetén nem kedvez a szoros eredménynek.
2021. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Jelenleg a 3. vagy a 4. lehetőségre van esély, de egyik sem egyértelmű még. 2/3 mindkét oldalon esélytelen szerintem.
2021. okt. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hypno ***** válasza:
50%

Kiegészítés:


A fidesznek mindenesetre komoly terve van a veresége esetére.. Mérhetetlen állami vagyont menekítettek alapítványokba, 35 éves koncessziókat osztanak ki - vélhetően saját pénzkezelőiknek - ezermilliárdos hiteleket vesznek fel, hogy megvegyék a szavazókat, kisöprik a kincstárat. Saját embereket betonoznak be 9 évre kulcspozíciókba.

2021. okt. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Természetesen jöhetnek még. :)


Egyébként én személy szerint egyik oldalon se látok sok esélyt a 2/3-ra. A Fidesz oldalán azért mert ‘14-ben és ‘18-ban is voltak olyan körzetek, ahol nem abszolút (50 % + 1), hanem “csak” relatív többséggel nyert a jelöltjük és ha csak 2-3 körzetet elveszítenek, akkor már oda a 2/3. Az ellenzék oldalán meg azért nem tartom valószínűnek, mert. kb. 50 %-os listás arány (47 mandátum) esetén a 2/3-hoz (133 mandátum) az egyéni körzetek legalább 81 %-át (86 mandátum) el kellene vinni, amire szintén nem látok sok esélyt.

2021. okt. 4. 15:11
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

4/

Helyes. Bukjon a hozzánemértő ballibsi bagázs ... ha valami fatális véletlen miatt nyerne.

2021. okt. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: Szerintem az ellenzék (saját szempontjából) a legjobb esetben az egyéni körzetek legfeljebb felét tudja elvinni.
2021. okt. 4. 15:14
 8/10 hypno ***** válasza:
62%

#6


Az első orbán kormány is csinált főtiszti meg főtisztviselői kart, hogy ha veszítenek, az embereik ott maradhassanak és kiemelt fizetést kaphassanak akkor is, ha elmozdítják őket, aztán kb semeddig sem tartott felszámolni az egész csókos társaságot.

2021. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
A Fidesz a mandátumok kb 55-60 százalékát megszerzi és nyer!
2021. okt. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Dobrev esélyes az előválasztáson, így szerintem Fidesz győzelem 2/3-dal.
2021. okt. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!